• Wszystkie ofertyŁódźFinansePodatkiTax Consultant/Senior Tax Consultant - Innowacje, Ulgi i Dotacje
    Tax Consultant/Senior Tax Consultant - Innowacje, Ulgi i Dotacje
    Finanse
    KPMG

    KPMG

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca w pełni zdalna
    KPMG

    KPMG

    Jesteśmy jedną z największych firm audytorsko-doradczych na świecie. W Polsce działamy od 1990 roku. W 7 biurach pracuje nas blisko 2100 osób - wspólnie tworzymy #generationKPMG.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    prawo podatkowe
    analiza finansowa
    Ms office
    Angielski

    Opis stanowiska

    Opis firmy

    Zespół Innovation, Grants & Incentives w KPMG w Polsce doradza strategicznie największym podmiotom w Polsce i na świecie oraz małym dynamicznie rozwijającym się firmom w pozyskiwaniu dofinansowania na rozwój nowych inwestycji, wdrażanie innowacji, działalność badawczo-rozwojową oraz proekologiczną.

    Usługi naszego zespołu to kompleksowe wsparcie w obszarze pozyskiwania dotacji, ulg podatkowych oraz Specjalnych Stref Ekonomicznych/Polskiej Strefy Inwestycji: opracowujemy krótko i długoterminowe strategie wykorzystania środków niekomercyjnych, definiujemy projekty, mapujemy koszty działalności rozwojowej, pozyskujemy wsparcie. Prowadzimy stałe negocjacje z instytucjami publicznymi w zakresie definiowania ekosystemu innowacyjności w Polsce.

    Jeśli chcesz zostać częścią zespołu świadczącego usługi w obszarze o bardzo dużych perspektywach rozwoju, chcesz wspierać realizację projektów strategicznych dla największych firm na świecie i dla dynamicznie rozwijających się polskich firm, chcesz zdobyć doświadczenie w zakresie realizacji projektów rozwojowych i wdrażaniu innowacji we wszystkich sektorach gospodarki: DOŁĄCZ DO NAS!

    Stanowisko

    • prowadzenie projektów z zakresu analizy działalności i opracowania strategii wykorzystania źródeł wsparcia
    • opracowywanie i definiowanie projektów rozwojowych, innowacyjnych lub inwestycyjnych
    • pozyskiwanie i rozliczanie ulg podatkowych (m.in. ulga na działalność B+R, IP Box, Polska Strefa Inwestycji)
    • pozyskiwanie i rozliczanie dotacji
    • współpraca z zespołem projektowym oraz bezpośredni kontakt z klientem
    • budowanie relacji z klientami i rozwój sprzedaży usług doradczych
    • przygotowywanie ofert i materiałów dla klientów

    Wymagania

    • min. 2 lata doświadczenia w pozyskiwaniu zachęt podatkowych lub dotacji w obszarze B+R, innowacji, inwestycji
    • znajomość zasad pomocy publicznej, prawa podatkowego lub analizy finansowej
    • preferowane wykształcenie w zakresie finansów, ekonomii, inżynierii lub prawa
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego i pakietu MS Office
    • chęć rozwoju zawodowego w obszarze ulg i dotacji

    Oferujemy

    • Możliwość pracy zdalnej
    • Finansowanie kursów przygotowawczych i egzaminów, a także studiów
    • podyplomowych i kursów językowych
    • Szeroki wybór szkoleń w ramach platformy Degreed i LinkedIn Learning
    • Certyfikowane szkolenia Microsoft
    • Buddy Program – komfortowy start
    • Program rekomendacji – bonus za polecenie pracownika
    • Program mentoringowy
    • Program kafeteryjny, w którym pracownicy sami wybierają interesujące
    • ich benefity
    • Atrakcyjny pakiet socjalny, w tym kartę MultiSport, dodatkowe ubezpieczenie
    • na życie, prywatną opiekę medyczną
    • Finansowanie udziału w wydarzeniach branżowych
    • Wyjazdy i spotkania integracyjne
    • Wolontariat pracowniczy i granty na działania oraz 2 dedykowane im
    • dodatkowe dni wolne
    • Prezenty/bonusy świąteczne
    • Welcome pack