Oferty
Praktykant/ka w kancelarii prawnej
Nowa
Prawo

Rodzaj pracy
Praktyka/Staż
Doświadczenie
Staż/Junior
Forma zatrudnienia
UZ
Tryb pracy
Praca z biura
Rödl & Partner

Doradzamy w obszarach podatki, prawo, księgowość finansowa oraz kadrowo-płacowa, a także prowadzimy działalność audytorską. Posiadamy 110 biur w prawie 50 krajach. W Polsce jesteśmy w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu.

Zobacz profil pracodawcy

Wymagane umiejętności

prawo handlowe

prawo administracyjne

dobra organizacja pracy

język angielski

Mile widziane

branża energetyczna

język niemiecki

ENERGETYKA

Opis stanowiska

Jesteśmy międzynarodową firmą doradczą z główną siedzibą w Norymberdze. Posiadamy ponad 100 biur w blisko 50 krajach. Od ponad 30 lat jesteśmy obecni w Polsce, gdzie zajmujemy się doradztwem podatkowym i prawnym, prowadzimy działalność audytorską i oferujemy outsourcing usług księgowości finansowej i kadrowo-płacowej. Można nas znaleźć w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu.

W naszej organizacji wiemy, jak istotne dla rozwoju zawodowego jest znalezienie równowagi między pracą a życiem prywatnym. Zapewniamy naszym pracownikom komfortowe warunki pracy oraz możliwość realizowania swoich potrzeb i pasji w innych obszarach poprzez uczestniczenie w różnych sekcjach sportowych i działaniach CSR.

🤓 Praktykant/ka w kancelarii prawnej

📍 Miejsce pracy: Gdańsk

Zakres obowiązków:

  • wsparcie pracowników merytorycznych kancelarii w realizacji zadań
  • pomoc przy sporządzaniu projektów umów i pism (w tym w ramach postępowań sądowych i administracyjnych)
  • wyszukiwanie orzecznictwa sądowego i interpretacji
  • sporządzanie projektów korespondencji w języku niemieckim lub/i angielskim
  • prace tłumaczeniowe, prace biurowe i administracyjne

Poszukiwane kompetencje:

  • III- V rok studiów prawniczych
  • zainteresowanie prawem handlowym lub prawem administracyjnym
  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego
  • bardzo dobra organizacja pracy
  • dokładność i systematyczność w wykonywaniu swoich obowiązków
  • mile widziana znajomość języka obcego prawniczego niemiecki lub angielski
  • mile widziane zainteresowanie energetyką
  • mile widziane wcześniejsze doświadczenie w pracy w kancelarii

Oferujemy:

  • płatne praktyki
  • elastyczne godziny odbywania praktyk
  • praktyki, w trakcie których zdobędziesz specjalistyczną wiedzę
  • możliwość rozwoju w ramach szybko rozwijających się gałęzi prawa: prawa energetycznego, M&A, ESG
  • możliwość zdobycia doświadczenia przy międzynarodowych projektach
  • możliwość pracy dla klientów o rozpoznawalnej marce na całym świecie
  • miłą atmosferę pracy