• Wszystkie ofertyKrakówBI & DataBI Business/Data Analyst (retail, USA)
    BI Business/Data Analyst (retail, USA)
    BI & Data
    From Poland With Dev

    Kraków
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    B2B, UoP
    Tryb pracy
    Praca w pełni zdalna

    100% naszych klientów pochodzi z polecenia. Starannie analizujemy i dobieramy projekty, w których pracujemy. Cenimy zdrowe relacje i work-life balance. Brak dystansu, otwartość, zaufanie i ludzkie podejście to filary naszej codziennej pracy.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    Tableau
    data analyst
    Data
    English
    Microsoft Excel
    Jira
    Confluence
    SQL

    Mile widziane

    Shopify
    AWS Glue
    Snowflake
    NetSuite

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    Poszukujemy doświadczonego analityka biznesowego wyspecjalizowanego w projektach typu Business Intelligence. Przystępujemy do budowy nowego systemu BI i szukamy samodzielnej osoby, która świetnie czuje się w zbieraniu i tłumaczeniu potrzeb biznesu na rozwiązania techniczne. Ta praca to skupienie się na jednym, dużym projekcie na dłuższy okres czasu, realizowanym dla Lucchese.com - najbardziej znanego na świecie producenta skórzanych produktów z Teksasu (z tradycyjną manufakturą w El Paso, USA).

    Ta praca to:

    • niemal greenfieldowy projekt budowy hurtowni danych wraz dashboardami
    • doskonałe kompetencje techniczne wewnątrz zespołu, nowoczesne podejście do architektury i infrastruktury
    • analiza danych dla prestiżowej marki z USA
    • duży i realny wpływ na projekt.

    Przykładowe zadania:

    • pełnienie roli głównego analityka danych w firmie
    • zbieranie wymagań od różnych stakeholderów w firmie i tłumaczenie ich na rozwiązania techniczne (działy finansowy, produktowy oraz marketingu)
    • opracowanie dashboardów wizualizacji danych w Tableau i Excel
    • proaktywne proponowanie rozwiązań na podstawie solidnego zrozumienia potrzeb biznesu, w tym proponowanie KPIs
    • opisywanie wymagań i prowadzenie projektu w systemie Jira
    • prowadzenie projektu poprzez zlecanie zadań Data Engineer (pracującemu w stacku Snowflake / AWS Glue).

    Poszukiwane kompetencje i wymagania:

    • doskonałe umiejętności komunikacyjne, umożliwiające profesjonalną analitykę biznesową poprzez liczne rozmowy z reprezentatami klienta (w tym z osobami C-level)
    • znajomość aspektów finansowych firm produkcyjnych (sprzedaż, produkcja, wytwarzanie, magazyn)
    • bardzo dobra znajomość Tableau
    • umiejętność tworzenia dokumentacji w Confluence i wymagań w Jirze, znajomość Git
    • znajomość systemów ERP (mile widziany NetSuite)
    • znajomość strategii rozwoju Data Warehouse, proaktywne proponowanie kolejnych kroków
    • umiejętność współpracy z Data Scientist
    • znajomość SQL i korzystania z hurtowni danych
    • swobodny język angielski (aktywny udział w spotkaniach z biznesem)
    • otwartość na spotkania w amerykańskich godzinach pracy (w razie potrzeby).

    Oferujemy:

    • nowy sprzęt do pracy do wyboru
    • work-life balance (m.in. płatny urlop przy B2B, MultiSport, becikowe, elastyczne godziny pracy, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, eventy sportowe)
    • przyjazną atmosferę sprzyjającą rozwojowi (program szkoleń, system poleceń, angielski z native speakerem, budżet integracyjny, lunche zespołowe i prezenty świąteczne)
    • wysoką kulturę organizacyjną i używanie narzędzi ułatwiających pracę
    • stabilną i długofalową współpracę: UoP, UZ, B2B do wyboru
    • wynagrodzenie: 18-27k PLN netto+VAT B2B, 14-27k PLN brutto UoP
    • praca zdalnie lub z biura (w Krakowie lub Bielsku-Białej, możliwość coworkingu w innych miastach).

    Nasz proces rekrutacji:

    • 30 min wstępnej rozmowy z HR
    • rozmowa techniczna
    • finalne spotkanie z biznesem.

    O From Poland With Dev

    Jesteśmy międzynarodowym zespołem ceniącym rozwijające projekty, relacje międzyludzkie i work-life balance. Pracujemy wyłącznie z klientami z polecenia - dzięki temu nie jesteśmy podwykonawcą i działamy jako “team extension”, będąc pełnoprawnymi członkami projektów. Cenimy pracę blisko biznesu, swobodę i możliwość wpływania na produkt. Minimalizujemy formalności, bo interesuje nas wydajna, merytoryczna praca i rozwój. Brak dystansu, otwartość, zaufanie i ludzkie podejście to filary naszej codziennej pracy.

    Zapraszamy - aplikuj również bez CV. Napisz do Eli w razie pytań bądź wątpliwości.

    4 658 - 6 988 USD

    B2B

    3 623 - 5 693 USD