Nowy w HR? Sprawdź jak szybko zapewnić sobie sukces! Hello News 22.10.2019 r.
Początki w nowej organizacji zawsze wydają się być czasem wzmożonego stresu. Każdy chce jak najlepiej sprawdzić się w nowej roli oraz sprostać powierzonym obowiązkom. Poznawanie misji firmy, kultury, pierwszy kontakt ze środowiskiem pracowników, zaznajamianie się z panującymi relacjami to nie lada zadanie. Zwłaszcza dla działu HR, który musi w pełni zrozumieć organizację od środka, aby dobrze wykonywać pracę.
Poznaj kilkanaście porad “z życia wziętych”, dzięki którym Twój pierwszy miesiąc będzie udany jak nigdy dotąd! Wszystko to w dzisiejszym wydaniu HelloNews!
1. Branża finansowa – branża najszybciej chłonąca innowacje! Sektor finansowy w Polsce rozwija się bardzo szybko. Wprowadza do codziennego funkcjonowania nowe technologie bardziej dynamicznie niż inne branże. Dlatego osoby pracujące w zawodach związanych z finansami, ubezpieczeniami, księgowością, czy konsultingiem, powinny być nadzwyczaj elastyczne i posiadać szczególną umiejętność dostosowywania się do zmian. W interesie pracodawcy jest tworzenie warunków, które będą sprzyjały poszerzaniu kompetencji osób już zatrudnionych. Jakie zadania przejmie technologia, a nad jakimi cechami pracowników będzie trzeba pracować? Bądź w pełni świadomy nadchodzących zmian!
Więcej na ten temat tutaj.
2. LGBT – tolerancja i akceptacja w miejscu pracy. Tematy te są poruszane nie tylko na obszarze rynku pracy. W poprzednich latach zauważyć można wzmożone akcje promujące tolerancję. Jest to także ważny aspekt każdej organizacji i miejsca pracy. Pomimo coraz większej świadomości i wsparcia dla mniejszości, wiele osób ubiegające się o dane stanowisko lub już pracujące, obawia się zrobić tzw. “coming out”. Dlaczego tak ważne jest stworzenie bezpiecznego i komfortowego środowiska? Poznaj przykłady firm, które zastosowały te zasady.
Więcej na ten temat tutaj.
3. “Włącz się”, czyli dlaczego warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnością. Fundacja On/Off organizuje kampanię, która pokazuje możliwości i wartość dodaną dla organizacji, która zatrudnia osoby z niepełnosprawnością. Korzyści występują dla jednej, jak i drugiej strony. Poprzez wyrzucenie uprzedzeń i dyskryminacji, osoby zatrudnione mogą wykorzystać wiedzę i umiejętności w praktyce. Buduj zaangażowaną społecznie i odpowiedzialną firmę. Co jeszcze zyska pracodawca jeśli włączy się do aktywizacji zawodowej wspomnianych osób?
Więcej na ten temat tutaj.
4. Corporate Social Responsibility – wymóg biznesowy XXI wieku? Co właściwie znaczy być społecznie odpowiedzialnym? Wiele świadomych organizacji zadaje sobie to pytanie. Dlaczego? Gdyż oprócz prowadzenia biznesu z sukcesem, pragną brać odpowiedzialność za swoje działania społeczne, czy ekologiczne. Coraz częściej CSR przyjmuje model zarządzania przedsiębiorstwem – sustainability. Głównym celem jest zrównoważony rozwój firmy. Odpowiednio dobrana strategia CSR, to korzyść dla danej marki. Ile firma zyska dzięki wprowadzeniu odpowiedniej polityki zarządzania? Poznaj poszczególne etapy CSR.
Więcej na ten temat tutaj.
5. Poznaj Mistrzów Employer Brandingu! W poprzednim tygodniu, 17 października miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń Employer Brandingowych – HR Camp. Dzień pełen inspirujących prelekcji, bogatych w merytoryczną wiedzę wystąpień i wiele firm, które stawią na rozwój swojej marki. Po ogromnej dawce emocji przyszedł czas na zwieńczenie gali – rozdanie prestiżowych nagród EB Stars. Ponad 150 zgłoszeń, 11 kategorii – sprawdź najlepsze firmy, z których warto brać przykład!
Więcej na ten temat tutaj.
6. Zacząłeś nową pracę w dziale HR? Pierwsze dni w nowej pracy to zazwyczaj stresujący czas. Każdy chce sprostać powierzonym obowiązkom i zrobić jak najlepsze wrażenie. Poznawanie kultury organizacyjnej firmy niezwykle ważne zadanie zwłaszcza dla działu HR, aby dobrze wykonywać swoją pracę, osoba taka musi w pełni zrozumieć misję przedsiębiorstwa od środka. Poznaj kilkanaście praktycznych porad, dzięki którym Twój pierwszy miesiąc będzie udany jak nigdy dotąd!
Więcej na ten temat tutaj.
7. Znaczenie kultury organizacyjnej firmy – od rekrutacji po rozwój pracownika. Rynek przyjazny pracownikom utrzymuje się od dłuższego czasu, dlatego walka o pozyskanie prawdziwych talentów jest niezwykle trudna. W konsekwencji wzrasta świadomość w zakresie kultury firmy, a traktowanie osób zatrudnionych oraz atmosfera środowiska pracy mają coraz większe znaczenie. Jak stworzyć odpowiednią kulturę organizacyjną, aby firma stale się rozwijała i przyciągała najlepszych ekspertów?
Więcej na ten temat tutaj.
8. Czy EB w instytucji publicznej jest możliwe? Zadanie to może okazać się o tyle trudne, że instytucje publiczne powinny cieszyć się powszechnym zaufaniem społecznym, a jednocześnie praca w administracji nie zawsze kojarzy się z czymś interesującym. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wpadło na ciekawe i nietypowe rozwiązanie. Sprawdź w dlaczego zdecydowali się na realizację filmu wizerunkowego. Jak sprawdził się projekt?
Więcej na ten temat tutaj.
9. Czy CEO buduje markę pracodawcy? Personal branding to temat, który przewija się od lat i z roku na rok nabiera większego znaczenia. Zwłaszcza w dobie mediów społecznościowych wizerunek ma szczególne znaczenie w świecie szeroko rozumianego biznesu. Czy CEO i jego marka osobista ma realny wpływ na budowanie i wzmacnianie marki całej organizacji? Jak zmieniali się liderzy w ciągu ostatnich lat?
Więcej na ten temat tutaj.
10. 10 kroków, aby stworzyć program stażowy w małej firmie. Codzienne potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej pochłaniają każdą godzinę czuwania, pozostawiając niewiele miejsca na pracę nad projektami, które chciałbyś robić, ale nigdy nie znajdziesz na to czasu. Małe firmy często podają właśnie ten powód, przez który nie zatrudniają stażystów. Nie mają czasu ani środków na wsparcie praktykanta, ale w rzeczywistości zaangażowanie go może pomóc w rozwoju firmy, jeśli odbywa się to w odpowiedni sposób. Poznaj 10 kroków, które przybliżą Cię do realizacji tego projektu.
Więcej na ten temat tutaj.
Autorką tekstu jest Julia Smulska. Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.
Komentarze