• Wszystkie ofertyPoznańFinansePodatkiTax Consultant/Senior Tax Consultant - ogólne doradztwo podatkowe
    Tax Consultant/Senior Tax Consultant - ogólne doradztwo podatkowe
    new
    Finanse
    KPMG

    KPMG

    Poznań
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa
    KPMG

    KPMG

    Jesteśmy jedną z największych firm audytorsko-doradczych na świecie. W Polsce działamy od 1990 roku. W 7 biurach pracuje nas blisko 2100 osób - wspólnie tworzymy #generationKPMG.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    doradztwo podatkowe

    prawo podatkowe

    język angielski

    analiza

    Microsoft Office

    Microsoft Office Excel

    Opis stanowiska

    Opis firmy

    Nasi doradcy podatkowi pomagają klientom w efektywnej i kompleksowej ocenie skutków podatkowych podejmowanych przez nich decyzji gospodarczych oraz we wdrożeniu najbardziej efektywnych podatkowo strategii. Zajmujemy się m.in. doradztwem w zakresie podatku VAT, podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, fuzji i przejęć, podatków międzynarodowych, cen transferowych, postępowań podatkowych i sądowych, ulg i dotacji.

    Stanowisko

    • Udział w projektach z obszaru doradztwa podatkowego w zakresie podatku CIT, ulg i dotacji, cen transferowych, podatku VAT oraz postępowań
    • Wsparcie w projektach prowadzonych dla klientów o zasięgu lokalnym i międzynarodowym
    • Przeprowadzanie researchy podatkowych
    • Wsparcie w analizach danych do projektów compliance
    • Wsparcie zespołów projektowych w przygotowaniu materiałów

    Wymagania

    • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki prawnicze oraz ekonomiczne)
    • W zależności od stanowiska od 2 do 4 lat doświadczenia w obszarze doradztwa podatkowego
    • Umiejętność opracowywania różnego rodzaju dokumentacji z zakresu prawa podatkowego
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
    • Umiejętność analitycznego myślenia oraz zdolność formułowania myśli w sposób jasny i rzeczowy
    • Praktyczna znajomości pakietu MS Office (Excel, Word, PowerPoint)

    Oferujemy

    • pracę hybrydową lub zdalną – Ty wybierasz z jakiego miejsca!
    • stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
    • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
    • program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
    • program mentoringowy – świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
    • pakiet kafeteryjny – wybieraj benefity, które Cię interesują m.in. kartę MultiSport, bilety do kina, teatru, vouchery i zniżki
    • prywatną opiekę medyczną, dodatkowe ubezpieczenie i program wellbeing – dbaj o siebie i swoją rodzinę
    • udział w wydarzeniach branżowych – wesprzemy finansowo doskonalenie Twoich umiejętności
    • wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
    • dni wolne na wolontariat – skorzystaj z 2 dodatkowych dni wolnych i grantu na działania charytatywne
    • prezenty świąteczne lub bonusy – pamiętamy o miłych gestach