• Oferty
  • Wszystkie ofertyPoznańFinanseKsięgowośćKsięgowa/Księgowy
    Księgowa/Księgowy
    Finanse
    Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu

    Poznań
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca z biura

    Wymagane umiejętności

    Ustawa o rachunkowości
    rozliczanie VAT
    ewidencja księgowa

    Opis stanowiska

    Zakres obowiązków:

    • Dokonywanie rozliczeń w zakresie podatku VAT, w tym sporządzanie JPK_VAT z deklaracją oraz innych zeznań podatkowych zgodnie z aktualnymi przepisami prawa
    • Kontrola prawidłowości ujęcia zdarzeń gospodarczych oraz dokumentacji pod kątem prawidłowości rozliczeń podatkowych w odniesieniu do podatku od towarów i usług, podatku dochodowego od osób prawnych, podatku od czynności cywilno-prawnych i innych zobowiązań podatkowych
    • Analiza przepisów podatkowych, interpretacji oraz orzeczeń sądowych pod kątem ich prawidłowego zastosowania oraz wprowadzenie procesów kontrolnych, procedur i zasad
    • Opiniowanie transakcji i umów pod względem podatkowym – eliminacja ryzyk podatkowych
    • Opracowywanie wniosków o indywidualne interpretacje podatkowe
    • Rozliczanie i uzgadnianie sald na kontach dotyczących podatku VAT i innych zobowiązań podatkowych
    • Wystawienie i księgowanie faktur, not księgowych
    • Weryfikacja kont księgowych
    • Udział w sporządzaniu okresowych i rocznych sprawozdaniach Szpitala

    Oczekiwania:

    • Wykształcenie kierunkowe rachunkowość, finanse, ekonomia
    • Co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy na stanowisku Księgowej/Księgowego
    • Około dwuletnie doświadczenie w rozliczaniu VAT
    • Znajomość zasad ewidencji księgowej
    • Znajomość przepisów Ustawy o Rachunkowości, przepisów podatku od towarów i usług
    • Dobra znajomość pakietu MS Office (zwłaszcza Excela)
    • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
    • Dobra organizacja pracy
    • Rzetelność, dokładność i odpowiedzialność
    • Umiejętność pracy pod presją czasu

    Oferujemy:

    • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
    • Długofalową i stabilną współpracę
    • Pozytywną atmosferę w zespole oraz korzystne godziny pracy
    • Kompleksowe wdrożenie do pracy
    • Stabilne zatrudnienie oraz możliwość pozyskiwania wiedzy od ekspertów w poszczególnych dziedzinach,
    • wynagrodzenie na poziomie rynkowym
    • Bogaty pakiet socjalny – w tym wsparcie finansowe w okresie świątecznym, dofinansowanie odpoczynku wakacyjnego, karty Multisport oraz ubezpieczenia na życie
    • Możliwości rozwoju i nauki – współfinansowanie studiów, szkoleń i kursów zewnętrznych, dostęp do szkoleń e-learningowych oraz udział w projektach wewnętrznych,
    • Możliwość wdrażania nowych pomysłów oraz samodzielność w podejmowanych działaniach