• Oferty
  • Wszystkie ofertyWarszawaConsultingAnalityk inwestycyjny
    Analityk inwestycyjny
    Consulting
    Empik

    Empik

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoP, B2B
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    Ms office

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    Nasza multikategoryjna oferta to już ponad 15 milionów produktów w 20 kategoriach, takich jak książka, zabawka, art. szkolne i papiernicze, produkty cyfrowe, ale również zdrowie i uroda, elektronika, dom i ogród czy sport.

    W ramach unikatowego omnikanałowego ekosystemu łączymy ponad 350 salonów stacjonarnych z bogatą ofertą dostępną na Empik.com, w tym marketplace (EmpikPlace) i poprzez aplikację mobilną. Ponad 7 mln Polaków rocznie dokonuje zakupów we wszystkich naszych kanałach o wartości ponad 3 mld PLN.

    Empik to także jedna z najbardziej rozpoznawalnych i zaufanych marek w Polsce, o ponad 75-letniej bogatej historii.

    Jednocześnie jako Grupa Empik wzmacniamy naszą ofertę dla klientów poprzez rozwijany ekosystem usług, oferując m.in. dostęp do cyfrowych treści – audiobooki, ebooki, podcasty (Empik Go) czy bilety na wydarzenia kulturalne i rozrywkowe (Going, Empik Bilety).

    Tryb pracy: hybrydowy, 4 dni praca z biura + 1 dzień home office

    W tej roli będziesz odpowiadać, za:

    • Wsparcie przy tworzeniu, prowadzeniu oraz monitorowaniu strategii Grupy Empik,
    • Tworzenie raportów rynkowych, raportów biznesowych i prezentacji managerskich,
    • Komunikację i współpracę z Zarządem Grupy,
    • Wsparcie przy procesach M&A poprzez:

    - przegląd potencjalnych celów akwizycyjnych,

    - koordynowanie doradców zewnętrznych i zespołów wewnętrznych,

    - udział w prowadzeniu due diligence,

    - tworzenie wycen celów akwizycyjnych,

    - analizę spółek, wydawanie rekomendacji na podstawie: prognoz finansowych i sprawozdań finansowych.

    Nasze oczekiwania:

    • Wykształcenie wyższe związane z finansami, ekonomią lub pokrewne;
    • Minimum 3-letnie doświadczenie przy transakcjach M&A lub w doradztwie strategicznym,
    • Wiedza z zakresu finansów, analizy finansowej, rachunkowości oraz rynków kapitałowych;
    • Modelowanie finansowe i wyceny przedsiębiorstw różnymi metodami;
    • Bardzo wysokie zdolności analityczne i interpersonalne;
    • Zaawansowana znajomość pakietu biurowego MS Office, a w szczególności MS Excel, MS PowerPoint;
    • Umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów oraz pracy pod presją czasu.