• Wszystkie ofertySopotPrawoGłówny specjalista ds. bezpieczeństwa informacji
    Główny specjalista ds. bezpieczeństwa informacji
    Prawo
    SALTUS Ubezpieczenia

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    RODO
    bezpieczeństwo informacji
    Zarządzanie ryzykiem

    Mile widziane

    bezpieczeństwo IT

    Opis stanowiska

    Numer referencyjny: GSBI/TUW/TU/08/2024

    Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie zaangażowana w kształtowanie oraz obsługę procesów funkcjonujących w ramach systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, w tym odpowiedzialna za:

    • monitorowanie poziomu bezpieczeństwa informacji w ramach definiowanych obszarów ryzyka,
    • zarządzanie incydentami bezpieczeństwa informacji,
    • opiniowanie zmian oraz rekomendowanie działań w zakresie wdrożenia mechanizmów minimalizujących ryzyko,
    • realizację inicjatyw podnoszących wiedzę oraz świadomość pracowników w zakresie bezpieczeństwa informacji, w tym ochrony danych osobowych.

    Wymagania:

    • doświadczenia na podobnym stanowisku
    • znajomości standardów i przepisów prawa obowiązujących w zakresie bezpieczeństwa informacji, w tym danych osobowych,
    • umiejętności analitycznej oceny przebiegu procesu operacyjnego,
    • umiejętności i doświadczenia w identyfikacji i zarządzaniu ryzykiem bezpieczeństwa informacji, w tym po stronie dostawców zewnętrznych,
    • umiejętności opracowywania materiałów szkoleniowych oraz prowadzenia inicjatyw w tym zakresie,
    • umiejętności opracowywania oraz wdrażania regulacji wewnętrznych,
    • komunikatywności, zaangażowania i samodzielności w wykonywaniu powierzonych zadań.

    Mile widziane:

    • umiejętność wdrażania rozwiązań spełniających wymagania regulacyjne oraz rozporządzenia ogólnego o ochronie danych osobowych (RODO) na poziomie procesów operacyjnych,
    • znajomość rozwiązań w obszarze bezpieczeństwa IT,
    • wykształcenie kierunkowe, certyfikaty potwierdzające wiedzę z zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji,
    • doświadczenie zdobyte w branży ubezpieczeniowej/finansowej,
    • znajomość Wytycznych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego, w tym dotyczących przetwarzania informacji w chmurze obliczeniowej.

    Oferujemy

    • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
    • wsparcie w okresie wdrożeniowym,

    dodatki dla pracowników:

    • dofinansowanie urlopu,
    • ubezpieczenie zdrowotne;
    • ubezpieczenie na życie;
    • dostęp do programu Multisport,
    • Pracowniczy Program Emerytalny,
    • świąteczne bonusy,
    • możliwość dołączenia do grupy sportowej, starty w imprezach charytatywnych,
    • wolontariat pracowniczy
    • dobrą lokalizację biura, blisko centrum Sopotu, dworca SKM i morza,
    • możliwość rozpoczynania pracy między 7:00 a 9:00,
    • pracę zdalną - 4 dni w miesiącu.