• Wszystkie ofertyPoznańPrawoSpecjalista ds. Globalnego Ryzyka i Kontroli z językiem angielskim
    Specjalista ds. Globalnego Ryzyka i Kontroli z językiem angielskim
    Prawo
    FIS Technology

    Poznań
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    Ms office
    język angielski
    Fundusze inwestycyjne
    analityczne myślenie

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    Świat finansów zmienia się szybko. W FIS działamy jeszcze szybciej. Nasze zespoły mają możliwość nauki, rozwoju i wywierania wpływu - zarówno na swoją karierę, jak i na społeczności, w których żyjemy. Dostarczamy innowacje, które zmieniają sposób, w jaki świat płaci, korzysta z banków i inwestuje. Jeśli chcesz rozwijać się zarówno osobiście, jak i zawodowo, musimy to wiedzieć: Czy jesteś FIS?

    Opis stanowiska:

    Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za kierowanie działaniami mającymi na celu zapewnienie ciągłej zgodności z Funduszem, obowiązującymi politykami branżowymi oraz regulacjami prawnymi, dotyczącymi wszystkich rodzajów planów inwestycyjnych. Rola ta obejmuje interpretowanie, ocenianie, rekomendowanie, opracowywanie, wdrażanie i monitorowanie procesów zapewniających zgodność z regulacjami prawnymi. Osoba na tym stanowisku będzie również odpowiedzialna za konsultowanie i doradzanie pracownikom w kwestiach związanych z regulacjami, politykami oraz najlepszymi praktykami.

    Zakres obowiązków:

    • analizowanie i rozwiązywanie złożonych zapytań oraz kwestii związanych z przeniesieniem praw w USA i Kanadzie, planami emerytalnymi i zgodnością z przepisami dotyczącymi prywatności
    • analiza dokumentów prawnych otrzymywanych od prawników i agencji rządowych
    • gromadzenie i przygotowywanie odpowiedzi na wezwania sądowe, zajęcia i inne wnioski o informacje
    • współpraca z pracownikami jako pierwsza linia kontaktu w celu oceny ryzykownych zdarzeń
    • współpraca z dostawcami w celu nadzorowania procesów i udzielania odpowiedzi na zapytania
    • aktywne reprezentowanie grupy Business Risk na spotkaniach, w inicjatywach i projektach
    • wsparcie innych obszarów grupy Business Risk, w tym zgodności z przepisami Blue Sky i planów emerytalnych
    • śledzenie nowych trendów operacyjnych i regulacyjnych oraz utrzymywanie kontaktu się z jednostkami biznesowymi, w celu utrzymania wysokiego poziomu świadomości stawianych wymagań
    • dokumentowanie procedur w stosownych miejscach, zapewniając spójność w ramach grupy Business Risk
    • eskalowanie i konsultowanie się z depozytariuszem planu emerytalnego, innymi jednostkami biznesowymi, klientami oraz zespołem zarządzania relacjami w celu rozwiązania różnych sytuacji związanych z ryzykiem

    Wymagania:

    • ponad 5 lat doświadczenia w pracy przy funduszach inwestycyjnych
    • biegła znajomość języka angielskiego
    • znajomość przepisów IRS, DOL, ERISA oraz regulacji dotyczących planów emerytalnych - mile widziane
    • mocno rozwinięte umiejętności analityczne
    • wysoka dbałość o jakość i szczegóły
    • dociekliwość, brak obaw przed zadawaniem pytań
    • doskonałe umiejętności organizacyjne i zdolność do realizacji zadań
    • umiejętność opracowywania i wdrażania procesu oceny ryzyka
    • umiejętność budowania silnych relacji zawodowych z ludźmi lokalnie oraz w różnych kulturach i strefach czasowych
    • znajomość funduszy inwestycyjnych lub branży usług finansowych mile widziane
    • zaawansowane umiejętności w programach MS Office (Word, Excel, Access, PowerPoint)
    • dostępność do pracy w pełnym wymiarze godzin w systemie zmianowym (8 godzin dziennie) od 14:30 do 23:00 CET lub od 17:30 do 2:00 CET (od poniedziałku do piątku)

    Co oferujemy:

    W FIS jesteśmy tak samo zaangażowani w rozwój kariery naszych pracowników, jak w rozwój naszego biznesu. Oferujemy:

    • możliwości wpływu na innowacje w obszarze fintech
    • inkluzywną i różnorodną atmosferę zespołową
    • rozwój zawodowy i osobisty
    • konkurencyjne wynagrodzenie i benefity.