Oferty
Manager/Senior Manager - Financial Services - Accounting Advisory Services
Finanse

Pełny etat
Doświadczenie
Manager/C-level
Forma zatrudnienia
UoP
Tryb pracy
Praca hybrydowa
KPMG

KPMG

Jesteśmy jedną z największych firm audytorsko-doradczych na świecie. W Polsce działamy od 1990 roku. W 7 biurach pracuje nas blisko 2100 osób - wspólnie tworzymy #generationKPMG.

Zobacz profil pracodawcy

Wymagane umiejętności

finanse

doradztwo

audyt

Opis stanowiska

Rekrutacja zdalna

Zespół Accounting Advisory Services w dziale Financial Services realizuje projekty w zakresie doradztwa dla instytucji z sektora finansowego w szeroko rozumianym obszarze transakcyjnym i finansowo-księgowym. Pomagamy klientom w szeregu zagadnień z zakresu rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, zapewniamy im wsparcie m.in. przy wdrożeniach Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej, sporządzaniu jednostkowym i skonsolidowanych sprawozdań finansowych. Czekają tu na Ciebie projekty m.in. związane z raportowaniem (w tym XML, XBRL), restrukturyzacją grup kapitałowych oraz narzędziami sprawozdawczości.

Obowiązki:

  • zarządzenie portfolio projektów w obszarze doradztwa dla instytucji finansowych
  • kompleksowa obsługa transakcji w zakresie financial due diligence jak również usług związanych z rozliczeniem transakcji nabycia
  • doradztwo oraz przygotowywanie analiz księgowych dotyczących m.in. ujęcia nietypowych transakcji / instrumentów finansowych
  • tworzenie lub modyfikację polityk rachunkowości dla klientów jak również ujawnień do sprawozdań finansowych
  • prowadzenie kompleksowych projektów doradczych w zakresie optymalizacji działania poszczególnych obszarów funkcji finansów
  • opracowanie koncepcji oraz wymagań funkcjonalnych dotyczących narzędzi stosowanych w obszarze sprawozdawczości
  • projektowanie procesów w instytucjach finansowych dla kluczowych obszarów związanych z analiza zdolności kredytowej, monitoringiem klientów jak i procesem szacowania oczekiwanych strat kredytowych
  • wykazywanie się silnym zrozumieniem potrzeb biznesowych klientów i proponowanie dopasowanych rozwiązań rachunkowo-księgowych
  • terminowość i najwyższą jakość prowadzonych dla klientów projektów
  • utrzymywanie pozytywnych relacji biznesowych z klientami
  • zarządzanie bieżącą pracą konsultantów w ramach koordynowanego projektu

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe - preferowane kierunki: ekonomia, finanse, rachunkowość, prawo, zarządzanie)
  • 5–letnie doświadczenie w audycie, firmie doradczej, doradztwie transakcyjnym lub księgowym, bądź w instytucjach finansowych w działach sprawozdawczości bądź controllingu
  • bardzo dobra znajomość Ustawy o rachunkowości oraz Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej
  • doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu projektów w roli kierownika projektu,
  • doskonała umiejętność analizy i syntezy danych
  • umiejętność pracy z aktami prawnymi
  • sprawność w tworzeniu pisemnych opracowań
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
  • bardzo dobra znajomość​ języka angielskiego (znajomość drugiego języka obcego będzie dodatkowym atutem)
  • umiejętność budowania i utrzymywania pozytywnych relacji z klientami
  • samodzielność i przedsiębiorczość, zaangażowania w pracę,
  • poczucie odpowiedzialności za pracę swoją oraz innych członków zespołu
  • dodatkowym atutem będzie doświadczenie w badaniu sprawozdań finansowych instytucji finansowych lub rozpoczęta ścieżka w kierunku zdobywania uprawnień biegłego rewidenta, ACCA lub podobnych, którą Kandydat chce kontynuować

Oferujemy:

  • pełną wyzwań pracę w wiodącej na rynku polskim oraz międzynarodowym firmie doradczej
  • finansowanie kwalifikacji zawodowych
  • stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
  • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
  • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
  • program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
  • program mentoringowy – świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
  • pakiet kafeteryjny – wybieraj benefity, które Cię interesują m.in. kartę MultiSport, bilety do kina, teatru, vouchery i zniżki
  • prywatną opiekę medyczną, dodatkowe ubezpieczenie i program wellbeing – dbaj o siebie i swoją rodzinę
  • udział w wydarzeniach branżowych – wesprzemy finansowo doskonalenie Twoich umiejętności
  • wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
  • dni wolne na wolontariat – skorzystaj z 2 dodatkowych dni wolnych i grantu na działania charytatywne
  • prezenty świąteczne lub bonusy – pamiętamy o miłych gestach