Oferty
Radca Prawny / Adwokat w Zespole Obsługi Prawnej Bankowości Inwestycyjnej
Prawo

Pełny etat
Doświadczenie
Forma zatrudnienia
UoP
Tryb pracy
Praca Hybrydowa
PKO BANK POLSKI S.A.

Nowoczesne technologie, migracja do środowisk chmurowych, zaawansowana analityka, czy współpraca z firmami z branży FinTech sprawiają, że oferowane przez nas usługi wykraczają poza tradycyjną bankowość. Zwinnie zmieniamy się w - PKO Bank Przyszłości.

Zobacz profil pracodawcy

Wymagane umiejętności

radca prawny

prawo

finanse

język angielski

Opis stanowiska

Dołącz do nas jako:

RADCA PRAWNY / ADWOKAT W ZESPOLE OBSŁUGI PRAWNEJ BANKOWOŚCI INWESTYCYJNEJ

Departament Prawny - Warszawa Puławska 15

Na co dzień w naszym zespole:

  • będziesz świadczyć pomoc prawną w zakresie kompleksowej obsługi prawnej jednostek obsługiwanych przez Zespół Obsługi Prawnej Bankowości Inwestycyjnej, w tym m.in. Departament Skarbu w zakresie regulacji dotyczących produktów i usług skarbowych (MIFID, EMIR, PRIIP, BMR, rekomendacje KNF, wytyczne ESMA),
  • będziesz pogłębiać swoją wiedzą w zakresie regulacji rynku kapitałowego oraz bankowego, w tym działalności na rynkach zagranicznych,
  • będziesz uczestniczyć w transakcjach z zakresu bankowości inwestycyjnej realizowanych przez Bank,
  • będziesz uczestniczyć w tworzeniu produktów i ich dokumentacji, opiniowaniu regulacji wewnętrznych oraz aktów prawa powszechnie obowiązującego w zakresie prawa rynków kapitałowych.

To stanowisko może być Twoje, jeśli:

  • jesteś radcą prawnym lub adwokatem,
  • pracowałaś/pracowałeś kilka lat w instytucji finansowej lub kancelarii prawnej i zajmowałaś/zajmowałeś się tam zagadnieniami bankowości inwestycyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem działalności skarbowej,
  • dobrze znasz przepisy prawa regulujące działalność instytucji finansowych oraz inne regulacje rynków kapitałowych (w tym UE),
  • posługujesz się swobodnie językiem angielskim (w mowie i piśmie), uwzględniając terminologię prawniczą oraz bankowo-finansową, i jesteś w stanie samodzielnie pracować z dokumentacją kontraktową w tym języku (znajomość innych języków obcych będzie dodatkowym atutem);
  • sprawnie posługujesz się narzędziami informatycznymi zwykle wykorzystywanymi w pracy prawnika,
  • wykazujesz się solidnością, samodzielnością oraz potrafisz zrozumieć potrzeby biznesu,
  • chciałabyś/chciałbyś pracować przy najciekawszych i największych transakcjach na rynku.

Twój Pakiet Korzyści

  • Praca hybrydowa- Pracujemy jak lubimy. Nasze zadania realizujemy z domu lub z biura.
  • Docenienie działania i zaangażowania- Oprócz wynagrodzenia, każdy z nas ma określone cele – które doceniamy w ramach systemów premiowych.
  • Oferta specjalna- Wspieramy Twoje finanse i oferujemy produkty naszej Grupy Kapitałowej na preferencyjnych warunkach (m.in. kredyt hipoteczny, kartę kredytową czy ubezpieczenie) oraz pomagamy odkładać na emeryturę w PPE.
  • Elastyczność benefitów- Różnimy się, dlatego to Ty wybierasz z jakich benefitów skorzystasz. Mamy dla Ciebie system kafeteryjny lub działania w ramach ZFŚS m.in. dofinansowanie opieki nad dziećmi, wakacji czy pożyczkę na remont.
  • Możliwości rozwoju- U nas masz szerokie perspektywy rozwoju i możesz uczyć się, jak lubisz. Oferujemy dostęp do różnych form nauki – stacjonarnie i cyfrowo.
  • Wsparcie w zdrowiu i odpoczynku- Dbamy o naszą formę mentalną i fizyczną. Możesz skorzystać z kart sportowych, opieki medycznej LuxMed, stomatologa, programu wellbingowego #FokusNaCiebie czy dodatkowych dni wolnych.

Pracuj w miejscu, które zna każdy.

#TyWybierasz