Facebook i ogłoszenia o pracę – jakie będą finalne zmiany? Hello News 29.07.2019 r.

Facebook i ogłoszenia o pracę – jakie będą finalne zmiany? Hello News 29.07.2019 r.

Już niebawem największy portal społecznościowy wprowadzi w życie restrykcyjny system reklamowy dla wszystkich ogłoszeń, a w tym tych związanych z zatrudnieniem. Nowy system ogłoszeń o pracę zostanie oddzielony od strumienia wszystkich innych reklam targetowanych. Pracodawcy nie będą mogli już przeglądać osób według wieku, płci lub kodu pocztowego. Zmienić będą musiały także algorytmy Facebooka. Oprócz tego inaczej wyglądać będą ograniczenia prawne. Nowe narzędzie ma być dostępne już w 2020 roku. Jaki będzie miało to wpływ na przebieg rekrutacji? Co dokładnie się zmieni? Szczegółów możesz dowiedzieć się przeglądając kolejne wydanie Hello News! 

1. Jak radzić sobie z nadmiernymi zwolnieniami lekarskimi wśród pracowników? Polska już od dłuższego przekracza średnią europejską, jeśli chodzi o absencję chorobową. Jakie są jej rodzaje? Dlaczego pracownicy nadużywają L4? Rodzi to konflikty nie tylko na linii pracownik – pracodawca, lecz wzbudza to także poczucie niesprawiedliwości oraz sprzeciw wśród wszystkich współpracowników. Dowiedz się jak mierzyć i utrzymać wysokość absencji chorobowej na odpowiedniej wysokości.

Więcej na ten temat tutaj.

2. Świat finansów należy do kobiet? Mimo, iż branża finansowa zdominowana jest przez kobiety, to jednak nie one nią zarządzają. Dlaczego nadal na stanowiskach kierowniczych większy procent stanowią mężczyźni? Przyczyn jest wiele, a wśród nich nadal krąży przekonanie, że kobieta jest zbyt wrażliwa, aby zarządzać strukturami organizacji, czy też trudniej przychodzi jej podejmowanie decyzji. O roli kobiety w tej branży opowiada Magdalena Bylinowicz z HRK SA.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Marzy Ci się stworzenie firmy, która przetrwa wszystko? Wystarczą 3 kroki. Dynamicznie rozwijająca się gospodarka oraz wysoka konkurencja nie sprzyjają pokonaniu barier wejścia na dany rynek. We współczesnym świecie trudno jest tworzyć i rozwijać nową własną markę. Co zrobić, aby firma rozwijała swoje skrzydła i utrzymywała się przez lata?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Generacja jutra – jak rekrutować pokolenie, które urodziło się w świecie całkowicie cyfrowym? Generacja Z stawia nowe wyzwania wszystkim rekruterom. Z wielu badań wynika, że doskonale wiedzą jak chcą pracować i na co lubią wydawać zarobione pieniądze. Zmusi to przyszłych HR-owców do wyjścia poza utarte schematy oraz stereotypy. Maja Gojtowska podaje gotowe wskazówki dla pracodawców. 

Więcej na ten temat tutaj.

5. Stwórz swój Employee Value Proposition – tak jak robi to Google czy Nike. EVP to unikalny zestaw świadczeń, które pracownik otrzymuje w zamian za umiejętności, kompetencje i doświadczenie, które wnosi do firmy. Polega na zdefiniowaniu istoty firmy – co czyni ją wyjątkową i co się za tym kryje. Poznaj kluczowe działania, które pozwolą na efektywną rekrutację i utrzymanie pracowników, którzy będą pozytywnie wpływać na budowanie marki i jej siłę. Poznaj gotowe rozwiązania i zobacz jak robią to największe marki. 

Więcej na ten temat tutaj.

6. Jesteś specjalistą działu kadr i płac? Rusza konferencja Kadry dla Biznesu. Jest to idealne wydarzenie dla osób poszukujących prawdziwych inspiracji, wiedzy oraz doświadczenia. Będzie okazja, aby wymienić się wspólnymi spostrzeżeniami w gronie samych specjalistów branży. Usłyszysz o nowych rozwiązaniach, a w nich między innymi jak efektywnie łączyć działy kadr i biznesu, jakie są nowe wyzwania polityki personalnej, czy nawet jak rozstać się z pracownikiem i zabezpieczyć interes pracodawcy. Wydarzenie to odbędzie się już 18 października 2019 roku w Warszawie. Sprawdź całą listę prelegentów i czego możesz się nauczyć.

Więcej na ten temat tutaj.

7. Współpraca działów HR i marketingu – fundament sukcesu. Niestety zauważa się, iż w dużej części przedsiębiorstw poszczególne działy, zamiast współpracować, rywalizują ze sobą. Czy jest to zdrowe dla organizacji? Odpowiedź wydaje się oczywista. Dlaczego więc wciąż brakuje dobrej komunikacji i łączenia sił? Niektórzy twierdzą, że kluczowym aspektem warunkującym zdrową organizację jest współpraca właśnie działu HR i marketingu. Dlaczego tak jest oraz jak zacząć owocne relacje? 

Więcej na ten temat tutaj.

8. Pracowniczy Plan Kapitałowy – jakie są kluczowe wyzwania podczas wdrażania? PPK obejmuje największych pracodawców w Polsce od 1 lipca 2019 roku. Jedną z największych kadr pracowniczych na polskim rynku posiadają agencje pracy tymczasowej. Chociaż duża rotacja pracowników jest tam powszechna i naturalna, jednak przy wdrażaniu i obsłudze PPK, stwarza ona ogrom dodatkowej pracy. Jak sprostać tym wyzwaniom?

Więcej na ten temat tutaj.

9. Facebook i ogłoszenia o pracę – jakie będą finalne zmiany? Już niebawem największy portal społecznościowy wprowadzi w życie restrykcyjny system reklamowy dla wszystkich ogłoszeń, a w tym tych związanych z zatrudnieniem. Nowy system ogłoszeń o pracę zostanie oddzielony od strumienia wszystkich innych reklam targetowanych. Oprócz tego zmienią się ograniczenia prawne. Jaki będzie miało to wpływ na przebieg rekrutacji? 

Więcej na ten temat tutaj.

10. Świadczenia z ZFŚS – co wolno, a czego nie? Zmieniły się przepisy Kodeksu pracy i ustawie o ZFŚS. Jest to burzliwy temat wśród HR-owców oraz menedżerów. W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE, 4. maja weszła w życie ustawa, która zapewnia stosowanie przepisów RODO. Poznaj nowy zakres danych osobowych, jakich pracodawca może żądać od potencjalnego pracownika, w przebiegu procesu rekrutacyjnego.

Więcej na ten temat tutaj.


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama pracy dla kierowcy

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze