• Wszystkie ofertyWrocławFinansePodatkiStarszy konsultant podatkowy
    Starszy konsultant podatkowy
    Finanse
    Grupa Selena

    Wrocław
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Obecnie Grupę Selena opisuje kilka liczb: 30 spółek w 19 krajach, globalna sprzedaż na ponad 100 rynkach, 19 zakładów produkcyjnych w Europie, Azji i Ameryce, blisko 1800 pracowników, 42 000 profesjonalnych klientów i miliony użytkowników indywidualnych. Jesteśmy jednym z 4 największych producentów montażowej piany poliuretanowej na świecie na potrzeby budownictwa, którego serce od początku lat 90. bije we Wrocławiu. Jesteśmy liderem w kilku segmentach rynku i uznanym innowatorem w branży profesjonalnej chemii budowlanej.Należymy do tych, którzy zamiast próbować przewidywać przyszłość – po prostu ją tworzą.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    doradztwo podatkowe

    Kalkulacja CIT

    rozliczenia VAT

    Mile widziane

    Microsoft Dynamics AX

    Opis stanowiska

    Twój zakres obowiązków

    • bieżące doradztwo podatkowe dla spółek Grupy
    • opiniowanie pod kątem podatkowym projektów umów zawieranych przez Grupę
    • monitorowanie i analiza zmian przepisów podatkowych mających wpływ na działalność Grupy
    • udział w weryfikacji prawidłowości rozliczeń podatku VAT
    • weryfikacja przygotowywanych rocznych kalkulacji podatku CIT
    • przygotowywanie kalkulacji rozliczeń transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi
    • sporządzanie dokumentacji cen transferowych transakcji realizowanych pomiędzy podmiotami Grupy
    • udział w prowadzonych wobec spółek Grupy czynnościach sprawdzających i kontrolach podatkowych

    Nasze wymagania

    • wykształcenie wyższe (preferowane prawnicze, administracyjne lub ekonomiczne)
    • co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w podmiotach świadczących usługi doradztwa podatkowego lub w grupach kapitałowych
    • bardzo dobra znajomość polskich i międzynarodowych przepisów podatkowych
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
    • wysokie umiejętności analityczne
    • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel)
    • proaktywna postawa, skrupulatność, terminowość
    • rozwinięte zdolności interpersonalne

    • doświadczenie w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych
    • znajomość programu Microsoft Dynamics AX

    To oferujemy

    • Pracę w systemie hybrydowym po okresie wdrożenia
    • Pracę w międzynarodowej, dynamicznie rozwijającej się firmie
    • Interesujący pakiet socjalny m.in. opieka medyczna, dofinansowanie do zajęć sportowych
    • Atrakcyjne wynagrodzenie i system motywacyjny
    • Możliwość nabywania nowych ciekawych doświadczeń dzięki bliskiej współpracy z polskimi i zagranicznymi spółkami Grupy