• Wszystkie ofertyWarszawaFinanseAnalizaSpecjalista ds. analiz strategicznych (m/k)
    Specjalista ds. analiz strategicznych (m/k)
    Finanse
    BUDIMEX S.A.

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP, B2B
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Jesteśmy liderem wśród pracodawców branży budowlanej. Zatrudniamy ‎‎7 500 osób, realizując blisko ‎‎300 kontraktów rocznie. Nasza firma działa we wszystkich kluczowych sektorach budownictwa. Mamy rozbudowany obszar wsparcia, gdzie zatrudniamy specjalistów i ekspertów w Biurze Informatyki, Pionie Finansowym, Biurze Warunków Kontraktowych, Oddziałach Gwarancji, Pionie Zarządzania Zasobami Ludzkimi i wielu innych miejscach. Dołącz do Budimeksu i rośnij razem z nami!👷‍♀️👷‍♂️💛

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    VBA

    rachunkowość zarządcza

    analiza

    Rachunkowość finansowa

    Microsoft Office

    język angielski

    Opis stanowiska

    Oferujemy:

    • System premiowy
    • Dzień wolny w urodziny
    • Ubezpieczenie na życie
    • Prywatną opiekę medyczną
    • Sekcje sportowe
    • Wymiany międzynarodowe
    • Ciekawy program szkoleń
    • Platformę z benefitami MyBenefit
    • Programy rozwojowe dedykowane dla kobiet
    • Dobrą atmosferę w pracy

    Twoje przyszłe zadania:

    • Wsparcie w procesach M&A oraz Greenfield.
    • Modelowanie finansowe na potrzeby inwestycyjne lub pozyskania finansowania.
    • Opracowywanie raportów dotyczących potencjalnych obszarów rozwoju grupy Budimex, w tym możliwości dywersyfikacji biznesowej i ekspansji geograficznej.
    • Bieżący monitoring sytuacji rynkowej oraz przygotowywanie cyklicznych raportów na temat rynku budowlanego w Polsce.
    • Przygotowywanie analiz finansowych i biznesowych, w tym testów na utratę wartości aktywów finansowych, analiz sytuacji rynkowej na potrzeby sprawozdań Zarządu oraz materiałów na konferencje i spotkania branżowe.
    • Opracowywanie analiz makroekonomicznych i konkurencyjnych na potrzeby spotkań Zarządu, Rady Nadzorczej oraz Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy.
    • Uzupełnianie ankiet przygotowanych przez Narodowy Bank Polski oraz inne podmioty branżowe.

    Nasze oczekiwania:

    • Wykształcenie wyższe (magisterskie) w dziedzinach takich jak ekonomia, finanse, bankowość, matematyka, statystyka lub ekonometryka.
    • Minimum 1-3 lata doświadczenia zawodowego w analizach finansowych, analizach rynku lub controllingu.
    • Zaawansowana znajomość języka angielskiego.
    • Praktyczna znajomość zasad rachunkowości zarządczej i finansowej.
    • Umiejętność analizy i interpretacji sprawozdań finansowych oraz danych statystycznych.
    • Dobra znajomość procesów ekonomiczno-gospodarczych.
    • Znajomość narzędzi MS Excel, MS PowerPoint, VBA.
    • Mile widziane: częściowa kwalifikacja ACCA, CIMA, CFA lub Biegły Rewident.
    • Umiejętność pracy w zespole i współpracy z różnymi działami.
    • Orientacja na wyniki i dążenie do osiągania wyznaczonych celów.
    • Innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów.