• Oferty
  • Wszystkie ofertyKielceFinansePodatkiTax Specialist
    Tax Specialist
    new
    Finanse
    Fiberhost SA

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    VAT
    CIT
    skuteczna komunikacja
    priorytetyzacja
    dobra organizacja pracy
    ms excel
    elastyczność
    odpowiedzialność

    Mile widziane

    Angielski

    Opis stanowiska

    Poznaj swoje zadania:

    · Nadzór i weryfikacja rozliczeń podatkowych z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych dla podmiotów z Grupy

    · Nadzór i weryfikacja rozliczeń podatkowych z tytułu podatku od towarów i usług dla podmiotów z Grupy

    · Weryfikacja sporządzonych pozostałych deklaracji podatkowych dla spółek z Grupy, m.in.: PCC, IFT, podatek od nieruchomości, od środków transportu

    · Weryfikacja ksiąg rachunkowych dla celów podatkowych (cykliczne przeglądy podatkowe)

    · Sporządzanie instrukcji, formularzy (narzędzi kontrolnych) i procedur podatkowych

    · Opiniowanie umów, planowanych transakcji oraz zdarzeń gospodarczych, regulaminów, dokumentów księgowych pod kątem podatkowym oraz identyfikacja ryzyk z nimi związanych

    · Udział w sporządzaniu dokumentacji cen transferowych dla podmiotów z Grupy

    · Bieżące monitorowanie zmian w przepisach podatkowych, identyfikacja i odpowiednia aplikacja do systemu finansowo-księgowego

    · Współpraca z działem IT w celu przygotowywania nowych rozwiązań funkcjonalnych i modyfikacji systemu FK – wsparcie merytoryczne

    · Obsługa kontroli podatkowych i skarbowych oraz bieżąca korespondencja z urzędami skarbowymi, celnymi, administracji publicznej

    · Bieżące wsparcie pracowników Działu Księgowości, gotowość do prowadzenia szkoleń i nadzór merytoryczny w zakresie podatkowym

    · Udział w projektach realizowanych przy współpracy z Działem Księgowości

    Spełniasz poniższe? Wyślij CV!

    · Doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku (min.2 lata)

    · Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: podatki, rachunkowość, finanse)

    · Znajomość prawa podatkowego (w szczególności CIT, VAT) i bilansowego

    · Znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel)

    · Komunikatywność i umiejętność współpracy z interesariuszami biznesowymi

    · Zdolność do pracy zespołowej oraz gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem

    · Profesjonalne podejście do obowiązków i umiejętność organizacji pracy własnej

    · Samodzielność w realizacji powierzonych zadań, terminowość i odpowiedzialność za jakość swojej pracy

    · Elastyczność, proaktywność w poszukiwaniu rozwiązań oraz identyfikacji wyzwań

    · Chęć dalszego rozwoju w obszarze podatkowym

    Warto do nas dołączyć, bo mamy dla Ciebie:

    • home office lub praca w biurze - to Ty decydujesz! – obecnie zdecydowana większość z nas pracuje zdalnie. Codziennie odbywamy około 1000 spotkań online. Aby zagwarantować naszym klientom stabilny dostęp do usług, nasi pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki z domu
    • stanowisko w strukturach Fiberhost - jesteśmy liderem w budowie i zarządzaniu nowoczesną infrastrukturą światłowodową w Polsce oraz dostawcą najszybszego Internetu w kraju, z którego nowoczesnych usług każdego dnia korzysta blisko 1,3 mln. klientów indywidualnych oraz 12 tys. firm, instytucji i jednostek samorządowych​
    • elastyczne godziny pracy - zaczynamy między 7:00 a 9:00
    • weekend zaczynamy w piątek już o 14:00
    • dofinansowanie na święta i wakacje pod gruszą
    • prywatna opieka medyczna w LUX MED dla Ciebie i Twoich bliskich
    • ubezpieczenie na życie oraz w podróżach zagranicznych
    • coś dla ciała i dla ducha – karta Multisport, dostęp do kafeterii MyBenefit oraz platformy Worksmile
    • usługi INEA na super warunkach, w tym Internet za 0 zł!

    Benefity, na które możesz liczyć

    • Możliwość pracy w trybie home-office
    • Elastyczne godziny pracy i krótkie piątki
    • Rozwój i szkolenia
    • Pakiet usług w super cenie (w tym Internet za free)
    • Prywatna opieka medyczna
    • Ubezpieczenie na życie oraz w podróżach zagranicznych
    • Dofinansowanie do urlopu i Świąt Bożego Narodzenia
    • Nowoczesne biuro