Misja: Rowerem do pracy – ile możemy zaoszczędzić docierając do pracy na rowerze?

Misja: Rowerem do pracy - ile możemy zaoszczędzić docierając do pracy na rowerze?

Coraz więcej osób zamienia własne samochody, a nawet komunikację miejską na rower. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, jest to bardziej ekologiczne, po drugie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, a po trzecie jest to bardziej ekonomiczne.

Miasta zauważają wzrastającą liczbę rowerzystów, badając ją m.in. poprzez sprawdzanie ruchu drogowego w dużych miastach w Polsce. W Warszawie odbywa się to m.in. w punkcie zlokalizowanym na Moście Łazienkowskim. Widząc rosnące zainteresowanie tym środkiem transportu, skupiają się m.in. na rozszerzaniu sieci samoobsługowych wypożyczalni rowerów oraz tworzą nowe drogi rowerowe.

W Warszawie do najciekawszych należy m.in. szlak Wisły, który prowadzi bulwarami po lewej stronie rzeki, jak i szlak Słoneczny, który z kolei biegnie wzdłuż prawego brzegu Wisły. To jednak nie wszystko, bowiem suma tras rowerowych w Warszawie to 674,9 km!

Nic zatem dziwnego, że przy tak sprzyjających okolicznościach, coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie transportowe, szczególnie latem, kiedy pogoda nas rozpieszcza.
Są jeszcze inne składowe sprawiające, że rower staje się atrakcyjnym środkiem transportu do pracy i nie tylko. To też odległość, jaką mamy pokonać. Jeśli do pracy mamy kilkadziesiąt kilometrów, wówczas może to być kłopotliwe, ale zakładając, że do pokonania mamy 10-20 km, wówczas jazda rowerem może zająć nam nawet krócej niż przedzieranie się przez uliczne korki samochodem.
Trzeba też przyznać, że przy obecnych cenach benzyny, wiele osób stawia na rower także z powodów ekonomicznych.

Ile można zaoszczędzić na dojeździe do pracy na rowerze?

Załóżmy, że nasz samochód spala 10 l benzyny na 100 km, a jej cena za litr wynosi ok. 8 zł. Ponadto droga, jaką musimy pokonać w jedną stronę wynosi 10 km, więc jest to 20 km dziennie.
Przy takich założeniach, koszt dziennego dojazdu do i z pracy wynosi nas ok. 16 zł. W przeliczeniu na miesięczne koszty, wydajemy na to 320 zł. Właśnie tyle miesięcznie jesteśmy w stanie zaoszczędzić dojeżdżając do pracy rowerem.
Każdy z Was może sobie obliczyć własne koszty docierania do pracy samochodem korzystając np. z platformy http://spalanie.formuly.pl/

Portal RocketJobs.pl wystartował z akcją „Misja: Rowerem do pracy”

RocketJobs.pl jako portal pracy przyszłości wyszedł z inicjatywą zachęcania do dojeżdżania do pracy rowerem na co dzień. Przez całe wakacje na ulicach Warszawy możemy znaleźć unikalne rowery miejskie z informacjami o akcji. Przygotowano także nieziemski konkurs.

Jak wziąć w nim udział? ✨

  • 📷 Zrób sobie odlotowe zdjęcie na rowerze w drodze do pracy.
  • 📌 Opublikuj je na Instagramie i oznacz @rocketjobspolska.
  • 🏆 Wygrywaj rowerowe nagrody!

Zapytaliśmy też Warszawiaków, jak docierają do pracy. Jesteście zaskoczeni?

 

________________________________________________________________________________________________

Źródło zdjęcia głównego: Unspalsh@Tobias Cornille

Starszy redaktor projektĂłw specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze