Oferty
Główna Księgowa (branża budowlana)
Finanse

Pełny etat
Doświadczenie
Starszy specjalista/Senior
Forma zatrudnienia
B2B
Tryb pracy
Praca Hybrydowa

Wymagane umiejętności

księgowość

Opis stanowiska

Naszym klientem jest firma działająca w branży budowlanej

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

· Zarządzanie 8-osobowym Działem Finansowo-Księgowym

· Nadzór nad pracą działu księgowości

· Sporządzanie sprawozdań finansowych, bilansów, RZiS

· Sporządzanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych grupy kapitałowej

· Aktywny udział przy emisji obligacji korporacyjnych

· Prowadzenie pełnej księgowości firmy

· Sporządzanie raportów na potrzeby Zarządu, deklaracji podatkowych CIT, VAT

· Prowadzenie oraz nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych

· Kontrola i przygotowanie deklaracji podatkowych

· Współpraca z doradcami podatkowymi, biegłymi rewidentami i innymi specjalistami

· Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (audytorzy, banki)

· Nadzór nad sporządzaniem obowiązujących sprawozdań statystycznych (GUS/NBP)

· Wdrożenie KSEF

POSZUKIWANE KOMPETENCJE

· Minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku Głównej Księgowej (mile widziane w branży budowlanej)

· Dobra znajomości MS Office (zwłaszcza Excel) oraz systemów F-K (Comarch Optima)

· Umiejętność sporządzania Sprawozdania Skonsolidowanego dla kilkudziesięciu Spółek

· Znajomość prawa podatkowego, zasad rachunkowości oraz prawa bilansowego

· Doświadczenie w zarządzaniu kilkuosobowym zespołem

· Umiejętność pracy pod presją czasu, elastyczność w działaniu

· Umiejętność organizacji pracy własnej, skrupulatności i dokładności, inicjatywy i zaangażowania

· Wykształcenie wyższe, kierunkowe

OFERUJEMY

· otwartość na oczekiwania finansowe jeśli chodzi o podstawę - preferowane B2B

· pracę w bardzo stabilnej firmie działającej w branży deweloperskiej

· dużą samodzielność

· pakiet benefitów : min.opieka medyczna