Dlaczego kandydaci wycofują się z procesu rekrutacji? Hello News 5.11.2019 r.

Dlaczego kandydaci wycofują się z procesu rekrutacji? Hello News 5.11.2019 r.

Odrzucanie kandydatów przez ilość chętnych osób na jedno stanowisko od zawsze było zmorą rekruterów. Ostatnimi czasy role się odwróciły – pożądane talenty mają coraz większe oczekiwania względem pracodawcy, co powoduję, że HR’owcy częściej słyszą odmowę. Jakie są przyczyny rezygnacji z procesu rekrutacji przez kandydatów? Na jakie aspekty zwrócić uwagę, aby uniknąć takich sytuacji? Odpowiedź znajdziesz w dzisiejszym Hello News!

1. Zadbaj o pozytywne doświadczenia kandydatów! Jak zaopiekować się kandydatem w czasie procesu rekrutacyjnego? Pamiętajmy, że prawdziwe doświadczenie zaczyna się o wiele wcześniej i dzieli się na kilka etapów. Treść oferty pracy, opinie pracowników, rozmowa kwalifikacyjna czy onboarding – to tylko kilka z podstawowych obszarów, gdzie możemy wzmocnić employer branding naszej firmy. Zainwestujmy czas i zadbajmy o doświadczenie, nie tylko podczas rekrutacji, ale również “przed” i “po”. Jak zrobić to efektywnie?

Więcej na ten temat tutaj.

2. Jak przezwyciężyć wypalenie zawodowe? Wypalenie zawodowe dotyka coraz więcej pracowników. Życie w stresie i zdecydowanie za szybkim tempie to tylko jedne z niewielu czynników, które mają na nas negatywny wpływ. Jak poradzić sobie z frustracją i znudzeniem w życiu zawodowym? Pamiętajmy, żeby nie ignorować problemu i skonsultować się z zaufaną osobą. Coraz więcej firm oferuje możliwość przebranżowienia, może warto z niej skorzystać? Przeczytaj jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym i jakie są jego początki.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Jak wspierać pracujących zdalnie? Liczba pracowników zdalnych nieustannie wzrasta. Pracodawcy muszą nauczyć się komunikować na odległość oraz wspierać ich unikalne potrzeby. Rekruterzy, którzy poszukują kandydatów na stanowiska zdalne oferują wyjątkowe benefity, aby przyciągnąć największe talenty. Według badań przeprowadzanych przez ostatnie dwa lata, osoby pracujące zdalnie zwiększyły wydajność o 13%. Jakie techniki zastosować, aby wesprzeć i zatrzymać w firmie pracujących zdalnie?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Poznaj strategię budowania zgranego zespołu. Budowanie zgranego zespołu to jedno z największych wyzwań, a zarazem nagrody dla managerów. Praca zespołowa potrafi być trudna, nie tylko ze względu na inne charaktery osobowości, ale również na różne style pracy. Na sukces w tym obszarze wpływa wiele czynników – zaczynając od budowania zaufania między pracownikami aż do świętowania wspólnych osiągnięć. Jakie narzędzia zastosować, aby praca w zespole była przyjemna i efektywna? Jak zbudować zgrany zespół?

Więcej na ten temat tutaj.

5. Dlaczego kandydat wycofał się z rekrutacji? Kilka etapów rekrutacji, poświęcony czas obu stron, wydaje nam się że znaleźliśmy idealnego kandydata i nagle dostajemy rezygnacje. Coraz częściej słowo “nie” pada z ust kandydata niż rekrutera. Pamiętajmy, aby nie wywierać za dużej presji, bo może to przynieść odwrotny skutek od zamierzonego. Każda osoba to inna przyczyna, dlatego warto podejść do tematu indywidualnie. Co to jest drop-out? Co zrobić w takiej sytuacji i jak jej zapobiec? 

Więcej na ten temat tutaj.

6. Przepis na sukces dla managerów. Współcześnie nie oczekujemy już tylko od zespołów, ale również od managerów. Firmy szukają liderów, którzy będą potrafili poprowadzić team na szczyt efektywności i pokażą nowe, świeże spojrzenie na biznes. Szukają osób, które będą wzmacniać talenty pracowników i wydobywać z nich potencjał. Zwinność w działaniu i zarządzaniu staje się nieodłączną cechą dobrego managera. Sprawdź na czym polega bycie zwinnym managerem! Na co postawić największy nacisk w pracy?

Więcej na ten temat tutaj.

7. Zmiana w sposobie pozyskiwania nowych talentów. Świat idzie do przodu, więc czas przyśpieszyć i dostosować nasze kanały pod nowe technologie. Zacznijmy dopracowywać szczegóły pod aplikacje mobilne, a na pewno rekrutacja stanie się przyjemniejsza. Tym sposobem mamy szansę ściągnąć nowych kandydatów i przyspieszyć proces rekrutacji. Jak zmienić nasze dotychczasowe metody i na co zwrócić uwagę?

Więcej na ten temat tutaj

8. HR’owcy w czasie kryzysu. Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej nieprzewidywalny. Przedsiębiorstwa są narażone na skutki kryzysu, więc warto zastanowić się jak zadbać o zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie naszych pracowników. Działy kadr muszą być przygotowane na szybkie reagowanie i działanie. Zobacz jakie szkolenia i procesy wdrożyć do firmy, aby dział HR był przygotowany na każde następstwo kryzysu – nie tylko finansowego.

Więcej na ten temat tutaj.

9. Jak uregulować przerwy w pracy? Przerwa w pracy przysługuje każdej zatrudnionej osobie. Niestety, ale często ich nadużywanie wpływa na straty finansowe firmy. Warto wprowadzić w życie zasady, które pomogą uregulować system, jednocześnie dając możliwość korzystania z przywilejów dla pracowników. Jak zbudować system odpoczynku pracowników, aby nie narazić organizacji na starty?

Więcej na ten temat tutaj.

10. Efektywny feedback! Informacja zwrotna wśród pracowników i ich przełożonych, przekłada się na efektywność pracy. Porozmawiaj, nie tylko o samej pracy, ale również o codziennym życiu. Buduje to zaufanie i mocniej angażuje pracowników w życie firmy. Jak wspierać swoich pracowników? Jak dawać feedback, który prowadzi do lepszej efektywności?

Więcej na ten temat tutaj.


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z pixabay.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama pracy dla kierowcy

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze