Czy macierzyństwo przeszkadza w robieniu biznesu? Hello News 27.05.2019 r.
Za nami dzień matki! Czas opowiedzieć historię kobiet, które odniosły sukces. Są najlepszymi ambasadorami wszystkich pań. Występują na konferencjach, kongresach, pokazują, że warto inwestować w siebie i podejmować wyzwania. Płacą za to pewną cenę, ale dzięki temu wspierają inne kobiety w dążeniach i realizacji marzeń. Wiele z nich prócz roli businesswoman odgrywa przecież rolę mamy! Chcesz dowiedzieć się jak sobie z tym radzą? Zapraszamy na najnowszy Hello News.
1. Czym jest wyzwanie Miticom? Jeżeli czujesz, że jesteś niewolnikiem swojej skrzynki odbiorczej weź udział w piątkowym wyzwaniu Miticom i odkryj wartość odkładania technologii na bok w celu prowadzenia bardziej autentycznych rozmów. Kiedy musisz z kimś porozmawiać, wstań zza biurka i zobacz się z nim! Jeśli chcesz porozmawiać z więcej niż jedną osobą, zarezerwuj salę konferencyjną i zbierz wszystkich razem. Spróbuj czegoś innego!
Więcej na ten temat tutaj.
2. Polacy chcą pracować zdalnie. Rynek pracy przechodzi pokoleniową zmianę, która wpływa również na kulturę organizacji oraz kształtuje nowe postawy wobec pracy. Coraz więcej pracowników oczekuje możliwości wykonywania pracy poza biurem. Kandydaci pragną zdecydowanie więcej swobody i chcą mieć wpływ na to gdzie, kiedy i jak będą wykonywać swoje obowiązki. Czy firmy w Polsce są gotowe na wprowadzenie elastycznego stylu pracy?
Więcej na ten temat tutaj.
3. Jak informacja zwrotna może przyczynić się do rewolucji kulturalnej w Twojej firmie? Ile razy słyszałeś zwrot „komunikacja jest kluczem”? Słowa te stały się banalne, tracąc jakiekolwiek znaczenie lub wagę, którą kiedyś można było do nich przywiązywać. Ignorowanie tego z pozoru błahego zwrotu może być szkodliwe dla relacji, które próbujemy tworzyć każdego dnia z pracownikami.
Więcej na ten temat tutaj.
4. Macierzyństwo — czy jest przeszkodą w budowaniu kariery? Znana jest opinia, że kobiety muszą odłożyć macierzyństwo na dalszy plan, jeżeli chcą w życiu osiągnąć zawodowy sukces. Mówi się również, że macierzyństwo jest źle odbierane przez organizacje. Pracodawcy zmienili swoje podejście – obecnie ponad 60% firm wspiera kobiety w ich macierzyństwie.
Więcej na ten temat tutaj.
5. Jak HR Business Partner powinien wspierać kadrę menadżerską w komunikacji z pracownikami? Obecnie rotacja pracowników jest wyższa niż kiedykolwiek dlatego tak ważne jest dziś budowanie otwartej, transparentnej i wspierającej komunikacji w firmie oraz dbanie o jej wizerunek. Menedżerowie powinni komunikować się w sposób skuteczny i zrozumiały — w końcu to oni budują zaufanie pracowników do firmy.
Więcej na ten temat tutaj.
6. Kadr nie da się już oddzielić od technologii! Według badań Pew Research Center, 76% Amerykanów zrezygnowałoby z udziału w rekrutacji, jeśli o wyborze ich kandydatury miałby decydować algorytm. Mimo tych obaw, technologie działają już dziś pozytywnie na wszystkich polach świata HR: rekrutacji, onboardingu, zarządzania talentami, szkoleniach czy przy wymianie wiedzy.
Więcej na ten temat tutaj.
7. Jak budować zaangażowanie i poczucie wspólnego celu w zespole? Niezależnie od tego, jakiego spotykamy menadżera, odpowiadając na pytanie o to jakie było największe wyzwanie, z jakim zmierzył się kierując zespołem – odpowiedzi oscylują wokół tematów takich jak: budowanie zaangażowania w zespole, tworzenie poczucia wspólnego celu itp. Jak więc to wszystko osiągnąć w naturalny sposób?
Więcej na ten temat tutaj.
8. Dlaczego zaangażowanie pracowników jest tak istotne? Przypomnij sobie swoją pierwszą pracę. Choć mogła być mało satysfakcjonująca – wykonywałeś ją z kilku powodów: dla pieniędzy i aby zdobyć pierwsze doświadczenie. W takiej sytuacji pracodawca myśli, że łatwo będzie Cię zatrzymać na stanowisku. Jak sprawa wygląda w dalszej drodze kariery kiedy nie zatrzyma Cię już tak błahy powód?
Więcej na ten temat tutaj.
9. Rok po RODO: ufamy, że pracodawca chroni nasze dane osobowe. Regulacje, które weszły w życie w połowie 2018 r. wywołały ogromne zamieszanie. Przepisy nałożyły na pracodawców wiele nowych obowiązków, które miały sprawić, aby przechowywanie i przetwarzanie danych w firmach było lepiej zabezpieczone. Jaki był skutek? Wyniki badania ADP „Workforce View in Europe 2019” wyraźnie wskazują, że wiele się zmieniło.
Więcej na ten temat tutaj.
10. Przyczyny analizy programów szkoleniowych dla osób rozpoczynających karierę. W miarę wstąpienia generacji Z na rynek pracy, liderzy ds. uczenia się i rozwoju przekonają się, że to, co działało wcześniej, może już nie być skuteczne w pracy z młodymi pracownikami. W rzeczywistości, w ankiecie LinkedIn, 98% specjalistów stwierdziło, że preferencje generacji Z w zakresie uczenia się będą się różnić od preferencji poprzednich pokoleń.
Więcej na ten temat tutaj.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.
Komentarze