Jak zmotywować zespół do pracy w gorsze dni? Hello News 12.11.2019 r.
Jesień, stres, a może zła atmosfera w pracy? Istnieje wiele czynników, które wpływają na spadek witalności i motywacji do pracy. Niezależnie czy ten problem dotyka Ciebie czy osoby z Twojego zespołu, trzeba się z nim walczyć. Rozmowa i wsparcie to na pewno jeden z fundamentów, które warto umacniać. Jak jeszcze radzić sobie z gorszym czasem w pracy? Jak zauważać potrzeby naszych pracowników? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w dzisiejszym Hello News!
1. Praca w branży IT – nie tylko dla programistów. Świat IT jest otwarty nie tylko na programistów. Istnieje szereg zawodów, do których można się przekwalifikować, nawet jeśli wcześniej nie miało się za dużo wspólnego z technologią. Najważniejsze, aby zaistnieć w branży IT to umiejętność analitycznego myślenia oraz otwartość na ciągły rozwój i naukę. Swoich sił możemy spróbować jako tester manualny czy technical writer. Zobacz co zrobić, aby zacząć swoją przygodę w IT!
Więcej na ten temat tutaj.
2. Rozwój sztucznej inteligencji a nowe stanowiska pracy. Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji spowoduje powstanie wielu nowych stanowisk pracy. Co zrobić, aby spełniać wymogi nowych zawodów? Warto poszerzać swoją wiedzę o nowych technologiach oraz być na bieżąco z trendami i nowymi rozwiązaniami. Jednak nie tylko wiedza technologiczna jest ważna – inteligencja emocjonalna i kreatywność to niezastąpiona domena ludzi, którą trzeba rozwijać i pielęgnować.
Więcej na ten temat tutaj.
3. Coraz więcej pracowników z Azji. Zatrudnienie pracowników ze wschodu wzrosło prawie o połowę. Zezwolenia na pracę najczęściej trafiają w ręce Nepalczyków, Hindusów i Bangalijczyków. W kolejnych miesiącach i latach pracodawcy będą coraz częściej sięgać po pracowników z Azji, ze względu na większe trudności z rekrutacją osób z Ukrainy. Czy istnieją bariery między pracownikami ze wschodu a Polakami?
Więcej na ten temat tutaj.
4. Kto mocniej odczuje skutki robotyzacji gospodarki? W Polsce najbardziej narażone na zmiany są sektory przetwórstwa przemysłowego oraz budownictwa, gdzie większość pracowników to mężczyźni. Wpływ automatyzacji będzie różny zależnie od regionu Polski oraz od wieku pracowników. Jak proces robotyzacji i automatyzacji wpłynie na rynek pracy w Polsce?
Więcej na ten temat tutaj.
5. Rynek pracy w niepodległej Polsce. W Polsce międzywojennej głównym źródłem utrzymania była rola. W ciągu ostatnich 101 lat przeszliśmy niełatwą drogę do miejsca, w którym znajdujemy się dzisiaj. Zjawiska takie jak bezrobocie, zwolnienia grupowe i prywatyzacja pojawiły się po transformacji ustrojowej, a kolejne czekały wraz z wejściem do Unii Europejskiej. Jak zmienił się rynek pracy w niepodległej Polsce?
Więcej na ten temat tutaj.
6. Brak pracowników napędza automatyzację. Na rynku pracy w Polsce wciąż utrzymuje się wysokie zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Wzrost kosztów pracy skłania wiele firm do rozwijania automatyzacji różnorodnych procesów produkcji. Jak wygląda sytuacja bezrobocia w Polsce i na co wpływa?
Więcej na ten temat tutaj.
7. Różnorodność kultur w miejscu pracy. Coraz więcej firm rozumie, jak ważne jest mówienie o różnorodności w miejscu pracy. Niestety niektórzy wciąż czują strach przed pełnym zaangażowaniem się w rozwiązywanie problemów dotyczących różnorodności i równości. Liderzy obawiają się, że podejmą złe i nieadekwatne kroki. Jak radzić sobie ze strachem i jak poprawić umiejętność radzenia sobie z takimi sytuacjami?
Więcej na ten temat tutaj.
8. Jak odzyskać motywację do pracy? Jesień i ponure dni sprzyjają spadkowi energii, motywacji i witalności. Pojawia się coraz większa niechęć do wykonywanych obowiązków, a zespół którym zarządzamy nie jest tak efektywny jak dotychczas. Pamiętajmy, że każdy ma gorszy czas i starajmy się rozmawiać. Wsparcie drugiej osoby zawsze podnosi na duchu. Jak radzić sobie z niechęcią do pracy i co zrobić, jeśli twój zespół boryka się z tym problemem?
Więcej na ten temat tutaj.
9. Nieetyczne zachowania w pracy. Etyka w miejscu pracy jest niezwykle ważna. Wpływa na komfort psychiczny i lojalność pracowników. Niestety nierzadko możemy się spotkać z takimi zjawiskami jak mobbing czy dyskryminacja. Kwestia przeciwdziałania nieetycznym zachowaniom ma duże znaczenie dla zespołu HR. Jak je rozpoznać i wyeliminować?
Więcej na ten temat tutaj.
10. Czy opinia w sieci jest ważna? Połowa kandydatów przez aplikowaniem na dane stanowisko sprawdza opinie o pracodawcy w sieci. Warto śledzić komentarze na temat naszej firmy i starać się regularnie na nie odpowiadać. Przemyśl opinie wystawianą przez różne osoby – może faktycznie mają trochę racji? Takie recenzje mogą posłużyć jako feedback do procesu rekrutacji i pomóc go nam ulepszyć. W jaki sposób jeszcze podejść do tematu opinii w internecie?
Więcej na ten temat tutaj.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.
Komentarze