• Wszystkie ofertyWarszawaFinanseKsięgowośćSamodzielna Księgowa/ GL Senior Accountant
    Samodzielna Księgowa/ GL Senior Accountant
    Finanse
    KR GROUP LTD.

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoP, B2B
    Tryb pracy
    Praca w pełni zdalna

    Wymagane umiejętności

    rachunkowość
    księgowość
    podatki
    CIT
    VAT
    WHT
    Angielski

    Mile widziane

    Enova 365

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się grupą księgowo-podatkową o między-narodowym zasięgu. Nasze biura, poza Polską, są też w Czechach, Rumunii i na Węgrzech.

    KR Group to ponad 200 osób – księgowych, doradców podatkowych, a także specjalistów w zakresie kadr i płac.

    Wśród ponad 300 naszych klientów dominują renomowane międzynarodowe firmy z różnych sektorów i branż. Zapewniamy im przemyślane rozwiązania księgowe, podatkowe, kadrowo-płacowe.

    Twój zakres obowiązków

    • samodzielne zamknięcia ksiąg rachunkowych miesięczne i roczne,
    • sporządzanie raportów miesięcznych zgodnie z potrzebami klienta,
    • weryfikacja ksiąg rachunkowych z całego okresu rozliczeniowego oraz uzgadnianie księgi głównej z księgami pomocniczymi,
    • weryfikacja I stopnia, pod względem formalnym, rachunkowym i podatkowym oraz akceptacja dokumentów źródłowych wprowadzonych przez zespół do systemu finansowo-księgowego,
    • prowadzenie ewidencji środków trwałych, amortyzacji,
    • wprowadzanie do ewidencji środków trwałych,
    • ustalanie planu amortyzacji,
    • prowadzenie ewidencji RMK czynnych i biernych,
    • księgowanie zdarzeń w zakresie księgi głównej, uzgadnianie kapitałów, ustalanie różnic kursowych,
    • rozliczanie inwestycji,
    • wsparcie merytoryczne zespołu w bieżącej pracy wg aktualnego stanu prawnego,
    • weryfikacja VAT oraz obsługa czynności kontrolnych,
    • okresowe rozliczanie CIT i sporządzanie deklaracji CIT w zakresie obsługiwanych spółek,
    • kwalifikacja kosztów podatkowych KUP/NKUP,
    • obsługa rozliczeń WHT,
    • obsługa innych deklaracji i rozliczeń (m.in. PCC, NIP-8, VAT inne),
    • bieżąca obsługa klienta,
    • obsługa audytu.

    Nasze wymagania

    • warunek konieczny: masz co najmniej 4 lata doświadczenia w zakresie samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych lub przy wsparciu starszych specjalistów rozliczeń księgowo-podatkowych spółek z różnych branż (preferowane w branży nieruchomości),
    • posiadasz praktyczną znajomość aktualnych przepisów podatkowych i umiejętność praktycznego dostosowania ich do specyfiki danej spółki/branży,
    • masz doświadczenie w kontroli podatków CIT, VAT, WHT,
    • znasz procedurę rozliczania środków trwałych,
    • posiadasz doświadczenie w samodzielnym sporządzaniu elementów sprawozdań finansowych,
    • podchodzisz do swojej pracy z pasją,
    • posiadasz zaawansowane umiejętności pracy z arkuszem kalkulacyjnym;
    • masz wykształcenie wyższe kierunkowe,
    • Twój angielski jest na poziomie minimum B2

    • znajomość systemu Enova 365

    To oferujemy

    • elastyczne godziny pracy,
    • pracę w zgranym zespole, który chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem,
    • merytoryczne wsparcie zespołów eksperckich (Compliance, Tax i inne.

    Benefity

    • Dofinansowanie zajęć sportowych
    • Możliwość pracy zdalnej (Biuro: Warszawa, Skaryszewska 7)
    • Prywatna opieka medyczna
    • Dofinansowanie nauki języków
    • Dofinansowanie szkoleń i kursów
    • Elastyczny czas pracy
    • Spotkania integracyjne
    • Firmowa drużyna sportowa
    • Dofinansowanie biletów do kina, teatru
    • Program rekomendacji pracowników
    • Inicjatywy dobroczynne