• Wszystkie ofertyPoznańFinansePodatkiTax Supervisor - CIT Compliance
    Tax Supervisor - CIT Compliance
    Finanse
    KPMG

    KPMG

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa
    KPMG

    KPMG

    Jesteśmy jedną z największych firm audytorsko-doradczych na świecie. W Polsce działamy od 1990 roku. W 7 biurach pracuje nas blisko 2100 osób - wspólnie tworzymy #generationKPMG.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    prawo podatkowe
    doradztwo podatkowe
    Angielski
    księgowość
    ms excel
    Ms office

    Opis stanowiska

    Opis firmy

    Zatrudniona osoba dołączy do zespołu Tax Compliance & Transformation​, który świadczy usługi podatkowe dla klientów KPMG. Pracownicy działu zajmują się m.in.: bieżącą obsługą klienta w zakresie podatku CIT, przygotowywaniem deklaracji podatkowych, sporządzeniem opinii podatkowych oraz asystują klientom przy przeprowadzanych kontrolach podatkowych.

    Stanowisko

    • udział w projektach obejmujących kalkulowanie podatku dochodowego od osób prawnych dla naszych klientów, w tym analizę danych księgowych
    • analiza i przygotowywanie raportowania WHT
    • przygotowywanie projektów pism procesowych z zakresu prawa podatkowego
    • przygotowywanie raportowania grupowego dla klientów
    • bieżące doradztwo w zakresie prawa podatkowego, w tym identyfikację obszarów potencjalnego ryzyka podatkowego i formułowanie rekomendacji podatkowych dla klientów
    • udział w przygotowaniu opinii oraz różnego rodzaju dokumentacji z zakresu prawa podatkowego w języku polskim i angielskim
    • zarządzanie pracą osób zaangażowanych w projekt, delegowanie oraz weryfikacja dostarczonych materiałów.

    Wymagania

    • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: ekonomia, finanse i rachunkowość)
    • praktyczna znajomość prawa podatkowego w szczególności z zakresu podatku CIT i WHT
    • 4 lata doświadczenia w doradztwie podatkowym, biurze rachunkowym lub w dziale księgowości
    • doświadczenie w bezpośrednim kontakcie z klientem
    • umiejętność posługiwania się językiem angielskim w stopniu bardzo dobrym
    • znajomość zasad księgowości
    • bardzo dobra znajomość MS Office (MS Excel, MS Word)

    Oferujemy

    • Pracę hybrydową
    • Finansowanie kwalifikacji zawodowych – wesprzemy Cię w zdobywaniu kwalifikacji
    • Stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
    • Szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
    • Wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
    • Program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
    • Program mentoringowy – świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
    • Wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
    • Dni wolne na wolontariat – skorzystaj z 2 dodatkowych dni wolnych i grantu na działania charytatywne