Praca zdalna: lekarstwo na całe zło? Hello News 28.07.2020 r.

Praca zdalna: lekarstwo na całe zło? Hello News 28.07.2020 r.

Dzisiejsze zestawienie Hello News skupia się w dużej mierze na pracy zdalnej. W proponowanych artykułach znajdziecie szereg przydatnych informacji zarówno na temat kompetencji pracowników zdalnych, work-life balance, a także zaangażowania zespołów zdalnych. 

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy wszystkim Wam (zarówno pracujące zdalnie, jak i z biura), miłej lektury! 

1. Praca zdalna lekarstwem na całe zło? 

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Gumtree.pl, przy współpracy z Randstad Polska, co trzeci polski pracownik czuje się wypalony zawodowo. Co ciekawe, według 43% przebadanych pracowników, praca zdalna może chronić przed wypaleniem zawodowym. Psychologowie podkreślają jednak, że home office, mimo iż jest atrakcyjny dla wielu z nas, nie tylko w czasie pandemii, nie powinna być traktowana jako forma „terapii” w przypadku wyraźnych symptomów wypalenia zawodowego. W raporcie przeczytacie także o przyczynach złego stanu psychicznego pracowników.

Więcej na ten temat tutaj.

2. Czy praca zdalna jest dla wszystkich? 

Odpowiedź brzmi: zdecydowanie nie! Choć pandemia przyczyniła się do popularyzacji home office, największym zainteresowaniem cieszy się obecnie system pracy mieszanej (czy inaczej hybrydowej, gdzie pracownicy mają możliwość pracy zarówno z domu, jak i z biura. W artykule Agnieszka Ciećwierz zwraca uwagę na pożądane kompetencje kandydatów, na które warto zwrócić uwagę, szczególnie przy rekrutacji pracowników zdalnych.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Utrzymanie work-life balance w czasie pracy zdalnej. Czy to możliwe? 

Pozostając w dalszym ciągu przy temacie pracy zdalnej, warto zwrócić uwagę również na aspekty zachowania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Choć może wydawać się, że jest to kwestia pozornie prosta, to utrzymanie work-life balance może być pewnego rodzaju wyzwaniem. Czy wiecie jak skutecznie się wyłączyć? Jak zadbać o efektywny wypoczynek?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Budowanie poczucia przynależności podczas pracy zdalnej. 

Kolejnym elementem, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas tworzenia kultury pracy zdalnej, jest poczucie przynależności do zespołu. Jeżeli nie macie pomysłów na to, jak zniwelować problemy związane z pracą na home office, to artykuł plusHR może być dla Was bardzo pomocny. W tekście przeczytacie między innymi o tym jak przygotować się do pracy poza biurem, w jaki sposób maksymalnie wykorzystywać zalety pracy zdalnej, eliminować uciążliwości, czy pokonywać bariery związane z pracą poza biurową rzeczywistością.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Budżet pracowniczy, idealne rozwiązanie dla organizacji? 

Według autorów tekstu, koncepcja oparta na idei budżetu partycypacyjnego, przekłada się na długofalowe efekty, dlatego też może być świetnym rozwiązaniem dla wielu organizacji. Dzięki pracowniczemu zarządzaniu budżetem firma zyskuje realne korzyści, nie tylko w postaci zadowolenia pracownika, ale również optymalizacji firmowych kosztów. W tekście przeczytacie więcej na temat tego, czym jest budżet partycypacyjny, a także jak i dlaczego warto go wprowadzić do organizacji.

Więcej na ten temat tutaj.


Zestawienie przygotowała Paulina Płoska.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama pracy dla kierowcy

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze