Zdrowy styl życia, a efektywność w pracy. Hello News 17.12.2019 r.

Zdrowy styl życia, a efektywność w pracy. Hello News 17.12.2019 r.

Średnio połowa z nas bierze nadgodziny, a nasze życie za często jest podporządkowane pracy zawodowej. Między innym z tych przyczyn stajemy się zmęczeni, zniechęceni, nasze pokłady motywacji spadają coraz niżej, co przekłada się bezpośrednio na efektywność pracy. Jak wiadomo nie od dzisiaj, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Jak zregenerować się, aby mieć siły na aktywność fizyczną po pracy? Jak odnaleźć równowagę pomiędzy życiem osobistym a pracą zawodową? M.in. o tym w dzisiejszym Hello News!

1. Zdrowy styl życia a efektywność pracy. Za duża ilość pracy i stres powoduje u Polaków pogorszenie samopoczucia, a co za tym idzie brak motywacji i wypalenie zawodowe. Dokładając do tego nękające pracowników dolegliwości somatyczne, skutecznie obniża się wydajność i jakość pracy, co przekłada się na słabsze wyniki pracodawcy. Jak zadbać o własne zdrowie psychiczne i fizyczne, aby efektywność w pracy weszła na wyższy level?

Więcej na ten temat tutaj.

2. Rodo w HR. Wejście w życie przepisów RODO uporządkowało wiele problemów związanych z przetwarzaniem danych osobowych przez zespoły HR. Z drugiej strony pojawia się coraz więcej nowych pytań wynikających z bardzo szerokiego zakresu przepisów. Na co zwracać szczególną uwagę? Jak zachowywać się w poszczególnych sytuacjach?

Więcej na ten temat tutaj.

3. Doświadczenia kandydata. Ostatnio ciągle porusza się temat doświadczenia kandydata, które buduje się codzienną komunikacją. Na pierwszy rzut oka zbudowanie dobrego CX wydaje się dość proste, jednak w praktyce, czyli podczas procesu rekrutacji, bardzo łatwo o pomyłki. Najczęściej powoduje go mały, drobny błąd – nasze niedopatrzenie. Zobacz jakie są 3 drobne błędy, które przekładają się bezpośrednio na złe doświadczenie kandydatów. 

Więcej na ten temat tutaj.

4. Benefity wymyślane przez pracowników. W firmie SALESmanago prowadzonej przez Grzegorza Błażewicza pracownicy znajdą takie benefity, jak firmowy restobar, happy hour z darmowym piwem, kawa, napoje, owoce, bonusy za obronę pracy dyplomowej, becikowe, dofinansowanie do wieczorów kawalerskich i panieńskich, rozwód party a nawet dofinansowanie do parapetówek. Przeczytaj wywiad i zobacz, jak do tego wszystkiego ustosunkowuje się sam CEO i jakie są jego założenia.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Nowy typ polityki społecznej. Nowy typ pracownika wymusi nowy typ polityki społecznej. Jak twierdzi Michael Freytag z World Employment Confederation Europe musimy myśleć bardziej uniwersalnie o nowych formach świadczenia pracy. Sugeruje on modyfikowanie współczesnych sposobów zatrudnienia i legislacji tak, by uwzględniały prawa jednostki do bezpieczeństwa socjalnego i np. opieki zdrowotnej. 

Więcej na ten temat tutaj.

6. Dojazd do pracy. Bliskość miejsca zatrudnienia zaczyna odgrywać coraz większe znaczenie. Część Polaków, którzy zdecydowali o zmianie pracy, jako powód podaje łatwiejszy dostęp do nowego miejsca zatrudnienia. Krótszy czas dojazdu do miejsca pracy przekłada się również na poziom satysfakcji i zwiększa efektywność w pracy. Jednym z rozwiązań, które coraz częściej proponują firmy, jest tzw. Home office. Jednak czy to wystarczy aby zatrzymać pracownika?

Więcej na ten temat tutaj.

7. Praca dla więźniów wciąż budzi kontrowersje. Kilkuset więźniów w Polsce jest zatrudnionych w sortowniach Poczty Polskiej. Z tego samego programu korzystają takie firmy jak Amica, Agros Vova zy Sumitomo Riko. Kilka dni temu NIK opublikowało raport, z którego wynika, że przy realizacji programu “Praca dla więźniów” dochodziło do licznych nieprawidłowości. Pracodawcy wyrażają zadowolenie ze współpracy z więźniami, a Ministerstwo Sprawiedliwości twierdzi, że zarzuty ze strony NIK są bezpodstawne. 

Więcej na ten temat tutaj

8. Edukacja finansowa. Pracodawcy muszą zdać sobie sprawę, że to na nich spoczywa obowiązek lepszej edukacji finansowej swoich pracowników. Spadek wydajności i zaangażowania oraz wzrost problemów związanych ze zdrowiem psychicznym można powiązać z problemami finansowymi. W zeszłym roku martwienie się o pieniądze było dla pracowników bardziej stresujące niż ich praca czy relacje. 

Więcej na ten temat tutaj.

9. Przyjaźń w miejscu pracy. Twoja osobowość powinna pasować do ludzi z zespołu, aby odnieść sukces w pracy. Podobno nie powinno się mieszać biznesu z przyjaźnią, ale jak ta rada ma się w świecie rzeczywistym? Przyjaźnie w miejscu pracy sprzyjają produktywności, zadowoleniu z pracy, spójności zespołu i wielu innym aspektom. Niestety czasami takie przyjaźnie biznesowe mogą być trudne do opanowania. 

Więcej na ten temat tutaj.

10. Czy ufasz swojemu zespołowi? Jednym z najważniejszych celów pracodawcy jest budowanie zaufania wśród pracowników. Zaufanie może być frustrującym działaniem do przeanalizowania, ponieważ jest to dla nas raczej przeczucie, a nie konkretny wybór. W związku z tym trudno wskazać powody, dla których ufamy jednej osobie bardziej niż drugiej. Dlaczego budowanie zaufania ma tak duże znaczenie? 

Więcej na ten temat tutaj. 


Autorką artykułu jest Karolina Frącek. Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze