Allegro przejmuje Mall Group i WE | DO

Allegro przejmuje Mall Group i WE | DO

Allegro zainwestowało 4 mld zł i kupiło Grupę Mall i WE | DO. To pozwoli gigantowi e-commerce na jeszcze większą ekspansję i umocnienie swojej pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej. Choć o tym ruchu spekulowano już od 2 miesięcy, to dopiero wczoraj potwierdzono te informacje.

W wystosowanym komunikacie prasowym ogłoszono, że Allegro nabędzie 100% udziałów w Mall Group i WE|DO za sumę 881 mln euro. Kiedy zostaną zrealizowane określone cele krótkoterminowe, to ta cena jednak może wzrosnąć o nawet 50 mln euro. Sprzedającymi akcjonariuszami są PPF, EC Investments i Rockaway Capital.

Transakcja zostanie sfinansowana w ok. 53,7 proc. środkami pieniężnymi i nowym długiem, oraz w ok. 46,3 proc. akcjami lub środkami pieniężnymi – podano.

Do sfinalizowania umowy dojdzie, kiedy zostaną uznane zgody od organów antymonopolowych i organów nadzoru. Allegro przewiduje, że może to nastąpić w pierwszej połowie 2022 roku.

Dlaczego Allegro kupuje grupę Mall?

Grupa Mall wiedzie prym w e-commerce Europy Środkowo-Wschodniej. W jej portfolio znajdziemy obszary z tradycyjnego e-commercu oraz usługi finansowe przy zakupach online. W firmie pracuje ponad 4 tys. osób.

WE|DO z kolei specjalizuje się w dostarczaniu paczek. Obecnie obsługuje 1000 punktów odbioru, ma 100 skrytek pocztowych w Czechach i na Słowacji oraz współpracuje z 300 kurierami.

Po połączeniu z Grupą Mall nasza pozycja w Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii, Węgrzech i Chorwacji, czyli na rynku detalicznym o wartości ponad 1,1 biliona złotych, obejmującym ponad 70 mln konsumentów, pozwoli nam stworzyć silny, międzynarodowy zespół w obszarach technologii, e-commerce i logistyki – mówi prezes Allegro, François Nuyts.

Prezes Allegro dodaje również, że dzięki współpracy z Grupą Mall nie tylko zostanie podniesiona jakość codziennego życia 18 mln obsługiwanych klientów, ale również pozwoli to na dotarcie do nowych części Europy. Dla kupujących oznacza to też większy wybór, wygodę oraz bardziej atrakcyjne ceny. Wspólna baza będzie wynosiła ok. 135 tys. sprzedawców!


Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@RoseBox رز باکس

Starszy redaktor projektĂłw specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze