Oferty
Starszy Konsultant Podatkowy - zespół Podatków Międzynarodowych
Consulting

Pełny etat
Doświadczenie
Starszy specjalista/Senior
Forma zatrudnienia
UoP
Tryb pracy
Praca hybrydowa
KPMG

KPMG

Jesteśmy jedną z największych firm audytorsko-doradczych na świecie. W Polsce działamy od 1990 roku. W 7 biurach pracuje nas blisko 2100 osób - wspólnie tworzymy #generationKPMG.

Zobacz profil pracodawcy

Wymagane umiejętności

język angielski

prawo podatkowe

doradztwo

Microsoft Office

Opis stanowiska

Rekrutacja zdalna

Zespół Podatków Międzynarodowych to niezwykle multi-dyscyplinarna grupa doradców specjalizująca się w szeroko pojętym wsparciu międzynarodowych korporacji. W naszej codziennej pracy analizujemy umowy międzynarodowe, reprezentujemy klientów w skomplikowanych sprawach przed organami i sądami (w tym TSUE), doradzamy przy międzynarodowych restrukturyzacjach, aktywnie angażujemy się w prace Ministerstwa Finansów i Komisji Europejskiej z zakresu m.in. podatku u źródła, MDR czy podatku cyfrowego. Zdecydowana większość naszej pracy odbywa się w języku angielskim.

Tworzymy niezwykle zżytą i otwartą grupę ludzi, na którą składają się zarówno prawnicy (adwokaci, radcowie prawni czy doradcy podatkowi) jak i przedstawiciele zawodów ekonomicznych. Stawiamy na bezpośredni kontakt, samodzielność i kreatywność.

  • prowadzenie projektów w obszarze doradztwa podatkowego dla klientów o zasięgu lokalnym i międzynarodowym,
  • przygotowywanie opinii i raportów podatkowych w języku polskim i angielskim,
  • bieżące doradztwo w zakresie prawa podatkowego,
  • przygotowywanie dokumentacji cen transferowych
  • przeprowadzanie przeglądów podatkowych, przygotowywanie projektów pism procesowych z zakresu prawa podatkowego.

Wymagania

  • ok. 4 lat doświadczenia zawodowego w doradztwie podatkowym,
  • wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: prawo, ekonomia, finanse i rachunkowość),
  • praktycznej wiedzy i doświadczenia w zakresie stosowania przepisów podatkowych,
  • umiejętności opracowywania różnego rodzaju dokumentacji z zakresu prawa podatkowego,
  • bardzo dobrej znajomości MS Office (MS Excel, MS Word).
  • zaangażowania, nastawienia na realizację postawionych celów,
  • doskonałych umiejętności organizacyjnych i planowania,
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego,
  • samodzielności i odpowiedzialności,
  • umiejętności pracy w zespole oraz łatwości nawiązywania kontaktów.

Oferujemy

  • pracę hybrydową – Ty wybierasz z jakiego miejsca!
  • finansowanie kwalifikacji zawodowych – wesprzemy Cię w zdobywaniu kwalifikacji m.in. biegłego rewidenta, doradcy podatkowego, ACCA, CIMA, CFA, CIA
  • stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
  • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
  • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
  • program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
  • program mentoringowy – świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
  • pakiet kafeteryjny – wybieraj benefity, które Cię interesują m.in. kartę MultiSport, bilety do kina, teatru, vouchery i zniżki
  • prywatną opiekę medyczną, dodatkowe ubezpieczenie i program wellbeing – dbaj o siebie i swoją rodzinę
  • wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
  • dni wolne na wolontariat – skorzystaj z 2 dodatkowych dni wolnych i grantu na działania charytatywne