• Wszystkie ofertyWarszawaBI & DataAnalityk Cyberbezpieczeństwa
    Analityk Cyberbezpieczeństwa
    BI & Data
    Bank BPS S.A.

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Istniejemy od 20 lat. Dbamy o zachowanie tradycyjnych idei spółdzielczości, oferujemy nowoczesne rozwiązania bankowe zgodne z wymogami rynku. Tworzymy największe zrzeszenie Banków Spółdzielczych w Polsce. Mamy sieć własnych oddziałów w całym kraju.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    analiza
    Cyberbezpieczeństwo

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna
    Friendly offer

    Główne zadania

    • zbieranie, analiza i interpretacja informacji dotyczących bieżących zagrożeń cybernetycznych
    • utrzymywanie aktualnej bazy wiedzy na temat najnowszych zagrożeń i technik ataków
    • wykorzystywanie danych Cyber Threat Intelligence do informowania i usprawniania działań defensywnych
    • projektowanie procesów i procedur SOC oraz dostrajanie narzędzi do aktualnych zagrożeń i wektorów ataków
    • przygotowywanie wskaźników IOC na potrzeby SOC
    • udział w procesach modelowania cyberzagrożeń
    • współpraca z zespołami L1/L2 SOC, zespołami wewnętrznymi Departamentu Bezpieczeństwa oraz jednostkami CSIRT sektorowymi

    Nasze oczekiwania

    • wykształcenie wyższe techniczne preferowane kierunki: informatyka, teleinformatyka, cyberbezpieczeństwo
    • masz doświadczenie w obszarze cyberbezpieczeństwa i jesteś na bieżąco z aktualnymi zagrożeniami i wektorami ataków
    • rozumiesz metodologię ataków cybernetycznych i techniki stosowane przez cyberprzestępców
    • masz doświadczenie w tworzeniu oraz doskonaleniu standardów i procedur SOC
    • znasz rozwiązania stosowane do monitoringu cyberbezpieczeństwa, analizy logów i korelacji zdarzeń

    Mile widziane

    • certyfikaty branżowe w obszarze cyberbezpieczeństwa
    • znajomość norm: ISO 27001, NIST, CIS Benchmarks, MITRE ATT&CK framework
    • znajomość platform wspierających Cyber Threat Intelligence

    Oferujemy

    • możliwość pracy zdalnej do 10 dni w miesiącu
    • prywatną opiekę medyczną
    • ubezpieczenie grupowe
    • zakładowy fundusz świadczeń socjalnych
    • dofinansowanie do wypoczynku
    • dofinansowanie działań szkoleniowych
    • możliwość korzystania z pakietów sportowych
    • dostęp do platformy e-learningowej języków obcych: angielski, hiszpański, niemiecki, włoski
    • Pracowniczy Program Emerytalny