• Oferty
  • Wszystkie ofertyGdańskDesignUX/UIProduct Designer
    Product Designer
    Design
    RST Software Masters

    Gdańsk
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    B2B
    Tryb pracy
    Praca w pełni zdalna

    Wymagane umiejętności

    design
    Figma
    UI
    Angielski
    ux

    Mile widziane

    DesignOps
    Google Analytics

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    Co będzie należało do Twoich zadań:

    • Będziesz motorem napędowym zespołu na etapie Discovery (będziesz pozyskiwać wymagania biznesowe uczestnicząc w spotkaniach i warsztatach, pozyskiwać wiedzę o potrzebach userów, analizować konkurencję),
    • Będziesz uczestniczyć w tworzeniu strategii usług/produktów (wspólnie z zespołem UX i Scrumowym, zespołem klienta),
    • Będziesz uczestniczyć w badaniach z użytkownikami i wyciągać wnioski odnośnie swoich projektów,
    • Będziesz projektować interfejsy użytkownika (zarówno lo-fi jak i hi-fi, tworzyć i wykorzystywać design systemy dla produktów B2B, B2C, aplikacji mobilnych i webowych a także systemów klasy enterprise)
    • Będziesz bezpośrednio pracować z klientem/ zespołem klienta oraz zespołem Scrumowym.

    Poszukujemy osoby, która:

    • Posiada 5 letnie doświadczenie w projektowaniu interfejsów i design systems dla platform, aplikacji, zarówno z rynku B2B jak i B2C, z różnych branż, zarówno RWD jak i mobile w tym:
    • tworzenie i opracowywanie szkiców architektury informacji (makiet) oraz interaktywnych prototypów aplikacji
    • wiedza na temat design systemów IOS i Android stosowanych w projektowaniu aplikacji na te platformy.
    • doświadczenie w kompozycji, hierarchii wizualnej, typografii i doborze koloru.
    • Ma umiejętność współpracy z biznesem - globalnego spojrzenia na projekt, wraz z jego perspektywą rozwoju, ma umiejętność przekształcania procesów i potrzeb biznesowych w użyteczny produkt; zna i rozumie specyfikę różnych klientów (start-up vs enterprise), różnych produktów (B2B, B2C), cykli życia produktów,
    • Płynnie komunikuje się w języku angielskim zarówno w mowie, jak i piśmie (min. na poziomie B2/C1),
    • Ma wysoko rozwinięte kompetencje miękkie: komunikatywność, otwartość na dawanie i przyjmowanie feedbacku, umiejętność pracy w różnych zespołach (zarówno dev jak i zespół po stronie klienta), elastyczność - umiejętność dostosowania jakości do czasu i potrzeb (zoom in, zoom out) a także potrafi argumentować podjęte decyzje projektowe,
    • Charakteryzuje się pozytywną energią i proaktywną postawą,
    • Potrafi przeprowadzić angażujący warsztat z klientem lub użytkownikami, zarówno stacjonarnie jak i online (wykorzystując np. user story mapping, value proposition canvas) oraz przełożyć wymagania i pomysły na user stories,
    • Stosuje w projekcie rozszerzoną wiedzę o UX/UI, uwzględnia najnowsze wyniki badań, dobre praktyki i aktualne trendy UX/UI, wiedzę z innych projektów, trendy społeczne i technologiczne,
    • Potrafi przeprowadzić wywiad lub testy z użytkownikami, potrafi przygotować użyteczne rekomendacje lub nanieść zmiany oraz zaproponować rozwój produktu oraz strategię w oparciu o uzyskane dane
    • Bardzo dobrze zna Figmę (sporadycznie korzystamy również z Axure RP),

    Jesteśmy otwarci zarówno na współpracę na zasadach freelance w niepełnym wymiarze godzin jak i full time na B2B.

    Nice to have:

    • znajomość frameworków front-endowych
    • kompetencje z zakresu DesignOps
    • umiejętność określenia metryk UX i produktowych, analizy danych ilościowych i jakościowych (Google Analytics, HotJar, ankiety i inne narzędzia)
    • umiejętność przygotowania i analizy testów A/B
    • motion design

    Co oferujemy:

    • Możliwość zdefiniowania wielu nowych produktów - pracujemy głównie z zagranicznymi start-upami przy projektach z różnych branż (od ridesharingu, przez forum dla fanów motoryzacji, aplikacje do zamawiania usług, po konfigurator mebli czy system wspierający pracę office managerów w czasach hybrydowej pracy)
    • Duży wpływ na produkt - product designerzy w naszej firmie pełnią rolę podobną czasami wręcz do analityków biznesowych na początku projektu, pozyskując wymagania od biznesu, weryfikując wspólnie z dev możliwości technologii, samodzielnie dokonując researchu dot. wymagań użytkowników; następnie założenia są weryfikowane przez użytkowników, co pozwala Ci rozwijać przygotowany przez Ciebie interfejs; następnie zwalidowany backlog trafia do wdrożenia, w którym aktywnie uczestniczysz definiując kolejne funkcjonalności oraz odbierając wytwarzane i weryfikując je z użytkownikami; krótko mówiąc: masz ręce pełne roboty i od Ciebie w dużej mierze zależy finalny produkt,
    • Pracę w języku angielskim na co dzień,

    3 882 - 5 176 USD

    B2B