• Wszystkie ofertyWrocławMarketingContent / CopywritingCopywriter
    Copywriter
    new
    Marketing
    VikingCo Poland Sp. z o.o.

    Copywriter

    Wrocław
    2 088 - 2 349 USDNetto miesięcznie - B2B
    1 827 - 2 088 USDBrutto miesięcznie - UoP
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP, B2B
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    copywriting

    ux

    Wordpress

    Figma

    Mile widziane

    język angielski

    Google Analytics

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    Ahoj!

    Rozglądasz się, gdzie by tu przycumować? Zostań częścią załogi Mobile Vikings – społecznościowego operatora komórkowego z Wrocławia.

    Płyniemy pod prąd już dobrych 10 lat, a razem z nami ponad 120 000 Vikingów. Do zespołu Awesomeness (serio, tak się nazywamy, bo marketing brzmi nudno) szukamy ogarniacza od copywritingu i nawiązywania relacji – z mediami i naszymi Vikingami.

    Twoje pióro jest ostre jak topór i szybkie jak strzała? Nie lejesz wody, tylko piszesz teksty strategiczne i umiesz pracować z briefem? Masz burzę pomysłów w mózgu na kreatywne kampanie? A do tego lubisz pracę z ludźmi i nie masz oporu przed wyjściem zza biurka?

    Ślij CV z portfolio – chyżo!

    Twoje obowiązki:

    • copywriting, m.in. treści do kampanii Meta i Google Ads, notki prasowe, artykuły blogowe, eksperckie i sponsorowane, scenariusze video, hasła reklamowe, infografiki, content na www, microcopy, komunikacja wewnętrzna;
    • wsparcie w przygotowywaniu konceptów do kampanii 360°;
    • współorganizacja akcji guerilla marketingowych;
    • przygotowywanie z grafikami kompletu materiałów wizualnych;
    • nawiązywanie partnerstw budujących wizerunek brandu;
    • media relations;
    • monitoring mediów, konkurencji i analiza skuteczności działań;
    • współpraca z innymi działami, freelancerami i dostawcami usług.

    Nasze wymagania:

    • kilkuletnie doświadczenie w obszarze copywritingu / content marketingu / PR;
    • umiejętność tworzenia angażujących treści wpisujących się w strategię marki, tone of voice i specyfikę danego medium;
    • znajomość narzędzi do tworzenia i publikowania contentu (np. WhitePress, Figma);
    • podstawowa znajomość zasad UX;
    • otwartość, etyka pracy i szacunek do współpracowników;
    • wysokie umiejętności interpersonalne i wychodzenie z inicjatywą.

    Mile widziane:

    • wykształcenie kierunkowe (komunikacja, creative writing, marketing, PR);
    • copywriting w języku angielskim;
    • własna sieć kontaktów z mediami;
    • doświadczenie w organizacji eventów;
    • podstawowa znajomość Google Analitycs 4;
    • znajomość narzędzi AI wspomagających tworzenie contentu;
    • znajomość zasad i umiejętność optymalizacji treści pod SEO.

    Co znajdzie się w Twoim kufrze:

    • umowa o pracę lub B2B (umowa o pracę z wynagrodzeniem 7000 - 8000 brutto albo umowa B2B z wynagrodzeniem 8000-9000 netto);
    • UoP: praca w systemie hybrydowym (3 dni z biura + 2 dni home office), start między godz. 8 a 10;
    • wygodna lokalizacja biura – Grunwaldzki Center, 13. piętro z panoramą Wrocławia;
    • porządny sprzęt do pracy - Dell lub Macbook
    • firmowa biblioteczka, kursy i szkolenia;
    • zniżki do Viking Store’a na rogate ciuchy i gadżety;
    • karta SIM lub eSIM za free opłacana co miesiąc;
    • MultiSport i opieka medyczna;
    • inicjatywy pracownicze i zgrana ekipa, z którą chce się pracować, a po pracy trunkować, podróżować albo tarzać się w błocie (co kto lubi).

    Jak wygląda proces rekrutacji na łajbę Vikingów?

    1. Wyślij CV z portfolio (jako link lub załącznik), w którym znajdzie się min. 5 tekstów przeznaczonych do różnych kanałów (np. notka prasowa, artykuł blogowy, mailing, artykuł sponsorowany, scenariusz video) oraz napisz, z jakiej kampanii jesteś najbardziej dumny/-a i dlaczego.

    Zaznacz, w jakich obszarach wymienionych w obowiązkach czujesz się najmocniej.

    2. Damy znać, czy jesteśmy sobie pisani w gwiazdach. Jeśli tak – zadzwonimy do Ciebie, by wprowadzić Cię w pozytywny vibe sieci ludzi, nie numerów i trochę pogadać o wspólnych oczekiwaniach.

    3. Jak zaiskrzy, dostaniesz zadanie rekrutacyjne, aby ocenić Twoje skille i „vikingowość”.

    4. Zaprosimy Cię do biura na pogawędkę przy kawie i jeśli runy nadal nam będą sprzyjać – dostaniesz wkrótce wezwanie na pokład, a my przygotujemy się do godnego powitania.

    2 088 - 2 349 USD

    B2B

    1 827 - 2 088 USD