Praca jak gra komputerowa. Hello News 20.05.2019 r.
Dopóki możemy, sprawmy aby rywalizacja była przyjemnością, a nie koniecznością w walce o stanowisko pracy, wynagrodzenie czy utrzymanie zatrudnienia w firmie. Wszystkie zyski wygenerowane przez przedsiębiorstwo są zyskami dającymi motywację pracownikom, firmie i jej managerom jeśli środowisko pracy jest angażujące. O tym jak to osiągnąć dowiesz się z najnowszego wydania Hello News!
1. Największymi atutami polskich firm rodzinnych są pasja i doświadczenie! Z najnowszych danych, dotyczących problemów upadłościowych wśród polskich firm, płyną bardzo niepokojące sygnały. W pierwszym kwartale 2019 roku w Polsce upadło aż 285 firm, co oznacza wzrost o 10% w stosunku do poprzedniego roku. Tymczasem właściciele firm rodzinnych są optymistami. 93 proc. z nich spodziewa się wzrostu przychodów w perspektywie najbliższych dwóch lat.
Więcej na ten temat tutaj.
2. Pracownicy tymczasowi przechodzą na etaty. Firmy członkowskie Polskiego Forum HR w ubiegłym roku zatrudniły o 14 proc. mniej osób niż w roku poprzednim. Szacuje się, że w Polsce brakuje około 140 tys. pracowników. Połowa stanowisk nie jest obsadzona z powodu braku odpowiednich talentów. Agencje postawiły więc sobie za cel pomoc w podwyższaniu kwalifikacji pracowników i dopasowaniu ich do wymagań rynku.
Więcej na ten temat tutaj.
3. Jak specjaliści HR mogą poprawić wykorzystanie technologii, przepływ pracy i komunikację w celu zwiększenia produktywności? Ostatnie badania wykazały, że pracownicy działu kadr spędzają 8 godzin tygodniowo na ręcznym sprawdzaniu oraz odpowiadaniu na aplikacje — co odpowiada aż 367 godzinom w roku. W związku z tym nie dziwi fakt, że prawie 90% specjalistów ds. zasobów ludzkich uważa, że zwiększenie produktywności w miejscu pracy jest priorytetem na rok 2019.
Więcej na ten temat tutaj.
4. Programy odnowy biologicznej zwiększają produktywność pracowników. Wellness można zdefiniować jako aktywny proces dokonywania wyborów nakierowanych na zdrowe i spełnione życie. Aby pracownicy mogli dobrze funkcjonować, muszą prowadzić zdrowy tryb życia, dbając o siebie fizycznie, psychicznie i społecznie. Utrzymanie pracowników w dobrym stanie oznacza posiadanie środowiska pracy, które sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu całej jednostki.
Więcej na ten temat tutaj.
5. Nie tylko doświadczenie decyduje o zatrudnieniu. Podstawą zatrudnienia przestało być wyłącznie wykształcenie czy doświadczenie zawodowe kandydata. W procesie rekrutacji bardziej liczy się osobowość potencjalnego pracownika oraz to, czy pasuje on do kultury danej organizacji. Na etapie rekrutacji stosuje się pytania sprawdzające zachowanie kandydata mające na celu poznanie jego prawdziwych cech charakteru.
Więcej na ten temat tutaj.
6. Współczesny wyścig szczurów! Według badań grywalizacja będzie kluczową formą motywacji najmłodszego pokolenia pracowników, które dopiero wchodzi na rynek pracy. Ich życie to nie praca, lecz przede wszystkim fun, a dopiero potem wysiłek. Jednak starsze generacje nie wchodzą w grywalizację tak szybko, a nawet, nieraz za wszelką cenę próbują jej uniknąć.
Więcej na ten temat tutaj.
7. Co to znaczy być człowiekiem? Trendy gospodarcze, zmiany demograficzne i postęp technologiczny — wszystko to jest czynnikiem wpływającym na stale zmieniającą się przyszłość rynku zatrudnienia. Jako profesjonaliści w dziedzinie HR, zaczynamy dostrzegać jedno z największych zaburzeń rynku w historii ludzkości. W następnej dekadzie technologia będzie miała nieusuwalny wpływ na pracowników.
Więcej na ten temat tutaj.
8. Poszukiwani specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa. Zgodnie z danymi KPMG, 68% ankietowanych przedsiębiorstw w Polsce odczuło skutki cyberprzestępczości, a 25% z nich zanotowało wzrost liczby ataków hakerskich. Z jakimi wyzwaniami w kwestii bezpieczeństwa IT muszą mierzyć się firmy w Polsce, aby ustrzec się przed cyberatakami? Z jakimi wiąże się to kosztami?
Więcej na ten temat tutaj.
9. Telemarketing jako jedno z najpopularniejszych narzędzi marketingu bezpośredniego. Komunikacja z aktualnymi bądź potencjalnymi klientami to nie lada problem. Największe wątpliwości dotyczą sposobu, w jaki telemarketerzy posługują się danymi osobowymi, którymi dysponują. Polityka RODO miało być rozwiązaniem narastającego problemu i sposobem na walkę o swoje prawa. Czy rzeczywiście jest ona skuteczną bronią w walce z telemarketerami?
Więcej na ten temat tutaj.
10. Jaka będzie przyszłość rekrutacji? Oto pytanie stawiane przed uczestnikami konferencji Hiring Success przez firmę SmartRecruiters. Podczas konferencji nie zabraknie tematów związanych z technologiami HR, w tym wykorzystaniem sztucznej inteligencji w rekrutacji, oraz prezentacji najlepszych rynkowych praktyk. Hiring Success w Amsterdamie będzie drugą europejską edycją tej konferencji.
Więcej na ten temat tutaj.
Komentarze