Nowość na Twitterze – będziemy mogli edytować tweety?

Nowość na Twitterze - będziemy mogli edytować tweety?

W sieci pojawiły się doniesienia o tym, że prawdopodobnie niedługo czeka nas kolejna nowość na Twitterze. Niedawno mówiliśmy o wprowadzeniu Twitter Shops, a tym razem zapowiada się, że będziemy mogli edytować wpisy.

Jakiej funkcji na Twitterze wam brakowało? Niektórzy na pewne ucieszyliby się z możliwości edycji swoich wpisów i platforma właśnie im postanowiła wyjść naprzeciw. To co więc do tej pory wyróżniało Twittera, według informacji opublikowanej 1 kwietnia, prawdopodobnie ulegnie zmianie.

Według informacji podanych na oficjalnym profilu Twittera, platforma pracuje nad przyciskiem, który pozwoli edytować wpis. Wiele osób myślało, że to żart z okazji Prima Apirlis, ale okazało się, że jest to jedynie zbieżność dat. 5 kwietnia ponownie potwierdzono te informacje podając, że prace nad wprowadzeniem nowej funkcjonalności trwają od zeszłego roku. Zaprezentowano także, jak może ona wyglądać. Okazuje się, że będzie ona podobna do tej, którą znamy choćby z Instagrama – znajdziemy ją w rozwinięciu trzech kropeczek w prawym górnym rogu wpisu.

Nowość na Twitterze - edycja wpisu

Choć prace nad nowością na Twitterze w postaci edycji wpisów trwają od 2021 roku, to jednak wiele osób widzi tutaj powiązanie tego z ostatnim wpisem Elona Muska, który niedawno stał się współwłaścicielem Twittera. Po tym, jak ogłoszono informację o jego udziałach w platformie, na swoim koncie zapytał użytkowników o to, czy chcieliby mieć możliwość edycji wpisów.

Jako pierwsi, dostęp do tej funkcjonalności będą mieli subskrybenci Twitter Blue (wersja premium serwisu, niedostępna w Polsce). Nie nastąpi to jednak wcześniej niż za kilka miesięcy.

Co sądzicie o wprowadzeniu tej nowości na Twitterze? Myślicie, że dzięki temu wzrośnie zainteresowanie tą platformą?

_______________________________________________________________________________________

Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Christian Lue

Starszy redaktor projektĂłw specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze