• Oferty
  • Wszystkie ofertyWarszawaFinanseInneCredit Risk Expert
    Credit Risk Expert
    Finanse
    Allegro Pay

    Allegro Pay

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa
    Allegro Pay

    Allegro Pay

    Jesteśmy częścią czegoś większego. Grupa Allegro to 10 firm tworzących wiodącą w Europie Środkowej markę e-commerce. Baza naszych sprzedawców liczy obecnie około 135 tys. merchantów, a łącznie mamy prawie 18 milionów klientów. Jednym z naszych celów jest rozwijać e-commerce tak, aby zapewniać klientom najlepsze doświadczenia i najprostszy proces zakupowy poprzez platformy sprzedażowe.Chcesz zadbać o to razem z nami? Dołącz do zespołu.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    wykształcenie wyższe
    SQL
    ryzyko kredytowe
    Angielski
    IFRS 9

    Mile widziane

    GIT
    Python

    Opis stanowiska

    Allegro Pay to największy i najszybciej rozwijający się fintech z Europy Środkowej - jedyne miejsce, gdzie na taką skalę można tworzyć rozwiązania finansowe, korzystając z najnowszych technologii. Zajmujemy się finansowaniem zakupów oraz metodami płatności, z których na co dzień korzystają klienci Allegro, najpopularniejszej platformy zakupowej w Polsce i jednej z największych firm e-commerce w Europie.

    Dzięki tej skali, mamy okazję pracować nad jednym z najciekawszych rozwiązań płatniczych i finansowania zakupów w naszym kraju. Szukamy zdolnych osób, które chcą tworzyć wysokowydajne i stabilne rozwiązania wspierające produkt z kilkunastoma milionami aktywnych użytkowników.

    Szukamy osób, które:

    • Posiadają min. 3 lata doświadczenia w konsultingu lub instytucji finansowej w obszarze zarządzania ryzykiem kredytowym
    • Ukończyły kierunek studiów: informatyka, statystyka, matematyka, data science lub pokrewne kierunki ilościowe
    • Posiadają doświadczenie w budowaniu modeli prognozowania strat kredytowych
    • Posiadają doświadczenie w zakresie modeli IFRS 9 (znajomość wyceny fair value ekspozycji kredytowych mile widziana)
    • Bardzo dobrze znają SQL (wiedza z Pythona jest dodatkowym atutem)
    • Posiadają doświadczenie w przetwarzaniu i analizowaniu dużych zbiorów danych
    • Potrafią przekształcać dane w rekomendacje biznesowe
    • Są niezależne, precyzyjne i ciekawe danych
    • Dbają o powtarzalność i możliwość ponownego użycia (znajomość GIT mile widziana)
    • Mają doświadczenie w wizualizacji danych (znajomość Tableau mile widziana)
    • Chcą rozwijać techniczne i biznesowe kompetencje
    • Znają język angielski na poziomie min. B2

    Na czym będzie polegać Twoja praca?

    • Będziesz uczestniczyć w rozwoju modeli prognostycznych dla kosztów ryzyka kredytowego
    • Będziesz analizować i opracowywać procesy ryzyka decydujące o tym, kto i jak może korzystać z Allegro Pay
    • Będziesz monitorować i raportować poziom ryzyka portfeli oraz identyfikować potencjalne zagrożenia i szanse
    • Będziesz wdrażać nowe rozwiązania wykorzystując dane wewnętrzne i zewnętrzne (m.in. dane z biur kredytowych, dane z otwartej bankowości, device fingerprint)
    • Będziesz budować i rozwijać narzędzia do monitorowania i raportowania procesów ryzyka, które będą podstawą do podejmowania decyzji dla obszaru windykacji
    • Bazując na danych będziesz proponować kierunki rozwoju procesu i przedstawiać wyniki osobom decyzyjnym
    • Będziesz współpracować z zespołami analitycznymi, machine learning i technologicznymi nad rozwojem stosu technologicznego dla funkcji ryzyka (będziesz opracowywać przepływy procesów danych)

    Ze swojej strony oferujemy:

    • Model pracy hybrydowej, który ustalisz z liderem i zespołem. Mamy świetnie zlokalizowane biura ( z w pełni wyposażonymi kuchniami i parkingami dla rowerów) i znakomite narzędzia pracy (podnoszone biurka, interaktywne sale konferencyjne)
    • Bonus roczny do 10% wynagrodzenia rocznego (zależny od Twojej oceny rocznej oraz wyników firmy)
    • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz (do wyboru mamy m.in. pakiety medyczne, sportowe, lunchowe, ubezpieczenia, bony na zakupy)
    • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas i skoncentrowane na specyfice Twojej pracy
    • Laptop z m1, 32GB RAM, SSD - MacBook Pro 16’’ lub 14’’ albo analogiczny Dell z Windows (jeśli nie lubisz Maców), do tego dwa zewnętrzne monitory i wszystkie gadżety, których potrzebujesz
    • Pracę w zespole, na którego wsparcie zawsze możesz liczyć - na pokładzie mamy najlepszych specjalistów i ekspertów w swojej dziedzinie
    • Dużą autonomię w organizacji pracy zespołu, zachęcamy do ciągłego rozwoju i próbowania nowych rzeczy
    • Hackathony, turystykę zespołową, budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp (m.in. szkolenia z zakresu organizacji pracy, sposobu komunikacji, motywacji do pracy oraz różnych technologii i zagadnień merytorycznych)
    • Jeśli chcesz wiedzieć więcej - sprawdź sam/a.

    Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

    • Stworzysz jeden z najbardziej ekscytujących i zaawansowanych projektów fin-tech
    • Będziesz mieć realny wpływ na doświadczenie klienta Allegro Pay
    • Będziesz pracować z najnowszymi technologiami (Snowflake, Cloud Composer, Dataflow, Airflow, Tableau)
    • Nasze projekty łączą technologię i biznes, umożliwiając interdyscyplinarny rozwój
    • Organizujemy Allegro Tech Live, w 100% zdalną odsłonę naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks i występujemy gościnnie na zaproszenie takich społeczności jak Warsaw AI, JUG (Poznań, Łódź, Lublin, Wrocław), WG .Net, Dare IT, Women in Tech Summit
    • Sami również stawiamy na rozwój. Organizujemy hackathony i wewnętrzne konferencje (np. coroczny Allegro Tech Meeting), regularnie wyjeżdżamy na wydarzenia w Polsce i za granicą (Europa i USA), a każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki. Jeśli chcesz się rozwijać lub dzielić swoją wiedzą z innymi, to zawsze Ci pomożemy.

    To też może Cię zainteresować:

    Allegro Tech Podcast → https://podcast.allegro.tech/

    Booklet → https://allegro.tech/booklet.pdf

    • Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć