• Wszystkie ofertyWarszawaInnePraktyki - ESG Climate & Nature (Decarbonisation​)
    Praktyki - ESG Climate & Nature (Decarbonisation​)
    new
    Inne
    KPMG

    KPMG

    Rodzaj pracy
    Praktyka/Staż
    Doświadczenie
    Staż/Junior
    Forma zatrudnienia
    US
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa
    KPMG

    KPMG

    Jesteśmy jedną z największych firm audytorsko-doradczych na świecie. W Polsce działamy od 1990 roku. W 7 biurach pracuje nas blisko 2100 osób - wspólnie tworzymy #generationKPMG.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    język angielski

    Microsoft Office

    Microsoft Office Excel

    Microsoft Office PowerPoint

    analiza finansowa

    praca w zespole

    Mile widziane

    GHG Protocol

    Taskforce

    TNFD

    Opis stanowiska

    Company description

    Zespół ESG Climate & Nature ​specjalizuje się w doradztwie strategicznym na rzecz klientów w sektorze przemysłu i energii, zarówno po stronie dostawców energii jak i jej odbiorców. Pracownicy działu zajmują się między innymi projektowaniem oraz wdrażaniem programów poprawy efektywności energetycznej, procesów biznesowych i redukcji kosztów na rzecz podmiotów zmagających się z wysokim zużyciem energii i ciepła. Zespół realizuje projekty typu Green Deal i Sprawiedliwej Transformacji. Obecnie poszukujemy osoby, która będzie nas wspierała w przygotowaniu i realizacji projektów doradczych z szeroko rozumianego obszaru efektywności energetycznej oraz w zarządzaniu portfolio projektów obejmujących strategie sektorowe: energetyki, gospodarki wodnej, projektów infrastrukturalnych.

    Job title

    Job title description

    • Udział w pracach zespołu specjalizującego się w zagadnieniach związanych z dekarbonizacją, opracowywaniem strategi cyrkularnych i bioróżnorodnościowych. Do kluczowych zadań należeć będzie:
    • opracowywanie prezentacji w oparciu o zebrane lub wskazane informacje
    • współtworzenie raportów dot. bioróżnorodności, analiz LEAP, analiz rozwiązań środowiskowych w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym i bioróżnorodności
    • udział w opracowywaniu raportów niefinansowych w zakresie środowiskowym
    • przygotowywanie korespondencji do podmiotów współpracujących i zainteresowanych usługami działu

    Requirements

    • ukończone studia licencjackie lub magisterskie (opcjonalnie w trakcie 4-5 roku studiów) o specjalności: Energetyka, Hydrotechnika, Inżynieria Środowiska, Ochrona Środowiska, Inżynieria Lądowa, Inżynieria Produkcji, Chemia, Biotechnologia lub pokrewne
    • zainteresowanie tematyką zrównoważonego rozwoju w zakresie środowiskowym
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
    • umiejętność wykorzystywania MS Power Point
    • umiejętność praktycznego wykorzystania MS Excel (budowa modeli obliczeniowych, tabele przestawne, przetwarzanie, filtrowanie, analiza danych)
    • umiejętność pracy w zespole
    • gotowość do samodzielnego zarządzania powierzonymi zadaniami
    • wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne
    • umiejętność analizy i syntezy informacji
    • zdolność formułowania myśli w sposób jasny i rzeczowy
    • mile widziana znajomość GHG Protocol, standardów raportowania zrównoważonego rozwoju oraz Taskforce on Nature-related Financial Disclosures (TNFD)

    We offer

    • dużo praktycznej wiedzy – będziesz mieć wiele okazji, aby poznać funkcjonowanie biznesu w praktyce
    • kartę MulitSport – rozwijaj swoje pasje i aktywnie spędzaj czas! ​
    • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
    • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
    • platformę Mindgram – zadbaj o swój wellbeing i rozwój osobisty
    • służbowy iPhone i laptop
    • program rekomendacji – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
    • zaświadczenie potwierdzające Twój udział w praktykach