Zaprojektuj idealny proces onboardingu. Hello News 26.11.2019 r.

Zaprojektuj idealny proces onboardingu. Hello News 26.11.2019 r.

Onboarding to bardzo ważny element procesu rekrutacji. Jego efektywne zaprojektowanie jest zdecydowanie warte wysiłku. Odpowiednie wdrożenie nowej osoby w życie firmy nie tylko przyczynia się do jej szybszego przystąpienia do pracy, ale ułatwia aklimatyzację i nawiązanie relacji z zespołem, co na późniejszym etapie wpływa na lojalność zatrudnionego. Jakie są pułapki onboardingu i jak ich unikać? Odpowiedź m.in. na te pytania w dzisiejszym Hello News!

1. Czy warto dawać feedback kandydatom? Większość kandydatów chce wiedzieć, dlaczego nie przeszła do dalszego etapu rekrutacji. Niestety, często nie dostają informacji zwrotnej co budzi w nich frustrację. Czy rekruterzy i pracodawcy mają faktycznie powody, aby nie dawać feedbacku kandydatom? Maja Gojtowska bierze pod lupę wiele aspektów tej sytuacji.

Więcej na ten temat tutaj.

2. Pułapki onboardingu. Onboarding to ważny element procesu rekrutacji. Efektywne wdrożenie nowego pracownika pozwala na szybsze przystąpienie kandydata do pracy, ale przede wszystkim buduje w nim lojalność do firmy. Kluczem do sukcesu dobrego onboardingu jest odpowiednie zaangażowanie i konsekwencja osób odpowiedzialnych za ten proces. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy realizacji procesu onboardingu. 

Więcej na ten temat tutaj.

3. Świąteczne prezenty dla pracowników. Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, co oznacza, że pracodawcy zaczynają się głowić czym obdarować swoich pracowników. Ponad połowa osób jest zdania, że prezent powinien trafiać w gusta danej osoby. Kolejnym ważnym aspektem jest, aby znaleźć odpowiedni moment na wręczenie niespodzianki. Jak rozwiązać świąteczne dylematy?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Informacje zwrotne od pracowników. Ostatnio bardzo popularnym sposobem na uzyskanie feedbacku od pracowników jest przeprowadzanie ankiet. Warto podjąć działania mające na celu zapewniania swoich pracowników, że ankiety są anonimowe. Zdecydowanie zwiększa się wtedy szansa, na uzyskanie wiarygodnych wyników. Obecność takiego badania daje nam możliwość na poprawienie efektywności firmy. 

Więcej na ten temat tutaj.

5. Najlepsza rzecz jaką możesz zrobić dla swojej kariery. Dla większości pracowników rozwój kariery jest priorytetem. Z niecierpliwością czekają na rozmowy dotyczące wyników, gdzie mogą zapytać o awans. Zdaniem pracodawców nie jest to do końca dobra ścieżka. Tytuły zawodowe nie są prawdziwą miarą rozwoju, zwłaszcza w gospodarce opartej na umiejętnościach, w której obecnie żyjemy. Pracownicy muszą skupić swoją uwagę na tym co może ich wyprzedzić – rozwoju osobistym.

Więcej na ten temat tutaj.

6. Rozmowa rekrutacyjna. Kiedy coraz bardziej zawęża się grono kandydatów niezbędna staje się dobra komunikacja i zaangażowanie z obu stron. Zarówno osoby rekrutujące, jak i poszukujące pracy są zdania, że proces rekrutacji może przysporzyć wiele problemów już na początku. Dość często niepowodzenie rozmów rekrutacyjnych bierze się ze zbędnych procesów czy luk w wiedzy rekruterów. Jak zapobiegać takim niedociągnięciom i dobrze zaprojektować proces rekrutacji?

Więcej na ten temat tutaj.

7. Wykształcenie coraz bardziej istotne. Proste czynności w zakładach pracy wkrótce zostaną przejęte przez roboty. Mimo że nie doprowadzi to do masowej redukcji etatów to spowoduje zmianę struktury. Na znaczeniu zyskają wyższe kompetencje społeczne czy komunikacyjne. Wzrośnie również zapotrzebowanie na specjalistów w konkretnych dziedzinach, a uczelnie dalej pozostaną kuźnią talentów.

Więcej na ten temat tutaj

8. Jak mieć znajomych z pracy, pracując zdalnie? Jak wykazują badania, ludzie, którzy mają przyjaciół w pracy są bardziej zaangażowani i lepiej wykonują swoje zadania. W erze technologii nasza komunikacja w większości polega na interakcji poprzez różnego rodzaju media. Zwłaszcza, że coraz więcej firm zatrudnia pracowników zdalnych. Jak w takiej sytuacji, osoby pracujące zdalnie mogą nawiązać dobre relację?

Więcej na ten temat tutaj.

9. Jak powiedzieć nie podczas rekrutacji? Większość kandydatów podczas procesu rekrutacyjnego ma jeden główny cel: zaimponować na tyle, aby dostać pracę. Często uważamy, że aby odnieść sukces musimy być zgodni, co może prowadzić do wielu skinień głową po obu stronach – nawet jeśli niekoniecznie wierzysz w to, co mówi dana osoba. Ten rodzaj dobrze zaplanowanej nieuczciwości może pomóc w zdobyciu pracy, ale również może prowadzić do błędnych założeń i nieporozumień, które nasilają się po objęciu danej stanowiska. 

Więcej na ten temat tutaj.

10. Sztuczna inteligencja w HR. Sztuczna inteligencja rozwija się coraz mocniej na wielu płaszczyznach biznesu, jednak w HR jeszcze raczkuje. Systemy Al wykorzystują prawdziwych ludzi jako modele tego, jak wygląda sukces w pewnych rolach. Przetwarzają i porównują profile różnych kandydatów do pracy i utworzonym przez siebie “modelem” pracownika. Daje to firmie pogląd na ile cechy danego kandydata odpowiadają tym “idealnego pracownika”.

Więcej na ten temat tutaj. 


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama pracy dla kierowcy

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze