Remote forever. Hello News 20.10.2020 r.
Witamy Was w kolejnym tygodniu października. Sytuacja pandemiczna powoduje, że wiele firm może spotkać się z trudną sytuacją. W dzisiejszym Hello Newsie przeczytacie m. in. o tym, jak wygląda sytuacja w polskiej branży IT. Nie zabraknie również artykułów o pracy zdalnej czy employer brandingu. Miłej lektury!
1. Remote forever
W związku z pandemią wiele firm zdecydowało się na pracę zdalną do przyszłego roku. Firma Microsoft zdecydowała się na zupełnie inny krok – home office będzie możliwy już zawsze, tylko nie dla każdego pracownika. Korporacja pozwala na wybór między modelem hybrydowym a zdalnym.
Więcej na ten temat tutaj.
2. Barometr ITX
Jak wyglądał trzeci kwartał w polskiej branży IT? Aż 72% badanych organizacji odnotowało wzrost przychodów we wrześniu w stosunku do sierpnia. 24% nie zauważyło żadnych zmian, a 4% uzyskało przychody niższe niż w poprzednim miesiącu. Jak wyglądała kwestia zatrudnienia? Jakie są nastroje polskich firm?
Więcej na ten temat tutaj.
3. In-N-out EB
Już od wielu employer branding jest dzielony na zewnętrzny i wewnętrzny. Jednak im bardziej zaczniemy się zagłębiać w tematykę EB, możemy stwierdzić, że ten podział jest nie do końca odpowiedni i konkretny. Ula Zając-Pałdyna podeszła do tego tematu w zupełnie inny sposób. Wyróżniła siedem grup interesariuszy. Grupy docelowe mogą pomóc w budowaniu marki pracodawcy.
Więcej na ten temat tutaj.
4. Miłość do X-Ray Search?
WhenX to wtyczka, która przyprawi każdego HR-owca o szybsze bicie serca. To narzędzie niezmiernie użyteczne podczas wyszukiwania w Google, dzięki któremu możesz zapomnieć o kilkukrotnym przeglądaniu tego samego profilu podczas wyszukiwania metodą X-Ray Search. Wtyczka ta pozwala m.in. na robienie notatek czy zapamiętywanie ulubionych wyników. Co więcej, dzięki niej zobaczysz datę poprzedniej wizyty na danej stronie. Jaki jest koszt WhenX i jak ją zainstalować?
Więcej na ten temat tutaj.
5. Co za dużo, to niezdrowo
O co można pytać pracownika? Wraz z pandemią, ciekawość pracodawców wzrosła. W imię dbania o bezpieczeństwo, chcą coraz bardziej inwigilować swoich pracowników. Bywają oni dopytywanie np. dopytywani o sposoby spędzania swojego czasu wolnego. Coraz bardziej powszechne robią się ankiety, w których firm pytają pracowników o to, czy byli na weselu, pogrzebie czy chcą wyjechać na urlop… Czy jest to zgodne z prawem? Jak bardzo jest to konieczne w aktualnej sytuacji?
Więcej na ten temat tutaj.
Zestawienie przygotowała Karina Szóstakowska.
Komentarze