Sztuczna inteligencja w biznesie. Hello News 1.07.2019 r.

Sztuczna inteligencja w biznesie. Hello News 1.07.2019 r.

Transformacja cyfrowa i związane z nią technologie na dobre wkroczyły do świata biznesu, w sposób naturalny zwiększając zainteresowanie procesami robotyzacji i automatyzacji szeregu realizowanych procesów. W efekcie, roboty nazywane cyfrowymi pracownikami, algorytmy sztucznej inteligencji czy autonomiczne urządzenia pozostające w środowisku pracy coraz częściej zastępują człowieka w wielu dotychczas wykonywanych przez niego obowiązkach. Jakie będzie miało to znaczenie dla menedżerów i pracowników w najbliższych latach? Dowiesz się z najnowszego wydania Hello News!

1. Budowanie Organizacji Zasilanej przez sztuczną inteligencję. Sztuczna inteligencja przekształca biznes – faktem jest, że kieruje już decyzjami dotyczącymi wszystkiego, od zbiorów zbóż po kredyty bankowe. Coraz bardziej realna staje się wizja całkowitej automatyzacji obsługi klienta. Technologie, które to umożliwiają, takie jak platformy programistyczne, rozwijają się szybko i stają się coraz bardziej przystępne cenowo. Wydaje się, że nadszedł czas, aby firmy coraz częściej wykorzystywały sztuczną inteligencję.

Więcej na ten temat tutaj.

2. Compliance czyli wyzwanie stojące przed przedsiębiorcami. Treść nowej ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych rodzi więcej pytań niż odpowiedzi. Perspektywa ogromnych odszkodowań za niewystarczające dopilnowanie wymaganych procedur wzbudza emocje wśród opinii publicznej. Czy nowe przepisy związane z compliance odświeżą dyskusję o rozszerzeniu zakresu interwencji organów publicznych w działalność zakładów pracy? I co tak naprawdę czeka polskich przedsiębiorców?

Więcej na ten temat tutaj.

3. Dlaczego procesy onboardingowe są wadliwe i jak HR może to naprawić? Jeśli chodzi o proces zatrudnienia, zbyt wiele organizacji utknęło w mrocznych czasach – i według nowych badań kosztuje je to część ich największych talentów. Procesy, których używamy, aby zatrudnić nowych pracowników w organizacjach, nie działają – są powolne, przestarzałe, nieefektywne i frustrujące.

Więcej na ten temat tutaj.

4. Programy odnowy biologicznej zwiększają produktywność pracowników. Wellness można zdefiniować jako aktywny proces dokonywania wyborów nakierowanych na zdrowe i spełnione życie. Aby pracownicy mogli dobrze funkcjonować, muszą prowadzić zdrowy tryb życia, dbając o siebie fizycznie, psychicznie i społecznie. Utrzymanie pracowników w dobrym stanie oznacza posiadanie środowiska pracy, które sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu całej jednostki.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Crowdstaffing czyli transformacja braży HR. Stosowane obecnie rozwiązania na rynku pracy nie działają – job boardy choć pozwalają na spływ aplikacji, są źle dopasowane i słabo konwertują. Z pozoru wyniki mogą więc być świetne ilościowo, ale okazuje się, że trafionych aplikacji przynoszą mało – zwłaszcza przy bardziej wyspecjalizowanych profilach kandydatów. Agencje rekrutacyjne często są zmuszone działać bardzo ilościowo – dostarczają przez to kandydatów, którzy biorą jednocześnie udział w kilku procesach. Jak więc rozwiązać problem z poszukiwaniem kandydatów?

Więcej na ten temat tutaj.

6. Sztuczna inteligencja i biznes – połączenie idealne? Im bardziej człowiek staje się jednym z wielu elementów transformacji cyfrowej balansując w przenikającej się przestrzeni humanizmu i dataizmu, tym bardziej konieczne jest zrozumienie nie tylko tego, czego inteligentne algorytmy i roboty mogą nauczyć się od nas, wyręczając nas w codziennych obowiązkach, ale tego, czego my możemy nauczyć się w wyniku obcowania z nimi, jako menedżerowie, pracownicy i konsumenci.

Więcej na ten temat tutaj.

7. Co to znaczy być człowiekiem? Trendy gospodarcze, zmiany demograficzne i postęp technologiczny — wszystko to jest czynnikiem wpływającym na stale zmieniającą się przyszłość rynku zatrudnienia. Jako profesjonaliści w dziedzinie HR, zaczynamy dostrzegać jedno z największych zaburzeń rynku w historii ludzkości. W następnej dekadzie technologia będzie miała nieusuwalny wpływ na pracowników.

Więcej na ten temat tutaj.

8. Dlaczego rekruterzy muszą wyjść poza tradycyjny cykl życiorysu? Pomimo życia w świecie opartym na zaawansowanych technologiach, tradycyjne CV nadal króluje w branży rekrutacyjnej. Ale obecnie istnieje sposób, aby rekrutacja była bardziej etyczna, efektywna czasowo i oparta na talentach. Czy to jest początek końca CV? Tak powinno być.

Więcej na ten temat tutaj.

9. Cztery sposoby zapewnienia dobrego samopoczucia kobietom w pracy. Pracownicy płci żeńskiej mają unikalny zestaw wymagań dotyczących dobrego samopoczucia – dlaczego więc pracodawcy nadal stosują podejście uniwersalne? W ramach Światowego Tygodnia Dobrobytu zastanawiamy się, w jaki sposób pracodawcy mogą wspierać kobiety, które dla nich pracują.

Więcej na ten temat tutaj.

10. Millenialsi vs. starsze pokolenie – kto lepiej odnajduje się na rynku pracy? Great Place to Work postanowił przyjrzeć się wynikom tegorocznego sondażu pod kątem różnic pokoleniowych, biorąc pod uwagę dwie grupy: pokolenie Y oraz starsze od nich pokolenie X. Millenialsi wraz z pojawieniem się na rynku pracy byli postrzegani jako osoby egocentryczne, krytyczne i roszczeniowe, a więc można by pomyśleć, że za ich sprawą nastroje w firmach nie są najlepsze, a nawet ulegają pogorszeniu. Okazuje się jednak, że pod wieloma względami millenialsi lepiej oceniają swoje miejsca pracy niż ich starsi koledzy.  

Więcej na ten temat tutaj.


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama pracy dla kierowcy

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze