• Wszystkie ofertyWarszawaLogistykaLogistykaStarszy Specjalista / Starsza Specjalistka ds. Celnych
    Starszy Specjalista / Starsza Specjalistka ds. Celnych
    Logistyka
    Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    odprawy celne
    Angielski
    INTRASTAT

    Mile widziane

    HUZAR

    Opis stanowiska

    Zakres obowiązków:

    • dokonywanie odpraw celnych
    • dokonywanie wyprowadzania towarów unijnych z WOC/SC
    • przygotowywanie dokumentacji do odzyskiwania podatku akcyzowego od wyrobów akcyzowych sprzedanych podróżnym poza UE
    • obsługa celna sklepów na WOC/SC
    • utrzymywanie stałego dostępu do aplikacji elektronicznych systemów celnych
    • współpraca z firmami informatycznymi obsługującymi programy celne
    • współpraca z ajentami prowadzącymi sklepy na WOC/SC
    • kontrola prawidłowości stosowania procedur dotyczących WOC/SC
    • współpraca z organami celnymi w Polsce
    • uzupełnianie baz danych o niezbędne informacje z zakresu celnego
    • przeprowadzenie procedury uzyskiwania banderol legalizacyjnych na wyroby tytoniowe oznaczone nieważnymi znakami akcyzy
    • przygotowywanie dokumentacji i deklaracji Intrastat
    • współpraca z działem handlowym w kwestii obsługi składów celnych

    Nasze wymagania

    • 2-letnie doświadczenie w zakresie celnym
    • preferowane wykształcenie wyższe kierunkowe
    • komunikatywna znajomość języka angielskiego
    • znajomość pakietu MS Office
    • znajomość przepisów prawa celnego
    • znajomość obsługi systemów celnych
    • mile widziana znajomość obsługi programu Huzar

    Oferujemy:

    • Umowę o pracę
    • Możliwość pracy zdalnej (do 2 dni w tygodniu)
    • Zniżki na produkty firmowe
    • Dofinansowanie do karty Multisport
    • Prywatną opiekę medyczną
    • Ubezpieczenie na życie
    • Dofinansowanie do nauki języków obcych

    Lagardère Travel Retail to globalny lider branży travel retail z siecią ponad 5 tys. sklepów w 42 krajach i regionach. W Polsce zarządza siecią ok. 1000 różnorodnych punktów sprzedaży pod 40 markami takimi jak Inmedio, So Coffee, Relay, Aelia Duty Free, 1Minute Smacznego!, Costa Coffee i inne. Działamy w wielu różnych segmentach rynku: na lotniskach, dworcach, stacjach metra, a także w obiektach handlowych i przy ulicy. Większość sklepów funkcjonuje w modelu agencyjnym. Grono związanych z nami agentów i agentek tworzy już 600 osób, które wspieramy w rozwijaniu biznesu każdego dnia.