Oferty
Head of Software Development
Nowa
Consulting

Bolechowo-Osiedle
Pełny etat
Doświadczenie
Manager/C-level
Forma zatrudnienia
UoP
Tryb pracy
Praca hybrydowa

Wymagane umiejętności

branża motoryzacyjna

Opis stanowiska

Rekrutacja zdalna

Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. to jeden z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów. Bazując na 27-letnim doświadczeniu i ponad 23 000 wyprodukowanych pojazdach, Solaris każdego dnia wpływa na jakość komunikacji miejskiej w setkach miast w całej Europie. Z myślą o przyszłości, firma wyznacza nowe standardy, dynamicznie rozwijając swoje produkty, zwłaszcza w obszarze elektromobilności. Codzienny wysiłek ponad 2700 pracowników firmy napędzany jest nieustanną potrzebą odkrywania i zmiany otoczenia na lepsze.

Aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Twoje zadania:

  • zarządzanie zespołem odpowiedzialnym za programowanie układów elektronicznych w autobusach w tym przygotowanie rozwiązań programowych dla rodzin pojazdów,
  • nadzór nad oprogramowaniem i wersjonowaniem, nadzór nad walidacją i testowaniem rozwiązań programowych oraz zapewnienie zgodności z cyberbezpieczeństwem,
  • zarządzanie zespołem odpowiedzialnym za przetwarzanie i udostępnianie pozyskanych danych w celach analitycznych,
  • opracowanie i wdrożenie własnej platformy sprzętowej Connectivity, w tym infrastruktury IT w zasobach chmurowych,
  • określanie strategii rozwoju oprogramowania oraz wyznaczanie kierunków technologicznych,
  • nadzorowanie jakości i wydajności procesu tworzenia oprogramowania oraz implementacja najlepszych praktyk i efektywnych metodologii rozwoju,
  • optymalizacja procesów związanych z rozwojem aplikacji i systemów.

Nasze oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe techniczne w zakresie elektroniki/informatyki/elektrotechniki/automatyki,
  • znajomość standardów i specyfikacji informatycznych m.in. w zakresie zarządzania oprogramowaniem oraz integracji, bezpieczeństwa, wydajności i skalowalności systemów,
  • znajomość j. angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów oraz konsekwencja w realizacji projektów,
  • umiejętność kreatywnego, innowacyjnego podchodzenia do realizowanych zadań,
  • doskonałe umiejętności rozwiązywania problemów i dbałość o szczegóły.

Dodatkowe atuty:

  • doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • wiedza z zakresu Cybersecurity i Functional Safety w automotiv,
  • znajomość języków programowania stosowanych w pojazdach (FBD, ST, C i pochodne, Python).