Agile Employer Branding pieśnią przyszłości? Hello News 25.08.2020 r.
Wakacyjny sezon powoli dobiega końca, a to oznacza powrót do rzeczywistości. Pandemia spowodowała wiele zmian w świecie rekrutacji, na przykład coraz większe zainteresowanie Agile Employer Brandingiem. W dzisiejszym Hello Newsie przeczytacie m.in. o najnowszej książce Uli Zając-Pałdyny, czy o efektywności agencji rekrutacyjnych. Nie zabraknie też wiedzy na temat talent developmentu oraz performence review.
Miłej lektury!
1. Employer branding według Uli Zając-Pałdyny
Już niedługo ukaże się książka Uli Zając-Pałdyny pt. “Employer branding po polsku”. To lektura dla każdego, nie tylko dla działu HR. Jedyne, co musisz wiedzieć, to to, co oznacza skrót EB. Jeżeli jesteście ciekawi tego projektu, zapraszamy do lektury artykułu HR na obcasach, aby dowiedzieć się więcej informacji na temat premiery książki.
Więcej na ten temat tutaj.
2. Postępy i talenty pracowników
Talent development i performance review to nic innego, jak proces oceny postępów pracownika oraz rozwoju jego talentów. To bardzo ważny element polityki personalnej w każdej firmie, która decyduje się na jego realizację. Jest to czasochłonny proces, który wymaga dużego zaangażowania pracowników. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jakie cechy wpływają na sukces talent developmentu i performance review, przeczytajcie tekst od HR blog.
Więcej na ten temat tutaj.
3. Pieśń przyszłości?
Jeszcze jakiś czas temu Agile Employer Branding był uznawany za daleką przyszłość, jednak pandemia doprowadziła do zmiany okoliczności i przyspieszyła zainteresowanie tym tematem. Agile jest obecnie jednym z największych trendów. A czym jest MVP? Jak łączy się z nim Employer Branding? Na te pytania odpowiada How 2 HR w najnowszym artykule.
Więcej na ten temat tutaj.
4. Kłamstwo ma krótkie nogi
Okazuje się, że blisko połowa Polaków kłamie na rozmowach o pracę! Co więcej, tylko jeden na czterech z kandydatów zostaje przyłapany na mówieniu nieprawdy. Bezrobocie, niespełnianie wymagań podawanych w ofertach oraz stres to główne przyczyny kłamstw podczas rekrutacji. O tym rodzaju manipulacji przeczytacie na HRnews.
Więcej na ten temat tutaj.
5. Agencje rekrutacyjne a efektywność
O zmianach rekrutacji wspominaliśmy już w poprzednich Hello Newsach, jednakże warto też zwrócić uwagę na to, czy wszystkie zmiany wyszły organizacjom na dobre.Pewne jest to, że czas pandemii wpłynął na dokładniejsze monitorowanie procesu rekrutacji, dlatego wiele organizacji zdecydowało się na współpracę ze specjalnymi agencjami HR-owymi. Jednak czy da się mierzyć efektywność działań zewnętrznych partnerów oraz jakie narzędzia wykorzystywać? Obszerną publikację dotyczącą tych kwestii przygotowało HR Contact.
Więcej na ten temat tutaj.
Zestawienie przygotowała Karina Szóstakowska.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.
Komentarze