Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Inżynier ds. analiz wytrzymałościowych
new
Inżynieria
KrioSystem

KrioSystem
Wrocław
Pełny etat
Doświadczenie
Forma zatrudnienia
Dowolna
Tryb pracy
Praca z biura
Wymagane umiejętności
Angielski
MES
FEM
wytrzymałość materiałów
ANSYS
CAE
Opis stanowiska

O nas

Firma KrioSystem od ponad 30 lat realizuje kompleksowe dostawy systemów dystrybucji skroplonych gazów obejmujące przesył, magazynowanie, wymianę ciepła oraz rozdział faz. Nasze produkty obejmują dwa obszary aplikacyjne:

  • obszar temperatur skroplonego helu (KRIOGENIKA HELOWA), który dotyczy układów pracujących w temperaturach poniżej -269°C.
  • obszar temperatur skroplonego azotu (KRIOGENIKA PRZEMYSŁOWA), który dotyczy układów pracujących w temperaturach od -70°C do -200°C. Są to zastosowania obejmujące skroplony tlen, azot, argon, dwutlenek węgla, metan (LNG) i inne gazy techniczne.

W aktualnej rekrutacji poszukujemy osoby na stanowisko Specjalisty ds. obliczeń wytrzymałościowych (MES), która dołączy do zespołu projektowania zajmującego się zagadnieniami kriogeniki helowej.

Zakres obowiązków:

  • Interpretacja wymagań technicznych w kontekście wytrzymałości i sprawności konstrukcji,
  • Rekomendowanie metodyki analitycznej oraz weryfikacja jej trafności,
  • Przeprowadzanie analiz wytrzymałościowych statycznych i termicznych podzespołów instalacji kriogenicznych w środowisku ANSYS Workbench,
  • Interpretacja otrzymanych wyników oraz tworzenie rekomendacji dla zespołu projektowego w oparciu o nie,
  • Tworzenie dokumentacji oraz raportów z przeprowadzanych analiz zgodnie z zasadami inżynierskimi oraz ustaleniami wewnątrzfirmowymi,

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne – mechanika i budowa maszyn lub pokrewne,
  • Bardzo dobra znajomość zagadnień mechaniki ogólnej oraz wytrzymałości materiałów,
  • Doświadczenie w przeprowadzaniu obliczeń wytrzymałościowych z wykorzystaniem programu ANSYS Workbench (minimum 3 lata),
  • Umiejętność tworzenia dokumentacji z przeprowadzanych obliczeń,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (min. B2),
  • Umiejętność kreatywnego podejścia do rozwiązywanych problemów,
  • Dokładność, skrupulatność i zaangażowanie w powierzone zadania,

Kwalifikacje będące dodatkowym atutem:

  • Znajomość zagadnień z zakresu termodynamiki i wymiany ciepła,
  • Znajomość dyrektywy ciśnieniowej oraz powiązanych z nią norm 13480 oraz 13445,
  • Znajomość oprogramowania Autodesk Inventor,

Oferujemy:

  • Udział w ambitnych, nieszablonowych projektach dla międzynarodowych ośrodków naukowych takich jak CERN, GSI, XFEL,
  • Wynagrodzenie ustalane indywidualnie z możliwością regularnego wzrostu,
  • Przyjazną atmosferę pracy,
  • Dofinansowanie zajęć sportowych,
  • Parking dla pracowników,
  • Ubezpieczenie na życie,
  • Elastyczny czas pracy,
  • Umowę o pracę / zlecenie / dzieło, B2B - do uzgodnienia przy zatrudnieniu,