• Wszystkie ofertyWarszawaFinanseAnalizaFinancial Controller
    Financial Controller
    Finanse
    Pergamin

    Pergamin

    Warszawa
    2 289 - 3 052 USDBrutto miesięcznie - Dowolna
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    Dowolna
    Tryb pracy
    Praca z biura

    Wymagane umiejętności

    analiza finansowa

    budżetowanie

    raportowanie

    Microsoft Office Excel

    zarządzanie kosztami

    zarządzanie płynnością

    Mile widziane

    Optymalizacja Procesów

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    Pergamin to dynamiczny startup założony w 2017 roku, który rozwija nasz autorski system do zarządzania umowami online w modelu SaaS. Współpracujemy głównie z firmami z segmentu enterprise, a wśród naszych klientów są m.in. Benefit Systems, VOLVO, Kross, Bolt i Westwing. Odwiedź Pergamin, aby dowiedzieć się więcej!

    W związku z naszym szybkim rozwojem poszukujemy osoby na stanowisko Financial Controller z doświadczeniem. Ta rola jest kluczowa w realizacji naszej strategii i będzie koncentrować się na analizie danych finansowych i operacyjnych, wsparciu zarządu w podejmowaniu decyzji strategicznych oraz nadzorze nad procesami finansowymi firmy i ich optymalizacji.

    Główne obowiązki:

    • Analiza danych finansowych i operacyjnych oraz wsparcie zarządu w podejmowaniu kluczowych decyzji.
    • Tworzenie i prezentowanie raportów finansowych dla zarządu oraz inwestorów.
    • Prognozowanie przychodów i kosztów, zarządzanie budżetami.
    • Optymalizacja procesów fakturowania i windykacji oraz kontrolowanie płynności finansowej.
    • Monitoring transakcji, w tym analiza wpływów i wydatków.
    • Przygotowywanie miesięcznych i kwartalnych raportów finansowych, w tym porównywanie wyników rzeczywistych z budżetem oraz prognozami.
    • Współpraca z zewnętrznym zespołem księgowym oraz partnerami w zakresie optymalizacji procesów finansowych.

    Co oferujemy:

    • Możliwość bezpośredniej współpracy z zarządem firmy i realny wpływ na rozwój organizacji.
    • Udział w szybko rozwijającym się projekcie z międzynarodowym zasięgiem.
    • Przyjazna i wspierająca kultura pracy skoncentrowana na osiąganiu celów.
    • Możliwość rozwoju zawodowego oraz wsparcie w doskonaleniu umiejętności analitycznych i finansowych.
    • Wsparcie zespołowe z możliwością uzyskania mentoringu od amerykańskich specjalistów 🇺🇸

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe w dziedzinie finansów, ekonomii, matematyki, zarządzania lub pokrewnych.
    • Minimum 2 lata doświadczenia w analizie finansowej, kontrolingu lub pracy na podobnym stanowisku.
    • Umiejętność pracy z dużymi zestawami danych oraz doświadczenie w prognozowaniu finansowym.
    • Biegłość w Excelu, znajomość narzędzi analitycznych (np. Power BI) oraz systemów ERP.
    • Doświadczenie w pracy z fakturowaniem, windykacją oraz optymalizacją procesów finansowych.
    • Silne umiejętności komunikacyjne w języku polskim i angielskim.
    • Proaktywne podejście do identyfikowania możliwości optymalizacji procesów i rozwiązywania problemów.

    Dodatkowe atuty:

    • Znajomość rozwiązań SaaS oraz oprogramowania do zarządzania finansami.
    • Doświadczenie w pracy w środowisku start-upowym.
    • Zdolność do efektywnej współpracy z różnymi działami firmy.

    Rodzaj współpracy:

    • Full time

    Tryb pracy:

    • Praca z naszego biura w Warszawie.
    2 289 - 3 052 USD

    Dowolna