• Wszystkie ofertyWarszawaConsultingBusiness Development Consultant - ESG Climate & Nature
    Business Development Consultant - ESG Climate & Nature
    Consulting
    KPMG

    KPMG

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa
    KPMG

    KPMG

    Jesteśmy jedną z największych firm audytorsko-doradczych na świecie. W Polsce działamy od 1990 roku. W 7 biurach pracuje nas blisko 2100 osób - wspólnie tworzymy #generationKPMG.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    consulting

    Microsoft Office Excel

    myślenie strategiczne

    budowanie relacji

    język angielski

    sprzedaż

    business development

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    Company description

    Zespół ds. ESG, Climate and Nature w KPMG Advisory jest interdyscyplinarnym zespołem, nakierowanym na osiąganie wymiernych rezultatów w kwestiach wdrażania zrównoważonego rozwoju, raportowania niefinansowego (ESG) oraz aspektach energetyczno-klimatycznych.

    Zespół tworzą eksperci, którzy wiedzę o wpływie środowiska i klimatu na modele biznesowe zdobywali

    w świecie nauki, organizacjach pozarządowych, sektorze publicznym i prywatnym. Nasze doświadczenie wykorzystujemy do przekładania trendów legislacyjnych i rynkowych na strategie i działania biznesowe, umożliwiające przedsiębiorstwom wejście na ścieżkę zrównoważonego rozwoju oraz neutralności klimatycznej.

    Oferujemy wsparcie doradcze dla największych przedsiębiorstw w zakresie wdrażania idei zrównoważonego rozwoju oraz transformacji energetycznej i ochronie klimatu. Realizując innowacyjne projekty o międzynarodowym i międzysektorowym charakterze.

    Kogo szukamy:

    Obecnie poszukujemy osoby, która będzie nas wspierała w realizacji działań sprzedażowych oraz bieżącej współpracy z potencjalnymi klientami w zakresie projektów doradczych z obszaru ESG, dekarbonizacji i energetyki.

    Job title

    Do kluczowych zadań należeć będzie:

    • realizacja działań związanych z pozyskaniem klienta w oparciu o wewnętrzne procedury
    • kontakt z potencjalnymi klientami
    • kwalifikacja, ewidencja i obsługa potencjalnych klientów w ramach procesu sprzedażowego
    • organizacja i przeprowadzanie spotkań z potencjalnymi klientami
    • przygotowywanie ofert i prezentacji sprzedażowych (w tym odpowiedzi na RFI, RFQ, RFP)
    • bieżąca współpraca z zespołem oraz pozostałymi działami firmy w celu przygotowywania i realizacji działań sprzedażowych i marketingowych oraz planowania realizacji projektów
    • udział w negocjacjach handlowych z potencjalnymi partnerami
    • wsparcie w ewidencji, monitoringu i raportowaniu działań zespołu Business Development
    • wsparcie w realizacji strategii sprzedaży i rozwoju zespołu, w działaniach marketingowych, analityczne
    • pozostałe wsparcie w ramach zespołu

    Requirements

    • min. 3 lata doświadczenia zawodowego w consultingu, w bezpośredniej pracy z klientem, działaniach business development, pracy w procesach sprzedażowych (front-office)
    • wiedza z obszaru regulacji i trendów w sektorach: ESG, OZE, dekarbonizacja, EU Green Deal, climate change, energetyka
    • ukończone studia licencjackie lub magisterskie (opcjonalnie w trakcie 4-5 roku studiów) o preferowanej specjalności: Handel, Ekonomia, Energetyka, ESG, Inżynieria Środowiska, Inżynieria, Zarządzanie
    • biegła znajomość języka angielskiego
    • biegła znajomość pakietu MS Office (w szczególności Power Point i Excel)
    • pożądane miękkie cechy:
    • wykonywanie - dyscyplina, odpowiedzialność, organizator, ukierunkowanie
    • wpływanie - komunikatywność, wiara w siebie, rywalizacja, maksymalista
    • budowanie relacji - elastyczność, integrator, optymista
    • myślenie strategiczne - strateg, uczenie się, kontekst, analityk
    • umiejętność pracy w zespole
    • umiejętność pracy pod presją czasu

    We offer

    • współpracę w oparciu o umowę o pracę
    • atrakcyjne wynagrodzenie
    • możliwość pracy zdalnej/hybrydowej
    • szansę na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w pozyskaniu projektów realizowanych dla największych polskich i zagranicznych podmiotów, ministerstw i Komisji Europejskiej
    • okazję współpracy z doświadczonymi doradcami i zdobycia kompetencji przydatnych w przyszłej pracy doradczej
    • stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
    • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
    • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
    • program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
    • program mentoringowy – świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
    • pakiet kafeteryjny – wybieraj benefity, które Cię interesują m.in. kartę MultiSport, bilety do kina, teatru, vouchery i zniżki
    • prywatną opiekę medyczną, dodatkowe ubezpieczenie i program wellbeing – dbaj o siebie i swoją rodzinę
    • udział w wydarzeniach branżowych – wesprzemy finansowo doskonalenie Twoich umiejętności
    • wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
    • dni wolne na wolontariat – skorzystaj z 2 dodatkowych dni wolnych i grantu na działania charytatywne
    • prezenty świąteczne lub bonusy – pamiętamy o miłych gestach