Czy czerwiec to miesiąc egzaminów wyłącznie dla maturzystów? Hello News 9.06.2020 r.
Początek czerwca to nie tylko okres egzaminów maturalny, ale także czas powolnych podsumowań, a nawet “sprawdzenia” testu, któremu w ostatnim czasie zostali poddani pracodawcy oraz pracownicy. Odmrożenie gospodarki i powolny powrót do biurowej rzeczywistości sprzyja ocenie działań podjętych w czasie pandemii, jednak czy był to zdany sprawdzian dla wszystkich organizacji? Na całe szczęście ten czas sprzyja m.in. odmrażaniu procesów rekrutacyjnych. Dodatkowo w dzisiejszym wydaniu Hello Newsa znajdziecie czasoumilacze na zbliżający się długi weekend.
Miłej lektury!
1. Postpandemiczna rzeczywistość, czyli o dobrych praktykach zdalnej rekrutacji
Kilka ostatnich tygodni mocno zmieniło sytuację na rynku pracy, a także podejście wielu pracodawców, m.in. do pracy z domu czy do rekrutacji nowych pracowników. Razem z odmrożeniem gospodarki wielu rekruterów wróciło także do procesów rekrutacyjnych, jednak już w formie zdalnej. Zdaniem HR stand, aby nowa forma zatrudniania była przyjazna dla kandydatów i efektywna dla organizacji, pracodawcy powinni wykorzystywać odpowiednie narzędzia wspomagające oraz stosować strategicznie podejście.
Więcej na ten temat tutaj.
2. Rekrutacja talentów z generacji Z – czego potrzebują i co je przyciąga?
Wraz z nadejściem lata część firm rusza z procesami rekrutacyjnymi na staże i programy praktyk letnich. Większość aplikujących na te stanowiska osób to studenci – przedstawiciele pokolenia Z. Jak wynika z badań, pokolenie, które nigdy nie było offline, ma zupełnie inne postrzeganie świata, system wartości oraz oczekiwania w stosunku do nowego pracodawcy niż pokolenia X czy Y (o tym również w jednym z naszych poprzednich Hello Newsów). Co więc jest ważne dla “zetek”?
Więcej na ten temat tutaj.
3. Niestandardowe działania reklamowe to dziś… standard. Czy można wykorzystać je również w rekrutacji i EB?
Z pewnością zgodzicie się ze stwierdzeniem Mai Gojtowskiej, że niestandardowe działania reklamowe to dziś standard. Jako konsumenci przyzwyczailiśmy się do ciekawych kreacji i nieoczywistych koncepcji. Dobrze przygotowane reklamy zostają z nami na dłużej, budząc pozytywne emocji. Czy nieoczywiste kreacje mogą sprawić, że marka pracodawcy również zyska w oczach przyszłych i obecnych pracowników? Jeśli chcecie dowiedzieć się, czym jest ambient, dlaczego warto w niego pójść, a także poznać firmy, które swoimi ambientowymi działaniami skutecznie przyciągają nowych pracowników, to koniecznie przeczytajcie polecany przez nas wpis.
Więcej na ten temat tutaj.
4. Polskie książki o HR i e-learningu – inspiracje dla głodnych wiedzy
Jeżeli w czasie #zostańwdomu zdążyliście przeczytać wszystkie stojące na półce lektury, szukacie prezentu dla kolegi czy koleżanki HR-owca lub rozglądacie się za formą samorozwoju w wersji offline na długi weekend, to mamy dla Was listę 20 książek polskich autorów. Czy znacie takie pozycje, jak “Lepszy pracodawca” Zyty Machnickiej czy “Siła różnic w zespole” Anny Sarnackiej-Smith? Jesteśmy pewni, że w tym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie.
Więcej na ten temat tutaj.
5. Korona test dla pracodawców. Czy oficjalna komunikacja sprawdziła się w sytuacjach kryzysowych?
Temat pandemii koronawirusa – a co za tym idzie, zmian i wyzwań, jakie czyhały na pracodawców w czasie ostatnich trzech miesięcy – będzie z nami z pewnością jeszcze przez pewien okres. Według Uli Zając-Pałdyny, ostatnie miesiące to także pewnego rodzaju sprawdzian dla pracowników, którzy musieli zmierzyć się z nową rzeczywistością pracy w domu czy obniżką pensji. Jako że trwa okres maturalny, to czy również nadejdzie w końcu czas na ocenę podjętych ostatnio działań i kroków?
Więcej na ten temat tutaj.
Zestawienie przygotowała Paulina Płoska. Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com
Komentarze