• Wszystkie ofertyWrocławBI & DataExpert Data Analyst w obszarze bankowości elektronicznej
    Expert Data Analyst w obszarze bankowości elektronicznej
    BI & Data
    Santander Consumer Bank

    Wrocław
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    B2B
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    język angielski

    SQL

    Microsoft Power BI

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    • współpraca od zaraz
    • seniority: expert
    • forma współpracy: B2B
    • wymiar pełnienia usługi: pełny etat
    • model współpracy hybrydowy

    Opis projektu:

    • Z bankowości elektronicznej Santander Consumer Banku korzysta aktywnie już ponad 0,5 mln klientów. W związku z dynamicznym rozwojem banku w tym obszarze został uruchomiony projekt gruntownej zmiany aplikacji mobilnej banku. W ramach projektu będą prowadzone prace związane m.in. wypracowaniem nowego podejścia do zbierania danych związanych z bankowością elektroniczną, technicznym wdrożeniem wybranych rozwiązań / narzędzi oraz przygotowaniem nowych raportów zarządczych, które będą wykorzystywane do podejmowania istotnych decyzji biznesowych.
    • Metodologia: Scrum
    • Środowisko projektowe – współpraca z zespołami w banku oraz z wieloma dostawcami zewnętrznymi

    Opis obowiązków

    • Zarządzanie gromadzeniem i przechowywaniem danych w obszarze bankowości elektronicznej
    • Projektowanie struktur danych
    • Przygotowanie raportów w formie wizualnej w PowerBI
    • Zarządzanie danymi SQL i dużymi zbiorami danymi
    • Wspieranie inicjatyw dotyczące jakości danych
    • Współpraca z zespołami zwinnymi w zakresie implementacji nowych źródeł danych
    • Rozwój narzędzi do analizy i raportowania danych
    • Analiza danych w obszarze bankowości elektronicznej
    • Automatyzacja procesów raportowania
    • Tworzenie prezentacji na podstawie zebranych danych
    • Współpraca z innymi jednostkami w banku w zakresie analizy danych
    • Współpraca z interesariuszami w obszarze bankowości w celu identyfikacji i ustalenia priorytetów potrzeb biznesowych, wymagań i możliwości,
    • Aktywne dzielenie się w banku wiedzą i kompetencjami w zakresie dobrych praktyk rynkowych dotyczących zarządzania danymi

    Oczekujemy:

    • Wykształcenie średnie lub wyższe (preferowane dziedziny to matematyka, statystyka, inżynieria lub analiza danych)
    • Znajomość narzędzi analityki mobilnej, np. PiwikPRO, Glassbox, Contentsquare
    • Biegła znajomość SQL
    • Umiejętność pracy na dużych zbiorach danych
    • Znajomość narzędzi do raportowania i analiz biznesowych, w szczególności PowerBI
    • Umiejętność analitycznego myślenia
    • Umiejętność tworzenia dashboardów i prezentacji
    • Język angielski na poziomie komunikatywnym
    • Język polski na poziomie native

    Jak będzie wyglądała współpraca?

    • Udział w projekcie na okres 1,5 roku z możliwością przedłużenia
    • elastyczne zasady współpracy
    • typ współpracy hybrydowy – spotykamy się w biurze min. 2 razy w miesiącu
    • tu możesz być sobą - jesteśmy Bankiem bez barier, wysokie poczucie różnorodności i inkluzywności nas wyróżnia
    • brak drees-code oraz prosty język to nasz przyjaciel
    • przestrzeń dla Ciebie- pięknie wyposażone biuro i strefa relaksu
    • Przyjęliśmy silną kulturę ryzyka i oczekujemy od wszystkich naszych pracowników/współpracowników, niezależnie od zajmowanego stanowiska, proaktywnej i odpowiedzialnej postawy w zarządzaniu ryzykiem.