• Wszystkie ofertyWarszawaBI & DataStarszy Specjalista ds. Badań i Rozwoju
    Starszy Specjalista ds. Badań i Rozwoju
    new
    BI & Data
    PSE Innowacje sp. z o.o.

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    B2B, UoP
    Tryb pracy
    Praca w pełni zdalna

    Wymagane umiejętności

    Programowanie Liniowe

    gitlab

    GIT

    Python

    LP

    silniki optymalizacyjne

    język angielski

    MathProg

    Mile widziane

    rynek elektroenergetyczny

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    PSE Innowacje jest spółką powstałą w 2012 na zlecenie operatora systemu przesyłowego - PSE S.A. Od 2012 roku realizujemy takie zadania jak: prowadzenie analiz i badań, w tym analiz techniczno-ekonomicznych, prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, budowa nowych oraz rozwój

    i modernizacja istniejących systemów informatycznych wspierających prowadzenie ruchu sieciowego. Naszą misją jest dbałość o niezawodną i efektywną pracę systemu elektroenergetycznego w Polsce oraz jego stały rozwój. Jesteśmy jednostką do innowacyjnych zadań specjalnych w branży elektroenergetycznej.

    Poszukujemy do naszego Centrum Kompetencji Badania i Rozwój w Warszawie lub Katowicach:

    Starszego Specjalisty ds. Badań i Rozwoju

    Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za wsparcie obszaru merytorycznego Big Data, Prognozowanie i Optymalizacja w samodzielnym projektowaniu, budowaniu i utrzymywaniu modeli optymalizacyjnych oraz prowadzeniu prac analitycznych w obszarze zarządzania systemem elektroenergetycznym.

    Podstawowy zakres obowiązków na stanowisku:

    • Aktywny udział w warsztatach z Klientami dotyczącymi określania i dyskusji wymagań biznesowych stawianych dla projektowanych modeli optymalizacyjnych, w tym ich krytyczna analiza.
    • Projektowanie równań matematycznych modeli optymalizacyjnych na podstawie wymagań biznesowych.
    • Tworzenie kodu źródłowego dla modeli matematycznych z wykorzystaniem języka modelowania MathProg.
    • Budowanie produkcyjnych frameworków obliczeniowych dla zagadnień optymalizacyjnych w języku Python, z wykorzystaniem CBC/Gurobi.
    • Przeprowadzanie testów modeli optymalizacyjnych.
    • Analityka dużych zbiorów danych.
    • Prezentowanie danych wraz z wnioskami i rekomendacjami.
    • Tworzenie dokumentacji projektowej.
    • Praca w zespołach zarządzanych w metodyce AgilePM.

    Od kandydatów oczekujemy:

    • Wykształcenia wyższego kierunkowego (mile widziana: matematyka, ekonometria, statystyka, energetyka).
    • Min. 3-letniego doświadczenia w budowaniu modeli optymalizacyjnych produkcyjnych lub na potrzeby badań naukowych.
    • Dobrej znajomość zagadnień Programowania Liniowego (LP).
    • Praktycznej znajomości przynajmniej jednego z silników optymalizacyjnych (Gurobi, CPLEX, GLPK, CBC, FICO Xpress, itp.).
    • Praktycznej znajomości przynajmniej jednego wysokopoziomowego języka do budowania modeli optymalizacyjnych: MathProg, AMPL, MOSEL, itp.
    • Praktycznej i biegłej znajomość języka Python.
    • Doświadczenia w zarządzaniu repozytoriami kodów Git/GitLab.
    • Umiejętności analitycznego myślenia oraz formułowania ocen i wniosków.
    • Komunikatywności i umiejętności pracy w zespole.
    • Kreatywności i aktywności w podejmowaniu inicjatywy.
    • Znajomości języka angielskiego na poziomie min. B2.
    • Chęci do podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

    Dodatkowym atutem będzie:

    • Znajomość zagadnień związanych z rynkiem elektroenergetycznym.
    • Doświadczenie w budowaniu aplikacji zgodnie z dobrymi praktykami inżynierii oprogramowania.

    Z naszej strony zapewniamy:

    • Udział w ciekawych projektach mających strategiczny wpływ na sektor energetyczny w Polsce i na świecie.
    • Pracę w przyjaznej atmosferze i wsparcie zespołu nastawionego na dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniami.
    • Klarowną ścieżkę rozwoju zawodowego oraz szkolenia - przy zatrudnieniu na umowę o pracę.
    • Wewnętrzny program mentoringowy wspierający zarówno nowych jak i obecnych pracowników - przy zatrudnieniu na umowę o pracę.
    • Bogaty pakiet benefitów: opieka medyczna, karta sportowa, ubezpieczenie na życie - przy zatrudnieniu na umowę o pracę.
    • Program onboardingowy pozwalający na szybką i przyjazną adaptacje do pracy.