• Wszystkie ofertyWarszawaFinanseKsięgowośćSamodzielna/y Księgowa/y w dziale Ksiąg Handlowych
    Samodzielna/y Księgowa/y w dziale Ksiąg Handlowych
    Finanse
    KP Consulting sp. z o.o.

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca z biura

    Wymagane umiejętności

    comarch optima

    Microsoft Office

    odpowiedzialność

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    KP Consulting sp. z o.o. wraz z kilkoma powiązanymi spółkami tworzy swoiste centrum finansowo-księgowe specjalizujące się w obsłudze firm z branży nowych technologii, e-commerce, IT, transportowej, budowlanej, finansów.

    Jesteśmy wiodącą firmą w Polsce w zakresie obsługi sprzedawców na Amazon. Od 10 lat świadczymy w Polsce usługi księgowości, kadrowo-płacowe oraz doradztwa podatkowego dla około 500 polskich i zagranicznych firm. Obecnie zatrudniamy ok. 80-ciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

    Jesteśmy innowacyjną organizacją wychodzącą naprzeciw nowym wyzwaniom rynkowym. Pomagamy naszym klientom w rozwijaniu biznesu, dostarczając specjalistyczną wiedzę i przekładając ją w praktyczne rozwiązania, budując jednocześnie przyjazne relacje biznesowe.

    Ale przede wszystkim dbamy o to, aby każdy pracownik czuł się u nas komfortowo i wiedział, że może liczyć na wsparcie w codziennej pracy, zwłaszcza w wymagających sytuacjach. Tworzymy atmosferę współpracy i możliwości rozwoju, aby każdy mógł wykorzystać swój potencjał, rozwinąć zainteresowania i spełniać się zawodowo.

    Zakres obowiązków

    • samodzielne prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych podmiotów z kapitałem polskim i zagranicznym
    • weryfikacja i księgowanie dokumentów – pomoc młodszych księgowych przy dużej ilości dokumentów
    • miesięczne sporządzanie rejestrów VAT, plików JPK-V7, informacji VAT-UE, kalkulacji zaliczek CIT
    • analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych, potwierdzanie sald, przygotowywanie miesięcznych bilansów i rachunków zysków i strat
    • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych i deklaracji CIT-8
    • kalkulacja podatku u źródła oraz sporządzanie informacji IFT-2R i CIT-10Z
    • współpraca z biegłymi rewidentami przy obsługiwanych spółkach audytowanych
    • współpraca z urzędami skarbowymi, sporządzanie sprawozdań do GUS, NBP, INTRASTAT
    • bieżąca komunikacja z klientem polskim i zagranicznym
    • optymalizacja procesów księgowych w obsługiwanych podmiotach poprzez

    Nasze wymagania

    • min. 4 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
    • wykształcenie wyższe z obszaru finansów i rachunkowości
    • praktyczna znajomość aktualnych przepisów z zakresu rachunkowości i podatków
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (lub rosyjskiego) w mowie i piśmie
    • dobra, praktyczna znajomość oprogramowania Comarch ERP Optima oraz pakietu MS Office
    • przykładanie wagi do szczegółów, rzetelność i terminowe wykonywanie powierzonych zadań
    • umiejętność analitycznego myślenia, odpowiedzialność i zaangażowanie
    • bardzo dobra organizacja pracy i pozytywne nastawienie do otoczenia i wykonywanych obowiązków

    Oferujemy

    • pracę w międzynarodowym środowisku, pozwalającą doskonalić znajomość języków obcych (angielski, rosyjski, litewski)
    • profesjonalne wsparcie doświadczonych doradców podatkowych, głównych księgowych oraz prawników
    • szeroki dostęp do bezpłatnych wewnętrznych szkoleń oraz dofinansowanie do zewnętrznych kursów księgowo-podatkowych
    • dofinansowanie do odbywającego się w firmie kursu nauki języka angielskiego
    • możliwość pracy zdalnej w modelu hybrydowym (po okresie próbnym), elastyczny czas pracy (możliwość rozpoczęcia pomiędzy 7:00 a 9:00).
    • benefity (pakiet medyczny, sportowy, owocowe wtorki, „wczasy pod gruszą”, dodatkowe dni wolne, np. z okazji urodzin)
    • premie kwartalne i roczne uzależnione od bieżących wyników oraz stażu pracy, premie świąteczne, dofinansowanie w ramach ZFŚS
    • pracę w zgranym i wspierającym się zespole, spotkania integracyjne
    • stabilne zatrudnienie na umowę o pracę lub w innej preferowanej formie
    • dogodną lokalizację przy Rondzie ONZ w Warszawie

    Napisz" i dołącz do zespołu KP Consulting!