• Wszystkie ofertyWarszawaLogistykaAdministracjaSpecjalista/Starszy Specjalista ds. Rezerw Strategicznych
    Specjalista/Starszy Specjalista ds. Rezerw Strategicznych
    Nowa
    Logistyka
    RARS

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca z biura
    RARS

    RARS

    Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych jest polską agencją wykonawczą podlegającą pod Prezesa Rady Ministrów. RARS dba o zapewnienie strategicznych rezerw produktów żywnościowych, medycznych i technicznych oraz zapasów paliw nie tylko w czasie pokoju, ale przede wszystkim na wypadek konfliktu zbrojnego, zagrożenia zdrowia publicznego, klęski żywiołowej lub innej sytuacji kryzysowej. Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za gromadzenie i nadzór rezerw strategicznych oraz zapasów paliw, ale także za ich cykliczną wymianę i konserwację, aby zachować najwyższy standard zasobów.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    Microsoft Office Excel

    Microsoft Office

    SAP

    Opis stanowiska

    Dołącz do Biura Rezerw Żywnościowych do Działu Produktów Pochodzenia Roślinnego

    Kogo szukamy

    • Szukamy osoby na stanowisko Specjalista/Starszy Specjalista
    • Chcemy zatrudnić jedną osobę na pełny etat – umowa na zastępstwo

    Jaki jest adres miejsca pracy?

    Miejsce pracy to Centrala RARS, ul. Stawki 2b, 00-193 Warszawa

    Czym będziesz się zajmować? Główne obowiązki.

    1. Prowadzenie dokumentacji w zakresie utrzymywania, likwidacji i udostępniania rezerw żywnościowych.

    2. Monitorowanie realizacji umów w zakresie rezerw żywnościowych przy współpracy z przedsiębiorcami.

    3. Przygotowywanie umów cywilnoprawnych w obszarze tworzenia, utrzymywania i likwidacji rezerw żywnościowych oraz warunków przetargowych.

    4. Obsługa systemu magazynowego SAP dotyczącego rezerw żywnościowych oraz sporządzanie raportów w tym zakresie.

    5. Uczestniczenie w przetargach związanych z gospodarowaniem rezerwami żywnościowymi.

    6. Opracowywanie informacji i analiz w zakresie rezerw strategicznych żywnościowych.

    7. Analiza danych w zakresie rezerw strategicznych żywnościowych.

    8. Sporządzanie sprawozdań dotyczących utrzymywania rezerw żywnościowych w ujęciu rzeczowym i wartościowym.

    9. Monitorowanie kształtowania się cen rynkowych w zakresie wybranych asortymentów rezerw strategicznych.

    10. Opiniowanie wewnętrznych i zewnętrznych aktów prawnych.

    Sprawdź, czy spełniasz niezbędne wymagania.

    1. Wymagane posiadanie wykształcenia wyższego.

    Wykształcenie wyższe o kierunku: rolniczym, bezpieczeństwa żywności, technologii żywności, weterynarii, towaroznawstwa, ekonomiczno-rolniczym lub pokrewnym.

    2. Doświadczenie zawodowe/staż pracy:

    - Specjalista – rok stażu pracy/doświadczenia zawodowego w branży rolnej lub żywnościowej lub administracji publicznej współpracującej z branżą rolno/żywnościową

    - Starszy Specjalista – 2 lata stażu pracy/doświadczenia zawodowego w branży rolnej lub żywnościowej lub administracji publicznej współpracującej z branżą rolno/żywnościową

    3. Posiadanie wiedzy w zakresie produkcji rolno-spożywczej, technologii żywności, rolnictwa, weterynarii oraz obrotu towarowego (prawo wspólnotowe i krajowe).

    4. Znajomość ustawy o rezerwach strategicznych.

    5. Dobra znajomość obsługi komputera, pakietu MS Office oraz urządzeń biurowych.

    6. Nastawienie na poszukiwanie rozwiązań

    7. Dobra organizacja pracy własnej (planowanie, realizacja celu).

    8. Terminowość realizacji zadań, rzetelność, profesjonalizm.

    9. Umiejętność pracy w zespole.

    10. Umiejętność radzenia sobie ze stresem i ryzykiem.

    Twoje dodatkowe atuty, czyli wymagania pożądane:

    1. Ukończone kursy i szkolenia z zakresu jakości, przetwórstwa i technologii żywności.

    2. Doświadczenie w obrocie towarowym.

    3. Umiejętności z zakresu przygotowania analiz dotyczących rynku produktów rolno – spożywczych

    4. Umiejętność tworzenia baz danych w arkuszu kalkulacyjnym Excel

    5. Umiejętność sporządzania sprawozdań z działalności jednostek administracji publicznej

    6. Doświadczenie w księgowości.

    Sprawdź co oferujemy:

    1. Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę.

