• Oferty
  • Wszystkie ofertyPoznańFinansePodatkiTax Specialist
    Tax Specialist
    new
    Finanse
    Raben Management Services

    Poznań
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    Microsoft Office Excel

    SAP

    Mile widziane

    VBA

    Opis stanowiska

    Nie od dziś wiadomo, że żadne kwestie podatkowe nie mają przed nami tajemnic, ponieważ na bieżąco konsultujemy, analizujemy, kontrolujemy, dostosowujemy i parametryzujemy nasze systemy do zmieniającej się rzeczywistości. Dzięki temu nic nas nie zaskakuje i zawsze jesteśmy o krok do przodu. Bardzo cenimy sobie taki komfort! Dołącz do nas!

    • Weryfikacja poprawności zapisów księgowych w rejestrach VAT polskich i zagranicznych spółek Grupy Raben.
    • Przygotowywanie JPK, deklaracji VATUE, WHT oraz CIT dla polskiej spółki Grupy Raben.
    • Współpraca z działem księgowości w zakresie weryfikacji księgowań pod kątem poprawności podatkowej.
    • Współpraca z zewnętrznym doradcą podatkowym.
    • Wsparcie merytoryczne pracowników podczas kontroli podatkowych.
    • Śledzenie zmian w przepisach podatkowych.
    • Wsparcie w procesie raportowania i sprawdzania VAT innych spółek grupy Raben.
    • Wsparcie merytoryczne podczas wdrażania nowych rozwiązań IT w systemie finansowo-księgowym.
    • Udział w projektach międzynarodowych - konsultowanie rozwiązań pod kątem podatkowym.
    • Wsparcie zagranicznych spółek Grupy Raben w kwestiach podatkowych np. wdrożenie Pillar2, przygotowywanie dokumentacji TP, e-invoicing.

    Wymagania

    • Min. 2 lata doświadczenia (w zakresie raportowania lub doradztwa podatkowego)
    • Znajomość MS Excel na poziomie bardzo dobrym (znajomość VBA będzie dodatkowym atutem)
    • Zaawansowana znajomość j. angielskiego (wykorzystywany na co dzień w pracy), znajomość j. niemieckiego będzie dodatkowym atutem
    • Dodatkowym atutem będzie znajomość programu SAP
    • Umiejętność logicznego myślenia, samodzielność w działaniu, skrupulatność, komunikatywność, nastawienie na współprace w zespole

    Oferujemy

    • Możliwość brania udziału w międzynarodowych projektach, dedykowanych dla całej Grupy Raben
    • Rozwój w wybranym kierunku specjalizacji w ramach Grupy Raben dzięki m.in. ścieżkom rozwoju, szkoleniom oraz awansom i promocji między działowej
    • Stabilne zatrudnienie (umowa o pracę)
    • Wynagrodzenie zasadnicze oraz system premiowy
    • Dofinansowanie do nauki języków obcych (angielski/niemiecki/włoski) (nauka za pośrednictwem platformy eTutor)
    • Pakiet szkoleń wewnętrznych dopasowanych do indywidualnych potrzeb oraz stanowiska pracy
    • Pakiet benefitów pozapłacowych (prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do karty sportowej, ubezpieczenie grupowe, ubezpieczenie na życie dla pracowników i ich rodzin, kafeteria MyBenefit).

    Mamy DRIVE do rozwoju!

    I dlatego jako Raben Management Services wypracowujemy optymalne i nowoczesne rozwiązania wspierające wszystkie spółki Grupy Raben. Jesteśmy po to, aby rozwijać i doskonalić nasz biznes. Tworzymy zgrany zespół złożony z najlepszych ekspertów wielu specjalizacji. Są wśród nas mistrzowie logistyki, pasjonaci transportu, cyfrowi magicy w dziale IT, specjaliści do spraw finansów, eksperci w zakresie audytu wewnętrznego, łowcy talentów w dziale HR i wirtuozi sprzedaży.