• Wszystkie ofertyWarszawaSprzedażZarządzanie sprzedażąCategory Manager (asortyment IT)
    Category Manager (asortyment IT)
    new
    Sprzedaż
    Empik

    Empik

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    B2B, UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    analiza

    negocjacje

    zarządzanie asortymentem

    Mile widziane

    zarządzanie zapasem

    Microsoft Power BI

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    Nasza multikategoryjna oferta to już ponad 15 milionów produktów w 20 kategoriach, takich jak książka, zabawka, art. szkolne i papiernicze, produkty cyfrowe, ale również zdrowie i uroda, elektronika, dom i ogród czy sport.

    W ramach unikatowego omnikanałowego ekosystemu łączymy ponad 350 salonów stacjonarnych z bogatą ofertą dostępną na Empik.com, w tym marketplace (EmpikPlace) i poprzez aplikację mobilną. Ponad 7 mln Polaków rocznie dokonuje zakupów we wszystkich naszych kanałach o wartości ponad 3 mld PLN.

    Empik to także jedna z najbardziej rozpoznawalnych i zaufanych marek w Polsce, o ponad 75-letniej bogatej historii.

    Jednocześnie jako Grupa Empik wzmacniamy naszą ofertę dla klientów poprzez rozwijany ekosystem usług, oferując m.in. dostęp do cyfrowych treści – audiobooki, ebooki, podcasty (Empik Go) czy bilety na wydarzenia kulturalne i rozrywkowe (Going, Empik Bilety).

    Tryb pracy: hybryda ( 4 dni pracy z biura + 1 dzień w trybie home office)

    Twój zakres obowiązków:

    • Analiza Rynku i Konkurencji:

    - Monitorowanie trendów rynkowych i analizowanie działań konkurencji.

    - Identyfikacja szans i zagrożeń dla kategorii.

    - Wykorzystanie narzędzi analitycznych do badania zachowań klientów online.

    • Zarządzanie Asortymentem:

    - Planowanie i rozwijanie asortymentu produktów w ramach kategorii.

    - Określanie optymalnej struktury oferty produktowej.

    • Strategia Zakupowa i Negocjacje:

    - Negocjowanie warunków współpracy z dostawcami.

    - Optymalizacja kosztów zakupów oraz zarządzanie relacjami z dostawcami.

    - Rozliczanie warunków handlowych.

    • Planowanie i Realizację Promocji:

    - Opracowywanie strategii promocyjnych dla kategorii.

    - Koordynacja kampanii marketingowych i promocyjnych.

    - Rozliczanie promocji.

    • Zarządzanie Cenami i Marżami:

    - Ustalanie polityki cenowej dla produktów w kategorii.

    - Monitorowanie rentowności produktów i wprowadzanie zmian w celu optymalizacji marż.

    • Analiza i Raportowanie:

    - Analiza wyników sprzedaży i efektywności kategorii.

    - Przygotowywanie raportów i prezentowanie wyników zarządowi.

    • Zarządzanie Zapasami:

    - Kontrola stanów magazynowych i zarządzanie zapasami.

    - Zapewnienie odpowiedniego poziomu dostępności produktów.

    • Współpraca z działami wewnętrznymi:

    - Dział marketingu.

    - Dział logistyki.

    - Dział bazy produktowej.

    - Dział kontrolingu.

    - Dział planowania.

    • Optymalizacja Procesów:

    - Wprowadzanie i nadzorowanie działań mających na celu poprawę efektywności procesów zarządzania kategorią.

    - Wykorzystanie narzędzi do automatyzacji marketingu oraz personalizacji ofert.

    Nasze wymagania:

    • Doświadczenie na podobnym stanowisku min 2 lata;
    • Znajomość MS Excel w stopniu zaawansowanym;
    • Znajomość j. angielskiego na poziomie B2;
    • Znajomość Power BI będzie dodatkowym atutem.
    • Znajomość kategorii laptopy, smartphony będzie dodatkowym autem.

    Oferujemy:

    • Biuro w Centrum Warszawy
    • System premiowania
    • Karta zniżkowa na produkty
    • Prywatna opieka medyczna
    • Karta Multisport
    • Konkursy z nagrodami
    • Ubezpieczenie na życie