    2. Premie uzależnione od wyników pracy. Zgodne z 14-K1-Z3 wersja 2.0 obowiązującym od 12.04.2014 r.

    3. Zniżki na wypoczynek w ośrodkach wypoczynkowych RARS.

    4. Dostęp do platformy językowej oraz innych platform edukacyjnych.

    5. Preferencyjne warunki ubezpieczenia na życie i opieki medycznej.

    6. Preferencyjne warunki w PZU Sport.

    7. Pakiet w ramach ZFŚS oferujący między innymi:

    a. dofinansowanie do wypoczynku pracowników oraz dzieci pracowników.

    b. dodatek świąteczny.

    Chcę aplikować. Jakie dokumenty mam złożyć? Wymagane dokumenty

    1. Życiorys (CV).

    2. Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” lub zgoda na poddanie się procedurze dopuszczenia do informacji niejawnych.

    Gdzie złożyć dokumenty?

    Dokumenty należy składać w terminie do: 25.10.2024 r. (decyduje data wpływu oferty do Agencji), koniecznie z dopiskiem na CV oraz kopercie / w temacie wiadomości e-mail: „Ogłoszenie nr RARS 70/Z/BRŻ/10/24”:

    -elektronicznie na adres rekrutacja@rars.gov.pl

    -drogą pocztową na adres:

    Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych

    ul. Stawki 2B

    00-193 Warszawa

    -osobiście w siedzibie RARS w godzinach 7.30-15.30, Recepcja V piętro.

    Informujemy, że w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych stosowane są przepisy o sygnalistach, więcej

    informacji znajdą Państwo pod linkiem: Sygnaliści

    Kto przetwarza moje dane osobowe i na jakich zasadach?

    Klauzula informacyjna dla osób kandydatów do pracy w RARS

    1. Administrator

    Administratorem Państwa danych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych (dalej: RARS), ul. Stawki 2B, 00-193 Warszawa, jako pracodawca, za którego czynności z zakresu prawa pracy dokonuje Prezes RARS.

    2. Inspektor ochrony danych

    Mogą się Państwo kontaktować z wyznaczonym przez Prezesa RARS inspektorem ochrony danych osobowych pod adresem:

    -    Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, ul. Stawki 2B, 00-193 Warszawa;

    -    e-mail: iod@rars.gov.pl

    3. Cel i podstawy przetwarzania

    Państwa dane osobowe w zakresie wskazanym w przepisach prawa pracy [1] będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego [2]. Podanie innych danych w zakresie nieokreślonym przepisami prawa, zostanie potraktowane jako zgoda [3] na przetwarzanie tych danych osobowych. Wyrażenie zgody w tym przypadku jest dobrowolne, a zgodę tak wyrażoną można odwołać w dowolnym czasie.

    4. Odbiorcy danych osobowych

    Państwa dane osobowe mogą być przekazane wyłącznie podmiotom, które uprawnione są do ich otrzymania przepisami prawa. Ponadto mogą być one ujawnione podmiotom, z którymi RARS zawarłumowę na świadczenie usług serwisowych dla systemów informatycznych  wykorzystywanych przy ich przetwarzaniu.

    5. Okres przechowywania danych

    Państwa dane zgromadzone w obecnym procesie rekrutacyjnym będą przetwarzane nie dłużej, niż do zakończeniu naboru, a w przypadku zatrudnienia osoby, której dane osobowe dotyczą – przez okres ustalony powszechnymi przepisami prawa pracy.

    6. Prawa osób, których dane dotyczą

    Mają Państwo prawo do:

    Zgodne z 14-K1-Z3 wersja 2.0 obowiązującym od 12.04.2014 r.

    - dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;

    - sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;

    - ograniczenia przetwarzania danych osobowych;

    - usunięcia danych osobowych;

    - wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa).

    7. Informacja o wymogu podania danych

    Podanie przez Państwa danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 Kodeksu pracy jest niezbędne, aby uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym. Podanie przez Państwa innych danych jest dobrowolne.

    [1]Art. 221 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (dalej: Kp) oraz Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej;

    [2]Art. 221 § 1 pkt. 4 – 6 Kp w zw z. z art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.) (dalej: RODO). W przypadku danych określonych w art. 221 § 1 pkt. 1 – 3 Kp podstawą jest art. 6 ust. 1 lit.c RODO;

    [3]Art. 6 ust. 1 lit a RODO, a w przypadku danych osobowych szczególnych kategorii art. 9 ust.2 lit. a RODO;

    Wszystkie ofertyWarszawaLogistykaAdministracjaSpecjalista/Starszy Specjalista ds. Rezerw Strategicznych