• Wszystkie ofertyBolechowo-OsiedleInżynieriaMotoryzacjaHead of Software Development
    Head of Software Development
    Inżynieria
    Solaris Bus & Coach sp. z o.o.

    Bolechowo-Osiedle
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Manager/C-level
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    branża motoryzacyjna

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. to jeden z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów. Bazując na 27-letnim doświadczeniu i ponad 23 000 wyprodukowanych pojazdach, Solaris każdego dnia wpływa na jakość komunikacji miejskiej w setkach miast w całej Europie. Z myślą o przyszłości, firma wyznacza nowe standardy, dynamicznie rozwijając swoje produkty, zwłaszcza w obszarze elektromobilności. Codzienny wysiłek ponad 2700 pracowników firmy napędzany jest nieustanną potrzebą odkrywania i zmiany otoczenia na lepsze.

    Aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

    Twoje zadania:

    • zarządzanie zespołem odpowiedzialnym za programowanie układów elektronicznych w autobusach w tym przygotowanie rozwiązań programowych dla rodzin pojazdów,
    • nadzór nad oprogramowaniem i wersjonowaniem, nadzór nad walidacją i testowaniem rozwiązań programowych oraz zapewnienie zgodności z cyberbezpieczeństwem,
    • zarządzanie zespołem odpowiedzialnym za przetwarzanie i udostępnianie pozyskanych danych w celach analitycznych,
    • opracowanie i wdrożenie własnej platformy sprzętowej Connectivity, w tym infrastruktury IT w zasobach chmurowych,
    • określanie strategii rozwoju oprogramowania oraz wyznaczanie kierunków technologicznych,
    • nadzorowanie jakości i wydajności procesu tworzenia oprogramowania oraz implementacja najlepszych praktyk i efektywnych metodologii rozwoju,
    • optymalizacja procesów związanych z rozwojem aplikacji i systemów.

    Nasze oczekiwania:

    • wykształcenie wyższe techniczne w zakresie elektroniki/informatyki/elektrotechniki/automatyki,
    • znajomość standardów i specyfikacji informatycznych m.in. w zakresie zarządzania oprogramowaniem oraz integracji, bezpieczeństwa, wydajności i skalowalności systemów,
    • znajomość j. angielskiego na poziomie komunikatywnym,
    • zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów oraz konsekwencja w realizacji projektów,
    • umiejętność kreatywnego, innowacyjnego podchodzenia do realizowanych zadań,
    • doskonałe umiejętności rozwiązywania problemów i dbałość o szczegóły.

    Dodatkowe atuty:

    • doświadczenie na podobnym stanowisku,
    • wiedza z zakresu Cybersecurity i Functional Safety w automotiv,
    • znajomość języków programowania stosowanych w pojazdach (FBD, ST, C i pochodne, Python).